Kwiatkowski wskakuje na podium na Blue

Treść artykułu

Po zajęciu trzeciego miejsca w pierwszym dniu wyścigów, Oskar Kwiatkowski w piątek wspiął się na podium w Alpine TKO w Blue Mountain Resort.

W wydarzeniu tym biorą udział jedni z najlepszych snowboardzistów na świecie w slalomie równoległym, którzy rywalizują w pojedynkach w ramach FIS Snowboard Alpine World Cup Series.

Alexander Beyer z Ostery zajął drugie miejsce w ostatnim dniu wyścigu mężczyzn, a trzecie miejsce zajął Włoch Roland Fischnaller.

W wyścigach kobiet podium zostało całkowicie zmienione w stosunku do poprzedniego dnia, ponieważ Niemka Ramona Hofmeister zdobyła pas mistrzowski w zapasach przyznany zwycięzcy imprezy.

26-letni Hofmeister zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczangu w slalomie równoległym dużym.

Julie Zug (Szwajcaria) i Daniela Olping (Austria) zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W piątek żaden kanadyjski kolarz nie został wyeliminowany z kwalifikacji ani w wyścigach mężczyzn, ani kobiet.

Ben Heldmann był najszybszym kanadyjskim sportowcem, zajmując 20. miejsce, podczas gdy Aurelie Moissan ponownie prowadziła Kanadyjki i zajęła 21. miejsce. Abby van Groningen i Anne-Laurie Betz zajęły odpowiednio 24. i 25. miejsce.

W równoległym slalomie gigancie dwóch zawodników zjeżdża równoległymi torami jednocześnie, a szybszy jeździec przechodzi do następnego przejazdu. Zawodnicy są zaprojektowani do przejeżdżania przez bramki rozmieszczone na tyle daleko od siebie, aby mogły osiągnąć prędkość przekraczającą 60 km/h. Jeśli pojedynczy pasażer przegapi bramkę, zostaje zdyskwalifikowany. Jeśli obaj jeźdźcy nie dotrą do bramek, ten, kto przeszedł dalej w dół trasy, przechodzi do następnej rundy.

Sportowcy rywalizują o punkty w światowym rankingu ISLA i kwalifikację olimpijską.

READ  Polska firma Kanał Sportowy klika na Ridge Technologies, aby uruchomić OTT