Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Komisarz ds. podatków Chris Jordan twierdzi, że stawka 47% skutkuje niższym podatkiem

Komisarz ds. podatków Chris Jordan twierdzi, że stawka 47% skutkuje niższym podatkiem

„Jestem pewien, że większość z nas na tej sali podobnie jak ja odbiera pieniądze z waszej wypłaty” – powiedział w odpowiedzi na pytanie po swoim ostatnim przemówieniu przed National Press Club w Canberze w środę.

W poprzednim wywiadzie z Australijski przegląd finansowy Z okazji swoich 80. urodzin Keating stwierdził, że najwyższa krańcowa stopa procentowa powyżej 39 procent to „konfiskata” i poparł powiązanie tabel podatków osobistych z inflacją lub rosnącymi płacami.

Premier i były skarbnik pracy powiedział: „Wszystkie społeczności powinny rozważyć kwestię, ile szczerego wysiłku podejmuje dana osoba i ile bogactwa należy przekazać krajowi”.

Skarbnik Jim Chalmers, który napisał pracę doktorską na temat Keatinga, powiedział, że szanuje byłego premiera, ale ma inne priorytety, oferując obniżki podatków większej liczbie podatników o średnich dochodach.

Zakres swapu stawek podatku

„Ambicje nie ograniczają się do ludzi, którzy już są stosunkowo zamożni” – stwierdził w środę dr Chalmers.

Najwyższa stawka wynosząca 47 procent, obejmująca 2 procent podatku Medicare, będzie miała zastosowanie do dochodów powyżej 190 000 dolarów od lipca. Minimalna stawka dla wszystkich podatników zostanie obniżona z 19 proc. do 16 proc.

Były urzędnik skarbu Robert Carling powiedział, że niższe krańcowe stawki podatkowe zwiększą zachęty do pracy i inwestycji dla małych przedsiębiorstw, pomogą przyciągnąć międzynarodowe talenty i zniechęcą do planowania podatkowego poprzez ujemne pożyczki, trusty i rejestrację.

„Ciężar podatku dochodowego jest zbyt wysoki” – stwierdził Carling, obecnie starszy pracownik naukowy w Centrum Niezależnych Studiów.

„Zdecydowanie istnieje miejsce na kompromis pomiędzy niższymi stopami krańcowymi a niższymi stopami procentowymi [50 per cent] Odliczenie podatku od zysków kapitałowych [to make it less generous].

„Indeksowanie sprawia, że ​​system podatkowy staje się bardziej uczciwy, ponieważ pełzanie między nawiasami i okresowe obniżki podatków to fikcja”.

READ  Hamas twierdzi, że Izrael bombarduje przejście graniczne w Gazie, podczas gdy Organizacja Narodów Zjednoczonych głosuje nad jego planami

Gdyby było to powiązane z wynagrodzeniami, maksymalny limit wynosiłby obecnie ponad 260 000 dolarów. Partia Pracy zamierza podnieść tę kwotę do 190 000 dolarów od lipca, czyli mniej niż kwota przewidziana przez koalicję, która wynosi 200 000 dolarów.

Stephen Hamilton, specjalista ds. polityki podatkowej, powiedział, że uchylanie się od płacenia podatków oznacza, że ​​najwyższa stawka podatku powinna być niższa niż inne.

„Ale to dotyczy wszystkich podatków” – powiedział Hamilton. „Pytanie nie brzmi, czy podatek jest „zły”, ponieważ wszystkie podatki są złe; Pytanie brzmi: jak bardzo jest źle? To jest pytanie eksperymentalne.

„Eksperci z całego świata przedstawili w tej kwestii ogromną ilość wiarygodnych dowodów. Wniosek jest taki, że odpowiedzi te są prawdziwe, ale dość skromne i wyraźnie potwierdzają wyższą stawkę podatku powyżej progu wyznaczonego przez Keatinga (39%). „

„Wcale mnie niepokoi obecna 45-procentowa stawka podatku, chociaż chciałbym zobaczyć dolną granicę [$180,000, due to rise to $190,000 in July] Gdzie jest nieco znacząco podniesiony.

Progi dochodowe Five Eyes

Najwyższa stawka podatku od osób fizycznych w Australii uderza w pracowników o niższych progach dochodów niż w innych gospodarkach Five Eyes w Nowej Zelandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Maksymalna stopa procentowa w Australii wynosi 47 procent, czyli o 8 punktów procentowych więcej niż w Nowej Zelandii (39 procent), około 5 punktów procentowych więcej niż w Stanach Zjednoczonych (liczba obejmująca średni stanowy podatek dochodowy) i 2 punkty procentowe więcej niż w Wielkiej Brytanii Królestwo.

Próg dochodu, od którego naliczana jest najwyższa stawka podatku, jest tutaj mniej hojny niż w Kanadzie (278 000 dolarów), Wielkiej Brytanii (240 000 dolarów) i Stanach Zjednoczonych (880 000 dolarów) w dolarach australijskich skorygowanych o walutę.

Limit Nowej Zelandii wynosi około 170 000 dolarów australijskich (180 000 NZD), ale górny limit stóp procentowych w Nowej Zelandii jest o 39 procent niższy.

READ  Eurostar wznowi normalne usługi w niedzielę po odwołaniu

Australia należy do grupy 21 krajów OECD, które nie indeksują swoich progów podatkowych pod kątem inflacji. Siedemnaście krajów OECD automatycznie dostosowuje swoje nawiasy, aby zrekompensować wyższe ceny.

Lucy Ellis, główna ekonomistka w Westpac, zaproponowała niedawno, aby progi podatku dochodowego były corocznie dostosowywane, aby pomóc zmniejszyć presję na dochody gospodarstw domowych wynikającą z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Dr Ellis powiedział, że coroczne zwiększanie progów dochodu podlegającego opodatkowaniu zgodnie z docelowym poziomem inflacji RBA na poziomie 2,5% zapewniłoby pewną ulgę fiskalną, pomogło bankowi centralnemu zarządzać inflacją i cofnąć niektóre „polityczne” decyzje dotyczące obniżek podatków.

Ministerstwo Skarbu wzmogło kontrolę trustów rodzinnych i ujawniło, że około 1,7 miliona osób uzyskało dochody w wysokości prawie 60 miliardów dolarów z trustów przyjaznych podatkom.