Wyniki, Joel Embiid, Philadelphia 76ers vs. Denver Nuggets, Mathis Thibul, okładka, najnowsze, aktualizacje

Senior z Filadelfii, Joel Embiid, pokonał w niedzielę dwukrotnego najcenniejszego gracza NBA Nikolę Jokicia, zdobywając 47 punktów i poprowadził 76ers do zwycięstwa 126-119 nad Denver Nuggets.

Embiid, który w ostatnich dwóch sezonach był wicemistrzem Jokicia w kategorii MVP, również zebrał 18 zbiórek, aby pomóc Sixers odrobić 15-punktową stratę do przerwy w drodze do siódmego z rzędu zwycięstwa.

Oglądaj średnio 9 meczów sezonu regularnego NBA NA ŻYWO tygodniowo w ESPN w Kayo Sports w ESPN w Kayo Sports. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Embiid, który również nie został wybrany do rozpoczęcia meczu All-Star w tym tygodniu, upierał się, że w pojedynku nie chodziło o osobistą rywalizację z Jokiciem, ale o testowanie się przez 76ers przeciwko drużynie z Konferencji Zachodniej.

niedziela, 29 stycznia

niedziela 29 stycznia

Grzmot niszczący jaskinie w Oklahomie | 00:45

„To nie jest konkurs” – powiedział ABC.

„Lubię wielkiego niewolnika, człowieku. Dwukrotny MVP, jeden z najlepszych w lidze. Jestem wielkim fanem”.

Embiid dodał: „(Chcieliśmy) po prostu przyjść tutaj (przeciwko) najlepszej drużynie na Zachodzie i zobaczyć, gdzie jesteśmy.

– Myślę, że mamy szansę.

Jeśli chodzi o utratę wyboru do All-Star, Embiid powtórzył sugestie trenera Doca Riversa, że ​​może to mieć więcej wspólnego z jego popularnością niż pracą na korcie.

„Nie byłem zaskoczony” – powiedział Embiid.

„Myślę, że to dobrze udokumentowane, że nie jestem sympatyczna. To spoko. Nie wiem, czy to dlatego, że dużo włóczę się po okolicy, czy myślę, że jestem suką, ale to spoko. Nadal będę mnie, nadal będę seks-dziurą i nadal będę trollować”.

Dodał: „Jeśli ludziom się to nie podoba, to ich problem”.

Jak powiedziałem, wszystko sprowadza się do wygranej. Kiedy patrzysz, ile razy byłem All-Star, nie widzą, że on był kilka razy starterem. Bycie debiutantem przez ostatnie pięć lat jest miłe braku szacunku. Nie sądzę, by ktokolwiek Inny był lepszy ode mnie. Jak powiedziałem, skupiasz się na właściwych rzeczach i wszystko idzie po twojej myśli.

READ  Transmituj wiadomości na żywo: Enzo Fernandes z Chelsea przerywa ciszę po rekordowym ruchu, Ziyech do Paris Saint-Germain, Arsenal podpisuje Jorginho

Więcej zasięgu
Pierwsze „handlowe domino” NBA pada, gdy górna bramka oznacza historyczny odcinek

„Jesteś do bani!”: Siedmiokrotny mistrz NBA został wyrzucony z meczu koszykówki dla dzieci po tym, jak nękał sędziów

poruszający hołd, gdy NBA reaguje na „przerażającą” tragedię; Jedi ogłusza po połowie 85 punktów od Bucksa

Knicks wygrywają z Otv nad Celtics | 01:17

76ers poprawili się do 32-16, dwa mecze za Boston Celtics na szczycie Konferencji Wschodniej.

Z bilansem 34-16 Nuggets mają dwa i pół meczu przewagi nad Memphis Grizzlies na szczycie Zachodu.

Embiid był wszędzie w drugiej połowie, gdy jego obrońca wyrównał 110-110 na 5:48 przed końcem.

Po obronie Jamala Murraya, Embiid strzelił gola w szybkiej przerwie, dając 76ers prowadzenie na dobre, a wyczerpany rzut za trzy punkty na Jokica dał Philadelphia 125-117 na 30,1 sekundy przed końcem.

James Harden dodał 17 punktów i 13 asyst, a Tobias Harris i George Niang dodali po 14 punktów dla Filadelfii.

Gwiazda Boomers i Sixers, Matisse Thybulle, również odegrał kluczową rolę wchodząc z ławki, zdobywając dwa punkty, dwie zbiórki i, co najważniejsze, trzy przechwyty.

Matthijs Thibul wywarł ogromny wpływ na defensywę. (Zdjęcie: Tim Nwachukwu/Getty Images)Źródło: Getty Images

Filadelfijski głos Autor Kyle Newbeck Był pełen uznania dla defensywnej pracy Australijczyka przeciwko czołowym członkom Konferencji Zachodniej.

„Było co najmniej kilka posiadłości, które Thybulle wyrwał z rąk Denver, zmieniając grę w nocy, której Philly nie mógł nic zarzucić” – napisał Neubeck.

„Naprawdę dobre minuty”.

Jokic prowadził Nuggets z 24 punktami, ośmioma zbiórkami i dziewięcioma asystami.

Jamal Murray dodał 22 punkty, ale po zbudowaniu dużej przewagi, Denver nie mógł dorównać energii Filadelfii w trzeciej kwarcie i Embiid wykorzystał przewagę otwierającą.

READ  Network Ten i Paramount+ odpowiadają na skargi dotyczące transmisji strumieniowej A-League
Matisse Thybulle miał fenomenalny występ w obronie przeciwko Nuggets. Zdjęcie: Tim Nwachukwu/Getty Images/AFPŹródło: Agence France-Presse

Nets prosto po dziewięciu rzutach

Brooklyn Nets pokonali swojego lokalnego rywala, New York Knicks, 122-115, na Barclays Center.

Kyrie Irving prowadził przez pięć Nets w dwucyfrowej liczbie z 32 punktami i dołożył dziewięć asyst. Była to część ataku za 3 punkty, na który Knicks nie mieli odpowiedzi. Nets trafili 22 trójki w 40 próbach, tworząc otwarte występy w każdym meczu penetracji dryblingu.

The Knicks, tracąc aż 19 punktów, mieli cztery punkty na początku czwartej kwarty, ale Nets (30-19) zadali nokautujący cios w serii 16-2, która zakończyła proste trzy punkty Setha Curry’ego i Irvinga. The Knicks off Tom Thibodeau w końcu doprowadzili do remisu, zdobywając trzy punkty w ostatnich minutach, ale Curry (14 punktów) trafił za trzy punkty na 2:44 przed końcem, a Irving dokończył resztę, zdobywając 21 punktów w meczu. finał. kwartał.

Jalen Bronson zdobył 26 punktów dla Knicks (27-24), a RJ Barrett dodał 24 punkty. Julius Randle miał 19 punktów, 10 zbiórek i osiem asyst.

W pewnym momencie Nets mieli 13 asyst przy 18 rzutach z gry i wykonali 10 z 18 rzutów za 3 punkty. Nadchodziła ze wszystkich stron, trafiając z dystansu w siedem różnych sieci.