Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stany Zjednoczone wzywają Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, aby nie wydawał nakazu wycofania się Izraela z terytoriów palestyńskich

Stany Zjednoczone wzywają Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, aby nie wydawał nakazu wycofania się Izraela z terytoriów palestyńskich

Wojna Izrael-Hamas

Stany Zjednoczone wezwały w środę Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, aby nie wydawał fatwy żądającej, aby Izrael „natychmiast i bezwarunkowo wycofał się” z terytoriów, na których zamierza ustanowić państwo palestyńskie. W tym tygodniu Sąd Najwyższy ONZ wysłucha argumentów 52 krajów i trzech organizacji. Izraelski Kneset głosował w środę za oświadczeniem premiera Benjamina Netanjahu sprzeciwiającym się utworzeniu „jednostronnego” państwa palestyńskiego. Przeczytaj nasz blog na żywo, aby poznać najnowsze wydarzenia w wojnie między Izraelem a Hamasem.

Protestujący przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze, 21 lutego 2024 r., podczas rozpatrywania przez Sąd Najwyższy ONZ argumentów w sprawie izraelskiej okupacji ziem, do których roszczą sobie Palestyńczycy. © Piroschka van de Woo, Reuters

streszczenie:

  • W środę Stany Zjednoczone zwróciły się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości Niewydanie rozkazu bezwarunkowego wycofania sił izraelskich z terytoriów palestyńskich. W tym tygodniu Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości wysłucha argumentów na temat legalności izraelskiej okupacji z 52 krajów, co stanowi bezprecedensową liczbę. Francja przedstawi swoje argumenty w środę.

  • W środę izraelski parlament poparł oświadczenie premiera Benjamina Netanjahu Sprzeciwiał się „jednostronnemu” ustanowieniu państwa palestyńskiego.
  • Co najmniej dwie osoby zginęły w środę w godz Izraelski nalot na stolicę Syrii – podają Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka i oficjalne media w Damaszku.
  • Przynajmniej izraelskie ataki trwały w całej Gazie 67 Palestyńczyków Według władz sanitarnych w enklawie kierowanej przez Hamas, został on zabity w środę wieczorem.
  • W Co najmniej 29 313 osób zginęło, a 69 333 osób zostało rannych Według władz odpowiedzialnych za służbę zdrowia w Strefie kontrolowanej przez Hamas, podczas izraelskich nalotów na Gazę. Według izraelskich urzędników 7 października w atakach pod przewodnictwem Hamasu zginęło około 1140 osób. Według izraelskich danych podczas ataku wzięto jako zakładników około 250 osób, a 132 przebywają w Gazie.
  • Premier Izraela Benjamin Netanjahu i minister finansów Bezalel Smotrich oświadczyli we wtorek, że Izrael nie zapłaci żadnej ceny za powrót zakładników nadal przetrzymywanych w Gazie.
  • Stany Zjednoczone we wtorek Po raz trzeci zawetowała projekt rezolucji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Jeśli chodzi o wojnę między Izraelem a Hamasem, która utrudnia żądanie natychmiastowego humanitarnego zawieszenia broni. Za tekstem przygotowanym przez Algierię głosowało 13 członków Rady, natomiast Wielka Brytania wstrzymała się od głosu.
  • Szef Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Palestyńskich powiedział we wtorek, że Organizacja Narodów Zjednoczonych nie otrzymała jeszcze żadnych dowodów od Izraela na poparcie twierdzeń, że 12 pracowników agencji uczestniczyło w przemocy z 7 października, która wywołała wojnę.
  • Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała we wtorek, że zakończyła drugą misję ewakuacyjną ze szpitala Nasser w Gazie, przenosząc łącznie 32 krytycznie chorych pacjentów, w tym dzieci, z tego miejsca w związku z trwającymi działaniami wojennymi.
  • Wojsko amerykańskie ogłosiło we wtorek, że siły amerykańskie i sojusznicze zestrzeliły dziesięć dronów u wybrzeży Jemenu, a dwa statki handlowe będące własnością USA odniosły niewielkie uszkodzenia w wyniku ataków.
READ  Użytkownik Reddit udostępnia zdjęcie wewnątrz torby popcornu do mikrofalówki

(FRANCE 24 z AFP, Associated Press, Reuters)