Tsitsipas pokonuje Rudda i awansuje do półfinału w Toronto

TORONTO – Stefanos Tsitsipas pokonał Norwega Caspera Ruuda 6-1 6-4 i awansował do półfinału turnieju National Bank of England Open.

Tsitsipas wyskoczył na prowadzenie 5-0 i zakończył pierwszego seta w 23 minuty. Rudd wrócił do walki w drugim, utrzymując swój serwis i nadążając za spadającymi strzałami przeciwnika. Tsitsipas w końcu ją złamał strzałem z linii, prowadząc 5-4. Grecka gwiazda zakończyła 74-minutowy mecz na US Open ósmym strzałem głową.

„Każdy przeciwnik, z którym musiałem się zmierzyć, to ktoś, kto grał dobrze w przeszłości. Tsitsipas powiedział… Naprawdę dobrze poradziłem sobie z tymi sytuacjami.

W sobotę zmierzy się w ćwierćfinale z 10-cio rozstawionym Amerykaninem Rileyem Opelką, Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem 6:3, 7:6 (1).

„Jestem podekscytowany tym, co ma nadejść” – powiedział Tsitsipas. „I zawsze, każdego dnia, staram się znaleźć rozwiązania i sposoby, które będą dla mnie łatwiejsze i bardziej wydajne”.

Trzeci i trzeci rozstawiony Tsitsipas przegrał z Novakiem Djokoviciem w majowym finale French Open. Doszedł do finału Canadian Open 2018, przegrywając z Rafaelem Nadalem.

Rudd, rozstawione na miejscach szóstych i dwunastych, wygrał ostatnie 14 meczów, wygrywając turnieje w Austrii, Szwajcarii i Szwecji.

W późniejszych ćwierćfinałach rosyjski zawodnik Daniil Miedwiediew zmierzył się z Hubertem Hurkaczem z Polski, a Amerykanin John Isner z Francuzem Gaelem Monfilsem.

READ  Dystrykt 1 Nagrody Stowarzyszenia Trenerów Siatkówki | Wiadomości, sport, praca