Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kuo: iPhone 15 Pro przegrzewa się z powodu wadliwej konstrukcji termicznej

Kuo: iPhone 15 Pro przegrzewa się z powodu wadliwej konstrukcji termicznej

Nie można przegapić doniesień o przegrzaniu niektórych telefonów z serii iPhone 15 Pro. Ludzie narzekają, że modele Pro nagrzewają się od chwili ich premiery.

Teraz analityk Ming-Chi Kuo wydał notatkę, w której stwierdził, że chipset A17 Pro nie jest odpowiedzialny za przegrzanie, ale raczej szkodzi kompromisom poczynionym przez Apple przy projektowaniu systemu termicznego. A17 Pro jest zbudowany w oparciu o nowy, zaawansowany proces technologiczny 3 nm firmy TSMC, który jest bardzo wydajny, ale nadal wydaje się wytwarzać więcej ciepła, niż telefon jest w stanie rozproszyć.

Winne są tutaj wysiłki Apple, aby nowe modele iPhone’a Pro były lżejsze. Apple podobno musiało zmniejszyć powierzchnię rozpraszania ciepła, co w połączeniu z wysoką przewodnością cieplną tytanu prowadzi do gorszego odprowadzania ciepła przez nowy chipset.

Apple prawdopodobnie rozwiąże problemy z ograniczaniem przepustowości za pomocą aktualizacji oprogramowania, która może rozwiązać problem, ale go nie naprawić. Jedynym sposobem, aby faktycznie zapobiec przegrzaniu telefonu za pomocą aktualizacji oprogramowania, jest ograniczenie jego wydajności, a tym samym zapotrzebowania na energię, tak aby generował mniej ciepła.

Teoria Kuo nie wyjaśnia w pełni, dlaczego problem dotyczy tylko części telefonów. Nie zauważamy przegrzania naszych jednostek recenzyjnych, a na forach omawiających ten problem pojawia się wiele odpowiedzi od osób, które nie są w stanie odtworzyć problemu. Czy różne telefony mogą mieć różne materiały chłodzące? Z pewnością będziemy się nad tym zastanawiać i informować Państwa na bieżąco.

źródło

READ  Wygląda na to, że Netflix szykuje się do grania w chmurze