Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kto poprowadzi kolejny wyścig byków w krypto?

W swojej comiesięcznej rubryce poświęconej kryptowalutom izraelski przedsiębiorca, Ariel Shapira, omawia nowe technologie w kryptowalutach, zdecentralizowanych finansach (DeFi) i blockchain, a także ich rolę w kształtowaniu gospodarki XXI wieku.

Rynek kryptowalut, jak każdy inny, działa cyklicznie. Chociaż aktywa cyfrowe są znane, jeśli nie niesławne, ze względu na większą zmienność niż wiele innych rodzajów aktywów, ich akcja cenowa nadal przebiega według znanego schematu wzrostów i spadków. Niektóre z nich, jak Bitcoin (BTC) przez cztery lata Kurs, głównie ze względu na podstawowe zasady algorytmu, a dokładniej zmniejszenie o połowę premii górników. Pewną rolę mogą również odgrywać czynniki pozałańcuchowe, takie jak amerykańskie zasady sprawozdawczości podatkowej.

Jednak podczas gdy logika sił rynkowych się zmienia, sama logika pozostaje w dużej mierze niezmieniona. Innymi słowy, w taki sam sposób, w jaki gonitwa byków w końcu kończy się i uderza w płaskowyż, niedźwiedzie w końcu tracą również kontrolę na rynku, ustępując miejsca kolejnemu rajdowi.

Na razie, oczywiście, rynek wciąż odbudowuje się po krachu Terra i wielu innych naciskach, których brakowało w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż próby odbicia się mogą być chwiejne i chociaż każda czerwona waluta została porównana z tym, co było zaledwie kilka miesięcy temu, globalny krajobraz kryptowalut chwieje się i czeka na kolejny wzrost. Skąd więc to mogło pochodzić?

Związane z: Jak przetrwać w bessie? Wskazówki dla początkujących

rządy krajowe

Jeszcze kilka lat temu pomysł, że bitcoin może być prawnym środkiem płatniczym w dowolnym kraju, wydawał się naciąganą iluzją. Jednak po odważnym gambicie Bitcoina w Salwadorze, Republika Środkowoafrykańska (CAR) dołączyła do walki pod koniec kwietnia, przyznając Bitcoin i innym kryptowalutom status prawnego środka płatniczego.

Te dwa kraje stanowią interesujące porównanie. Obecnie w przestrzeni kryptograficznej dobrze wiadomo, że przekazy pieniężne z zagranicy stanowią dużą część budżetu Salwadoru, a fakt ten był postrzegany jako uzasadnienie ekonomiczne eksperymentu. Podczas gdy raporty Sugerować Proces jest chwiejny, podobnie jak rząd kraju Sklep Jeśli chodzi o Bitcoin, przyjmuje sztuczkę „kupuj dip”.

READ  Stopy procentowe: CBA twierdzi, że niższe ceny domów mogą powstrzymać podwyżki RBA

Z CAR nie mogło być inaczej. Gospodarka spustoszonego wojną kraju przez jakiś czas pozostawała chora. Co więcej, według Banku Światowego tylko około 10% populacji kraju ma dostęp do Internetu dane. Innymi słowy, korzystanie z kryptowalut będzie prawdopodobnie ograniczone do niewielkiej części populacji – a biorąc pod uwagę geopolityczny i krajowy kontekst tego ruchu, perspektywy mogą być rzeczywiście niejasne.

Jednak więcej gospodarek wschodzących może pójść w ich ślady, zwłaszcza że Salwador nie jest jedynym krajem, który w dużej mierze opiera się na transferach środków budżetowych. Nawet fakt, że istnieje taki precedens, jest wystarczająco znaczący, aby utrzymać tempo, a nawet jeśli w tym roku do klubu dołączy inny kraj, rynki kryptowalut będą o tym wiedziały.

Związane z: Prawo Bitcoin w Salwadorze: zrozumienie alternatyw dla interwencji rządowych

Przedsiębiorstwo Blockchain

Podczas gdy wczesny wzrost kryptowaluty pochodził głównie od prywatnych inwestorów detalicznych i handlowców, w ostatnich latach do walki dołączyli również inwestorzy instytucjonalni. Od największych banków i funduszy hedgingowych wiercenie W przestrzeni kryptograficznej gigantów fintech dodających wsparcie dla zasobów cyfrowych do swoich platform, adopcja instytucjonalna nie jest już odległym marzeniem – to rzeczywistość.

Nawet przypadki użycia w baseballu, takie jak eksperyment JPMorgan z własnym blockchainem przeznaczonym do użytku między bankami lub grupą głównych dostawców ICT. podsłuchiwanie Rozwiązanie blockchain ClearX dla usług danych na żądanie jest znaczące. Dodaje dodatkową wiarygodność technologii, która stanowi podstawę ekosystemu kryptowalut, zwiększając zaufanie inwestorów na dłuższą metę.

Chociaż bardzo niewiele projektów blockchain na poziomie korporacyjnym pozostanie w prywatnych sieciach blockchain, rosnące zaufanie inwestorów do tej technologii prawdopodobnie jeszcze bardziej znormalizuje kryptowalutę w oczach opinii publicznej i przyciągnie więcej oczu do publicznej przestrzeni blockchain. Co więcej, takie projekty to cała nisza rynku rozwiązań, które pomogą firmom budować własne sieci. Inną niszą może być połączenie tych prywatnych sieci z przestrzenią publiczną. W końcu krypto polega na połączeniu i integracji, więc te aspiracje mają tylko sens.

