Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Korea Południowa ukarała Teslę grzywną za wyolbrzymianie zasięgu swoich samochodów elektrycznych w niskich temperaturach

Południowokoreański organ antymonopolowy powiedział, że ukarze Teslę grzywną w wysokości 2,85 miliarda wonów (3,28 miliona dolarów) za to, że nie poinformowała klientów o krótszym zasięgu jej samochodów elektrycznych (EV) w niskich temperaturach.

Koreańska Komisja ds. Sprawiedliwego Handlu (KFTC) stwierdziła, że ​​Tesla od sierpnia na swojej oficjalnej krajowej stronie internetowej wyolbrzymia „zasięgi swoich samochodów na jednym ładowaniu, opłacalność paliwa w porównaniu z pojazdami benzynowymi, a także wydajność swoich doładowań”. 2019 do niedawna.

KFTC powiedział we wtorkowym oświadczeniu, że zasięg amerykańskich pojazdów producenta pojazdów elektrycznych jest zmniejszony w niskich temperaturach nawet o 50,5 procent w porównaniu z tym, jak są reklamowane online.

Nie udało się uzyskać komentarza Tesli.

Na swojej stronie internetowej Tesla oferuje wskazówki dotyczące jazdy zimą, takie jak wstępne kondycjonowanie samochodów z zewnętrznymi źródłami zasilania i używanie zaktualizowanej aplikacji Energy do monitorowania zużycia energii, ale nie wspomina o utracie zasięgu jazdy w temperaturach poniżej zera.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 4 minuty 14 sekund

Dane pokazują, że samochody elektryczne stanowią cztery procent sprzedaży nowych samochodów
READ  Rumunia bliżej zakupów K9