Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kolumna A&E: pokazy artystyczne, koncerty chórów w Kanadzie i Boże Narodzenie z grupą wokalną

Kolumna A&E: pokazy artystyczne, koncerty chórów w Kanadzie i Boże Narodzenie z grupą wokalną

Coś nowego zawita do Galerii Sztuki Publicznej w Cowichan – wystawa „Wymowna cisza – subtelny wandalizm w Polsce czasów sowieckich” rozpocznie się 10 listopada i potrwa do 20 stycznia.

Prezentowana będzie wystawa polskich plakatów filmowych z lat 60. i początku 90. XX wieku z kolekcji Norma i Peggy Aylesworthów Levinów z Oregonu.

O co w tym wszystkim chodzi?

„W latach 60. polscy artyści musieli kierować się nakazami sowieckiego realizmu, wspierać reżim totalitarny, inaczej zostać skutecznie wykluczeni i uciszeni” – czytamy w notatce prasowej galerii. „Wielu artystów obchodziło sowieckie ograniczenia, tworząc plakaty filmowe, które były przerażające, surrealistyczne, smutne, czasem zabawne, ale zawsze makabryczne. Ich milczenie było wymowne.”

Jak napisano w oświadczeniu, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości plakaty stały się popularne wśród kolekcjonerów, w tym Norma i Peggy Aylesworth Levin.

„W czasach, gdy książki są zakazane, sztuka wycinana z programów szkolnych, a biblioteki i nauczyciele mają ograniczać swoją ofertę, te plakaty w przejmujący sposób przypominają, że nawet w trudnych czasach artyści zawsze znajdują nowe sposoby wyrażania siebie. Wyraz.

Galeria mieści się pod adresem 126 Ingram Street w Duncan. Galeria jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 10:00 – 16:00. Wystawa będzie zamknięta od 25 grudnia do 1 stycznia. W styczniu będzie czynna od wtorku do soboty w godzinach 11:00 – 15:00.

•••

Zbliżają się dwa bezpłatne koncerty podczas Tygodnia Muzyki Kanadyjskiej w Cowichan.

W sobotę 18 listopada około 50 uczniów w wieku od 6 do 86 lat w wieku od 6 do 86 lat wykona dzieła kanadyjskich kompozytorów i aranżerów. Pierwszy pokaz odbędzie się w godzinach 13:30 – 14:30, drugi pokaz. Oglądanie odbywa się od 15:00 do 16:00 w Duncan United Church, 246 Ingram Street.

•••

Zespół Wokalny Cowichan przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia.

READ  Finalistka Miss Universe, Sienna Weir, zmarła w wieku 23 lat po wypadku podczas jazdy konnej.

Ten mieszany wokalny chór kameralny powstał w 2019 roku i składa się z dziewięciu muzyków z Cowichan. Zapewnią Witaj Boże Narodzenie Podczas dwóch zbiórek.

Pierwszy pokaz odbędzie się 1 grudnia o godzinie 19:00 w Sylvan United Church (985 Shawnigan Lake-Mill Bay Road), a drugi 3 grudnia o godzinie 14:00 w kościele anglikańskim św. Piotra (5800 Church Road). ).

„Przyłącz się do nas na dwa koncerty różnorodnych bożonarodzeniowych utworów chóralnych, w tym tradycyjnych, jazzowych i klasycznych piosenek bożonarodzeniowych” – czytamy w komunikacie prasowym dotyczącym wydarzenia.

Wstęp odbywa się po wpłacie gotówki przy wejściu, sugerowana darowizna w wysokości 20 dolarów na osobę dorosłą. Dochód zostanie przekazany na rzecz Towarzystwa Hospicyjnego w Cowichan.

„Ta pełna pasji grupa ma duże doświadczenie chóralne, w tym wielu członków posiadających stopnie naukowe i certyfikaty w zakresie muzyki i edukacji muzycznej” – czytamy w oświadczeniu. „Wspólnie śpiewacy występowali w wielu zaawansowanych i profesjonalnych chórach w całej Kanadzie, w tym w Vancouver Chamber Choir, Elektra Women’s Choir, Encore! Women’s Choir, Phoenix Chamber Choir, University of Victoria Chamber Singers, Choir Leonie i University of Alberta Concert Choir I wiele innych.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź Strona Cowichan Vocal Collective na Facebooku.