READ  Iran zakazuje wydobywania bitcoinów z powodu przerw w dostawie prądu w tym kraju

Zarządzający aktywami

Pierwszy fundusz handlu bitcoinami (ETF) uruchomiony w USA pod koniec 2021 r. i wysokość odsetek od niego opłata Od inwestorów to kolejny dowód na apetyt rynku na ekspozycję na kryptowaluty. Dotarliśmy do punktu, w którym osiągnęli niektórzy doradcy finansowi rekomendacje Że każdy, niezależnie od wieku i preferencji w zakresie ryzyka, powinien być narażony na przynajmniej część kryptowaluty.

Dzięki takiej zmianie nastrojów coraz więcej zarządzających aktywami będzie zajmować się przestrzenią kryptograficzną, czy to w oparciu o zapotrzebowanie klientów, czy też w oparciu o własne skłonności. W ten sam sposób coraz więcej osób o wysokich dochodach dołączy do szeregów inwestorów kryptograficznych, dodając jeszcze większą wartość do gospodarki blockchain.

Z całym szacunkiem dla ETF-ów i innych tradycyjnych aktywów, każdy doświadczony użytkownik kryptowaluty powie Ci, że rzeczywiste krypto jest lepsze niż tradycyjne aktywa, które naśladują jego ruchy. Powodem tego jest to, że szyfrowanie jest bardziej dynamiczne. Twoje ETF-y powiązane z Ethereum (jeśli kiedykolwiek się pojawią) będą po prostu siedzieć z twoim brokerem. Z drugiej strony za pomocą rzeczywistych monet możesz uczestniczyć, korzystać z farm plonów i korzystać z różnych innych usług DeFi, aby uzyskać bardziej pasywny dochód.

W związku z tym interesujące będzie obserwowanie i sprawdzanie, czy tradycyjni zarządzający aktywami wkrótce zaczną tracić pozycję na rzecz oryginalnych alternatyw, takich jak EQIFi, wspierany przez EQIBank. Jedną z głównych usług platformy jest akumulator przychodów, który skutecznie działa jako menedżer aktywów, alokując środki użytkowników w różnych protokołach DeFi, aby zapewnić maksymalne zwroty. Usługi te sprawiają, że krypto jest bardziej lukratywną klasą aktywów, która może pracować dla swojego właściciela 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu dzięki platformom, które są zawsze dostępne i wymagają tylko kilku kliknięć do zarządzania.

Związane z: Nieuchwytny Bitcoin ETF: Hester Peirce krytykuje brak jasności prawnej w sprawie kryptowalut

Gry i gracze

Gry Blockchain nie są niczym nowym, o czym może zaświadczyć każdy, kto pamięta szaleństwo CryptoKitties. Jednak kiedy Axie Infinity zaczęło pojawiać się na pierwszych stronach gazet jako ludzie na Filipinach obrócony W poszukiwaniu dochodu podczas pandemii COVID-19 przemysł zabawkarski z dumą stanął w centrum uwagi.

READ  Dochodzenie w sprawie oszustwa GFG Alliance rodzi więcej pytań na temat przyszłości Whyalla Steel

Teraz trudno nie zastanawiać się, czy część tej dumy może być niewłaściwa, biorąc pod uwagę próby, przed którymi stoi Axie Infinity, posiadacz standardów branżowych. Gra zawsze była inflacja Problem polega na tym, że jego podstawowy model biznesowy zaczyna spadać. Dodatkowym problemem był niedawny hack, który jest jednym z najgorszych w historii DeFi.

Axie Infinity Pains może być kolejnym przypadkiem rodzącej się branży, która odkrywa swoje najlepsze praktyki. Cała masa nowych projektów jest teraz gotowa, aby jeszcze bardziej rozwinąć tę przestrzeń i dążyć do doprowadzenia jej do poziomu AAA pod względem grafiki i rozgrywki. Gdy ci nowi giganci wejdą na arenę, prawdopodobnie zobaczymy, że więcej graczy zacznie odkrywać kryptowalutę.

Może być kuszące, aby pisać gry oparte na technologii blockchain jako kolejny podzbiór rynku detalicznego, ale na dłuższą metę jest to coś więcej. Branża gier wideo jest bezdyskusyjna Energia W świecie rozrywki, gdziekolwiek pójdzie, za nią podążą jej zwolennicy. Od e-sportu po reklamę w grach, tradycyjna branża gier stworzyła już szeroką gamę rynków satelitarnych, wszystkie z nowymi przypadkami użycia, nowymi odbiorcami i nowymi możliwościami biznesowymi.

Ten artykuł nie zawiera porad ani rekomendacji inwestycyjnych. Każdy ruch inwestycyjny i handlowy wiąże się z ryzykiem, a czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania podczas podejmowania decyzji.

Opinie, idee i opinie wyrażone tutaj są opiniami samego autora i niekoniecznie odzwierciedlają lub reprezentują poglądy i opinie Cointelegraph.

Ariel Szapira Jest ojcem, przedsiębiorcą, mówcą i rowerzystą oraz jest założycielem i dyrektorem generalnym Social-Wisdom, agencji konsultingowej, która współpracuje z izraelskimi startupami i pomaga im nawiązać relacje z międzynarodowymi rynkami.