Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kowboje przygotowują się do pożegnania dwunastu zawodników – NRL News

Kowboje przygotowują się do pożegnania dwunastu zawodników – NRL News

Zespół North Queensland Cowboys ogłosili, że podczas środowego wieczoru pokazowego pożegnają się z dziewięcioma członkami drużyny NRL, a odejdzie kolejnych trzech zawodników rezerwowych.

Liderem grupy jest weteran napastnik James Tamu, który na początku tego sezonu ogłosił zakończenie kariery po rozegraniu 307 meczów w NFL. Tamu był członkiem pierwszej drużyny Cowboys, która w 2015 roku zdobyła tytuł mistrzowski.

Przyszłość Pety Hiko (Hull Kingston Rovers) i Rileya Price’a (Penrith Panthers) była już znana, a obaj gracze zapewnili sobie nowe kontrakty w innych klubach na rok 2024.

Pozostałych sześciu zawodników, których klub pożegna, to Mitchell Dunne, Ben Hampton, Brendan Elliott, Jahamat Shibasaki, Jake Burke i Taniela Sadrogo.

Kowboje pozostawią po sobie bogate doświadczenie w zakresie odlotów. Utility Hampton rozegrał dla Cowboys 82 mecze od czasu przeprowadzki z Melbourne w 2017 roku. Dunn jest częścią zespołu od 2018 roku, występując w 57 meczach dla klubu Townsville w ciągu sześciu sezonów.

Elliott grał w swojej karierze w pięciu różnych klubach NRL, a w 2023 roku trzykrotnie założył koszulkę Cowboys. Junior z Townsville, Shibasaki, również dwukrotnie wystąpił w tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zarówno Bourke, jak i Sadrugu nie zadebiutowali jeszcze w NRL. The Cowboys ogłosili również, że zawodnicy stowarzyszeni z QLD Cup Jordan Leeb, Sylvester Namu i Laetia Mosedriki opuszczą drużynę.

Co ciekawe, weteran Jordan McLean nie znalazł się na liście osób, które należy pożegnać, co sugeruje, że zawodnikowi, któremu wygasł kontrakt, prawdopodobnie zostanie zaproponowany nowy kontrakt na rok 2024.

Na początku sezonu donoszono, że główny trener Cowboys Todd Payten był przekonany, że McLean pozostanie w klubie w przyszłości.

„Jestem optymistą” – powiedział Payten, jeśli chodzi o to, czy McClain pozostanie kowbojem w przyszłym sezonie.

Nigdy nie można tego powiedzieć ze 100% pewnością, ale wiem, jak stabilny jest i wiem, ile znaczy dla klubu.

READ  Sporting Lizbona z 10 zawodnikami remisuje w Polsce