Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wysokowydajna chłodnica TZ Gen IV

Wysokowydajna chłodnica TZ Gen IV

Firma Daikin Australia wprowadziła czwartą generację chłodzonych powietrzem napędów VFD Screw TZ z najnowocześniejszą nową technologią zapewniającą wydajność, elastyczność i niezawodność w szerokim zakresie wydajności od 150 kW do 1950 kW.

Klienci mają do dyspozycji trzy modele czynników chłodniczych, w tym R1234ze (EWAH), R513A (EWAS) i R134A (EWAD), dzięki czemu mogą wybrać ten, który najlepiej odpowiada ich wymaganiom.

Agregat chłodniczy TZ IV generacji jest dostępny w czterech poziomach wydajności, przy czym wersja Platinum ma najlepszą wydajność, zapewniając aż do EER = 3,7 i IPLV = 7,4.

Aby sprostać różnym potrzebom i preferencjom, dostępne są trzy konfiguracje akustyczne oraz model z hydraulicznym chłodzeniem swobodnym (EWF), zapewniający pełną elastyczność w celu spełnienia potrzeb klienta.

Według Daikin najnowsza wersja agregatu chłodniczego TZ firmy Daikin jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań zapewniających komfort, a także do pracy w niskich i wysokich temperaturach oraz do krytycznych zastosowań chłodniczych.

Wszystkie te zastosowania są możliwe dzięki możliwości pracy w szerokim zakresie warunków pracy przy zewnętrznej temperaturze otoczenia od -20°C do +55°C. Dodatkowo jest w stanie dostarczać ciecze kriogeniczne w zakresie od -12°C do +30°C.

Ten wysoce wydajny płyn chłodzący nie tylko zapewnia doskonałą wydajność, ale także skutkuje niższymi kosztami eksploatacji, co skutkuje zmniejszeniem emisji pośrednich.

Dzięki połączeniu z czynnikiem chłodniczym R1234ze o bardzo niskim współczynniku GWP wynoszącym jeden (IPCCAR5), bezpośrednie emisje są skutecznie redukowane, co skutkuje lepszymi wynikami klimatycznymi w całym cyklu życia.

Najnowsza sprężarka jednośrubowa zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę Daikin charakteryzuje się nową geometrią 3:10 zoptymalizowaną pod kątem dużych prędkości obrotowych.

Każda sprężarka jest wyposażona w przetwornicę częstotliwości (VFD) i jest bezpośrednio chłodzona czynnikiem chłodniczym. Konstrukcja VFD firmy Daikin umożliwia ciągłą pracę w najtrudniejszych warunkach i zapewnia całkowitą niezależność od warunków zewnętrznych, takich jak temperatura, wilgotność, wysokość nad poziomem morza i zanieczyszczenia.

READ  Microsoft uruchamia bezpłatne szkolenia ze sztucznej inteligencji z certyfikatem zawodowym

Kąt „V” skraplacza został dodatkowo zoptymalizowany i połączony z nowo innowacyjnym wentylatorem zaprojektowanym przez firmę Daikin w celu zapewnienia wyższej wydajności, większego przepływu powietrza i niższej emisji hałasu, co skutkuje lepszą wydajnością przy jednoczesnym zmniejszeniu całkowitej powierzchni.

Chłodnice wyposażone w silnik wentylatora EC zapewniają tryb cichej pracy wentylatora, umożliwiając użytkownikowi ustawienie szczegółowych zakresów czasowych w celu zmniejszenia prędkości obrotowej wentylatora i emisji energii akustycznej w obszarach, w których obowiązuje cisza nocna, redukując emisję dźwięku o -7 dB do maksymalnie 87 dB .

Chłodnica TZ zawiera pojedynczy lub podwójny obieg chłodzenia, w zależności od wybranego modelu. Jednostki z jednym obiegiem składają się z parowników ze spawanymi płytami ze stali nierdzewnej, natomiast jednostki z podwójnym obiegiem składają się z parowników płaszczowo-rurowych.

Parownik w jednostkach z jednym obiegiem jest pokryty izolacją o zamkniętych komórkach, a grzałka elektryczna i asortyment firmy Victaulic są standardowo dostarczane do dostarczania wody.

Parownik płaszczowo-rurowy jest jednoprzewodowy zarówno po stronie chłodnicy, jak i po stronie wody, co pozwala na czystą wymianę ciepła w przeciwprądzie i niskie ciśnienie czynnika chłodniczego, co zapewnia wyjątkową wydajność urządzenia. Obydwa parowniki z bezpośrednim odparowaniem zaprojektowano tak, aby zmniejszały wymaganą w systemie zawartość czynnika chłodniczego.

Przedstawiamy nową, unikalną, zaprojektowaną przez firmę Daikin opcję zintegrowanego aktywnego filtra harmonicznych (AHF), opartą na tej samej technologii VFD chłodzonego cieczą, zaprojektowaną w celu zmniejszenia całkowitego zniekształcenia harmonicznego (THDi) z około 35 procent do mniej niż pięć procent.

AHF montowany jest w panelu elektrycznym i nie wymaga zewnętrznego podłączenia ani dodatkowej konserwacji.

Daikin oferuje również szereg opcji spełniających różnorodne i wymagające potrzeby, w tym odzysk ciepła, solankę, pompę odśrodkową do zestawów hydraulicznych, zestaw inwertera pompy odśrodkowej, wysoką temperaturę na wyjściu parownika, zestaw do pracy w wysokich temperaturach otoczenia, różne opcje powlekania wężownicy i protokoły komunikacyjne BMS , w tym kompatybilność BACnet i Modbus, gorący restart, dodatkowa zewnętrzna kompresja statyczna itp.

READ  Ktoś zostawił prototyp Google Pixel Watch w restauracji