Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kula ognia podpala nocne niebo w New Jersey po zaćmieniu i trzęsieniu ziemi

Kula ognia podpala nocne niebo w New Jersey po zaćmieniu i trzęsieniu ziemi

Jasnozielona kula ognia spada z nieba w New Jersey. — X/Key2Eternity

Jasnozielona kula ognia, uważana za meteoryt lub spadającą gwiazdę, spadła z nocnego nieba nad New Jersey, kończąc tydzień zjawisk naturalnych.

Kula ognia została uchwycona na wideo, oświetlając ciemne niebo w kilku miastach New Jersey po poniedziałkowym zaćmieniu słońca, które objęło 90% stanu, oraz wcześniejszym trzęsieniu ziemi o sile 4,8 w skali Richtera. Fox News wspomniany.

Amerykańskie Towarzystwo Meteorytowe zgłosiło kilka obserwacji „kul ognia” o godzinie 3:45, w tym dziesiątki w Garden State, Connecticut, Nowym Jorku i Pensylwanii.

Michelle Griffith, mieszkanka Millville w stanie New Jersey, udostępniła Fox 5 wideo z kamery dzwonka do drzwi, pokazujące moment, w którym na niebie zapala się błysk światła, który trwa tylko kilka sekund, po czym znika.

Inna mieszkanka New Jersey w Wall Township zamieściła na lokalnej stronie na Facebooku nagranie z monitoringu, na którym widać padające w tym samym czasie jasne światło.

Jeden z internautów był przekonany, że kula ognia to meteoryt.

„Meteoryt. Ze względu na wysoką zawartość żelaza, magnezu i niklu, płonąc w atmosferze, pali się na zielono” – napisała kobieta.

„Piękny!” inny napisał. „Widziałem jednego lub dwa takie na przestrzeni lat. Świetny chwyt!”

Do obserwacji dochodzi na około tydzień przed rozpoczęciem roju meteorów Lyrids, jednego z najstarszych znanych rojów meteorów.

Według Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej rój meteorów Lyrid obserwuje się od 2700 lat i powstaje, gdy cząstki pyłu opadają z komety C/1861 G1 Thatcher.

Ponadto w zeszłym tygodniu w Kalifornii po nocnym niebie zaobserwowano serię jasnych, ognistych świateł, które według rzecznika Dowództwa Kosmicznego Stanów Zjednoczonych pochodziły z chińskiej rakiety modułowej Shenzhou 15, która miała wejść w atmosferę ziemską w pobliżu Los Angeles. . Angeles.