Bramkarz Lazio Ivan Provedel zdobywa wyrównującą bramkę w 95. minucie i zapewnia sobie remis z Atletico Madryt – Runda Ligi Mistrzów |  wiadomości piłkarskie

Bramkarz Lazio Ivan Provedel zdobywa wyrównującą bramkę w 95. minucie i zapewnia sobie remis z Atletico Madryt – Runda Ligi Mistrzów | wiadomości piłkarskie

Bramkarz Lazio Ivan Providel został pierwszym bramkarzem, który strzelił gola w meczu Ligi Mistrzów od czasu, gdy Nigeryjczyk Vincent Enyeama dokonał tego wyczynu dla Hapoel Tel Awiw 13 lat temu. Paris Saint-Germain rozpoczęło swoją kampanię od pokonania gościa, Borussii Dortmund, 2:0

23:15 czasu brytyjskiego, wtorek, 19 września 2023 r

Bramkarz Lazio Ivan Provedel zdobył kluczowy punkt dla swojej drużyny w ostatnich minutach meczu z Atletico Madryt w grupie E Ligi Mistrzów we wtorek, kiedy wyrównał do domu i zapewnił swojej drużynie remis 1:1.

Pięć minut przed doliczonym czasem gry bramkarz, po wyjściu na boisko w celu wykonania ostatniego rzutu rożnego, w jednym z ostatnich akcentów meczu głową skierował do domu po dośrodkowaniu Luisa Alberto.

Providel został pierwszym bramkarzem, który strzelił gola w meczu Ligi Mistrzów od czasu, gdy Nigeryjczyk Vincent Enyeama dokonał tego wyczynu dla Hapoel Tel Awiw 13 lat temu i w sumie zajął dopiero czwarte miejsce.

Ivan Providel świętuje po swoim oszałamiającym wślizgu

Gol Provedela był szóstym golem strzelonym przez bramkarza w Lidze Mistrzów i dopiero drugim w grze otwartej, po tym jak Sinan Polat strzelił gola dla Standard Liège przeciwko AZ Alkmaar w 2009 roku.

Dramat rozegrał się także w drugim starciu w grupie E, w którym dwa gole strzelili Calvin Stings i Alireza Jahanbaksh. Feyenoordu Twierdził, że wygrał 2:0 celtyckiKtóry zakończył mecz z dziewięcioma zawodnikami.

Stings z rzutu wolnego trafił w siatkę i dał holenderskiej drużynie prowadzenie już po pierwszej połowie, a podopieczni Brendana Rodgersa padli po przerwie, a czerwone kartki wyrzucili Gustava Lagerbelke i Odina Thiago Holma.

Bramkarz Lazio Ivan Providel zdobył ekscytujący punkt

Na ratunek przybył Julian Alvarez Manchesterktóry przeżył wielką panikę, zanim się z nim pożegnał Czerwona Gwiazda Belgrad 3-1 na stadionie Etihad.

READ  Ustawodawcy amerykańscy odwiedzają Polskę, apelują o pomoc wojskową Ukrainy

Ousmane Bockarie wyprowadził gości na prowadzenie przed przerwą, ale Alvarez potrzebował 72 sekund drugiej połowy, aby ponownie wyjść na prowadzenie.

Alvarez miał wpływ na drugiego gola Manchesteru City, gdy bramkarz Czerwonej Gwiazdy Omri Glazer umieścił rzut wolny w jego własnej siatce, a podopieczni Pepa Guardioli przypieczętowali zasłużone zwycięstwo, gdy Rodri strzelił spokojnego gola na 17 minut przed końcem.

Również w grupie G zmiennik Benjamin Sisko strzelił gola w doliczonym czasie gry i zapewnił sobie zwycięstwo 3:1. RB Lipsk W Młodzi chłopcy.

Mbappe prowadzi Paris Saint-Germain do zwycięstwa nad Dortmundem

Kylian Mbappé, zawodnik Paris Saint-Germain, świętuje po zdobyciu gola

Kylian Mbappe znów wrócił na swój poziom Paryż Saint-Germain Swoją kampanię w Lidze Mistrzów rozpoczął od zwycięstwa 2:0 nad swoim gościem Borussii Dortmundoferując wgląd w to, co może się wydarzyć pod okiem nowego trenera Luisa Enrique.

Mbappe otworzył wynik rzutem karnym w drugiej połowie, a Achraf Hakimi podwoił prowadzenie po oszałamiającym golu, a cierpliwość Paris Saint-Germain opłaciła się na Parc des Princes.

Było to dopiero trzecie zwycięstwo mistrzów Ligue 1 w sześciu meczach w tym sezonie, które dało im tak potrzebną ulgę po pierwszej porażce w weekend, gdy zaczęli wdrażać styl Enrique oparty na posiadaniu piłki.

Paris Saint-Germain prowadzi w grupie F z trzema punktami, dwa punkty przewagi nad drugim miejscem włoski klub Mediolan I NewcastleWe wtorek zremisowaliśmy 0:0.

Barcelona rozbija Royal Antwerp

Joao Felix z Barcelony pokazał swoją jakość

chwila, BarcelonaNowy napastnik Joao Felix strzelił w meczu dwa gole, który zakończył się zwycięstwem drużyny 5:0 Królewska Antwerpia W meczu otwarcia Grupy H Ligi Mistrzów na stadionie Estadi Olimpic Lluis Companys.

Po kolejnych eliminacjach w fazie grupowej Barcelona dała nowicjuszom z Antwerpii mistrzowski kurs piłki nożnej, kontrolowania piłki szybkimi podaniami, a bramki zdobywali Felix, Robert Lewandowski i Javi.

READ  Wiele kanadyjskich treści pojawiło się na lutowych kartach UFC

Felix otworzył wynik po pierwszej próbie gospodarzy w 11. minucie, trafiając niskim strzałem w najbliższy słupek.

Następnie Portugalczyk minął Lewandowskiego w pole karne i osiem minut później podwoił wynik, a polski napastnik stał się trzecim zawodnikiem, który strzelił 100 goli w europejskich rozgrywkach, po Cristiano Ronaldo i Lionelu Messim.

Rafinha pomógł pięciokrotnym mistrzom Europy podwyższyć wynik na 3:0 po 22 minutach, kiedy jego strzał z ostrego kąta odbił się od obrońcy Gilly Bataille i zdobył bramkę samobójczą.

Barcelona prowadzona przez Xaviego Hernandeza wróciła po przerwie zdeterminowana na zwiększenie prowadzenia w 28. fazie grupowej Ligi Mistrzów, co stanowi rekord w rozgrywkach, który dzielą z Realem Madryt.

Zespół nie musiał długo czekać, gdy Javi po strzale w dach siatki podwyższył na 4:0, po czym Felix strzelił kolejnego gola, kończąc porażkę w tymczasowej siedzibie Barcelony w czasie przebudowy Camp Nou.

W drugiej konfrontacji w ósmej grupie, Porto Wygrał z mistrzem Ukrainy Szachtar Donieck 3-1 w Hamburgu.