Koty zdobywają podwójną szansę dzięki odważnemu zwycięstwu nad Świętymi

Geelong zajął czwarte miejsce z solidnym 14-punktowym zwycięstwem nad dzielnym St Kildą na stadionie GMHBA.

Święci prowadzili 31-0 w pierwszej kwarcie, ale siedem wspólnych goli Toma Hawkinsa i Jeremy’ego Camerona pomogło Cats wygrać 13,7 (85) do 11,5 (71).

Koty kontra Sants Pełne pokrycie i statystyki meczowe

Mocna pozycja Patricka Dangerfielda na linii bramkowej i głównej linii bramkowej zakończyła mecz na trzy minuty przed końcem meczu.

St Kilda rozpoczął mecz w świetnej formie, po pokonaniu Sydney w zeszłym tygodniu z silną presją na boisku i znalezieniu Maxa Kinga w dużej przestrzeni.

Młody napastnik poradził sobie lepiej niż jego spotkanie z Jackiem Henrym na początku, zdobywając piątki i kopiąc 2,1 w pierwszej klasie, zanim wyruszył w wyścig na leczenie w udo.

King wykazał się dużą wytrwałością, aby dostać się do meczu, ale połączenie mniejszej liczby okazji, bacznej uwagi Marka Blekafsa i kontuzji sprawiło, że był niemy przez resztę meczu.

Geelong nie trafił na tablicę wyników, dopóki Reese Stanley nie odwrócił się, mając mniej niż dwie minuty przed końcem, zmniejszając margines z 31 do 25.

The Cats strzelili cztery bramki z rzędu na własną rękę, a Mark O’Connor został zabrany do szalejącego Jacka Steele’a i Dangerfielda – bez żadnych negatywnych skutków po tym, jak w zeszłym tygodniu trafił do szpitala ze posiniaczoną krtanią – razem z Joelem Selwoodem.

Brad Crouch nadał ton na początku drugiej połowy, wygrywając wolną piłkę blisko bramki, ale Koty po raz pierwszy uderzyły w przód dzięki strzałowi Sama Simpsona na 10 minut przed końcem trzeciej, zwiększając swój wpływ na rywalizację .

Isava Ratogolia zmierzył się przez cały mecz z poczwórnym Flynnem i został zastąpiony przez Quentina Narkleya pod koniec meczu, podczas gdy Dan Hanbury otrzymał 18 trafień i cztery przerwy w swoim pierwszym meczu od zeszłorocznych półfinałów.

READ  Mia Taylor podpisuje zagraniczny kontrakt, aby rozpocząć karierę

MRO może spojrzeć na interwencję Toma Hawkinsa w czwartej kwarcie Darragh Joyce’a, w której Saint opuścił mecz po uderzeniu głową o trawę.

Ostateczne zdjęcie
Geelong wskoczył na szczyt (z Melbourne nadal grającym) i zdobył miejsce w pierwszej czwórce, co nie jest łatwym wyczynem w najtrudniejszym sezonie. W meczu finałowej rundy z Devils sobotnie zwycięstwo było kluczowe dla zapewnienia podwójnej szansy. Koty mogą teraz oczekiwać na walkę w przyszłym tygodniu, która prawdopodobnie zadecyduje o drugiej premierze. Nadzieje St Kildy na finały już minęły.

Witaj z powrotem, Giza
Główny napastnik i gwiazdor grał w swój pierwszy mecz od czasu kontuzji ścięgna podkolanowego w 16 rundzie i pięknie rozegrał mecz. Stoczył interesującą walkę z gwiazdą Callum Wilkie, Cameron był beneficjentem kilku świetnych ciosów w ataku i był ważną częścią powrotu Kotów na drugą kadencję. Mecz zakończył z czterema bramkami i siedmioma znakami z 13 dotknięć.

Życie bez Toma Stewarta
Koty otrzymały ciężki cios po tym, jak pierwszy Australijczyk Stewart został dwukrotnie wykluczony z powodu potencjalnie kończącej sezon kontuzji stopy w ciągu tygodnia. Wymagało to przekształcenia linii grzbietu bez decydującego sprzętu. O’Connor spędzał czas na obronie, gdy Steele nie był oznaczony, podczas gdy Blicavowie odgrywali kluczową rolę w defensywie. Zach Guthrie wydawał się być obrońcą poruszającym się najbardziej po boisku, ale umiejętności przechwytywania Stewarta jako trzeciego zawodnika poszły nie tak w pierwszej połowie.

Geelong 2,0 6,2 10,5 13,7 (85)
St Kilda 5,1 7,2 10,3 11,5 (71)

Cele
Geelong: Cameron 4, Hawkins 3, Stanley, Mingola, Claus, Simpson, Smith, Dangerfield

Geelong: Ratojulia (Zakorkowany Quad)
St Kilda: Król (udo), Joyce (uderzenie w głowę)

READ  EG 2023: Polska zdobywa złoto i srebro w biegu sprinterskim - sekcja angielska