Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kylian Mbappe i Robert Lewandowski zgłaszają obawy dotyczące propozycji dwuletnich Mistrzostw Świata FIFA | wiadomości piłkarskie

Kylian Mbappe i Robert Lewandowski wyrazili zaniepokojenie propozycją FIFA, by organizować mistrzostwa świata co dwa lata, powołując się na fizyczny stres, jaki taki ruch może wywołać u uczestniczących graczy.

Pomysł, wspierany przez prezydenta FIFA Gianniego Infantino i szefa globalnego rozwoju piłki nożnej Arsene Wengera, proponuje zmianę w ramach odnowionego kalendarza piłkarskiego.

Na szczycie w zeszłym tygodniu organ zarządzający światową piłką nożną powiedział przedstawicielom 211 stowarzyszeń członkowskich, że 3,3 miliarda funtów dodatkowego dochodu zostanie wygenerowane z odbywających się co dwa lata mistrzostw świata.

Jednak koncepcja spotkała się ze szczególnie ostrym oporem ze strony UEFA i południowoamerykańskiego organu zarządzającego CONMEBOL, który uważał, że zmiana zdewaluuje konkurencję.

Przemawiając na rozdaniu nagród Globe Soccer Awards w Dubaju, napastnik Paris Saint-Germain i francuski napastnik Mbappe, który trzy i pół roku temu strzelił cztery gole, aby pomóc swojemu krajowi wygrać turniej w Rosji, powiedział, że propozycja może podważyć prestiż drużyny. Konkurencja wywiera większą presję na graczy.

obrazek:
Prezydent UEFA Aleksander Ceferin (z lewej) stanowczo sprzeciwia się prezydentowi FIFA Gianniemu Infantino (z prawej) wspierającemu odbywające się co dwa lata mistrzostwa świata.

Mbappe powiedział: „Moim zdaniem Mundial to Puchar Świata, to coś wyjątkowego, ponieważ odbywa się co cztery lata. Jeśli robisz to co dwa lata, to może być normalne i chcę powiedzieć, że to nie jest normalne. ” .

„To fajna rzecz, możesz w to zagrać [in a World Cup] raz w życiu. Zgadzam się z Robertem, kiedy mówimy o występach, gramy już 60 meczów rocznie, macie euro, macie Puchar Świata, teraz mamy Ligę Narodów, wiele rozgrywek.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Robert Lewandowski mówi, że nie jest pewien, co dzieje się z jego przyszłością, podczas gdy Kylian Mbappe postawił sobie za cel wygranie Pucharu Świata i Ligi Mistrzów w 2022 roku.

READ  Koty pozbywają się pięciu wraz ze zwrotem broni i zabrakło im energii

„Cieszymy się, że możemy grać, ale kiedy jest dużo, jest dużo. Musimy się zregenerować, musimy pozostać zrelaksowani.

„Jeśli ludzie chcą mieć jakość w grze… jeśli chcą tylko oglądać niektóre mecze w telewizji, to oczywiście zagramy.

– Ale jeśli chcą oglądać dobre mecze, widzieć emocje, widzieć rzeczy, które sprawiają, że futbol też jest piękny, musimy szanować zdrowie piłkarzy.

Bayern Monachium i polski Lewandowski wymienili dobro zawodników jako problem w napiętym harmonogramie rozgrywek na poziomie międzynarodowym i klubowym.

33-latek dodał: „Co roku mamy wiele meczów, wiele trudnych tygodni, nie tylko meczów, ale przygotowań do sezonu, przygotowań do wielkich turniejów.

Robert Lewandowski
obrazek:
Lewandowski uważa, że ​​„niemożliwe” byłoby, aby zawodnicy utrzymali poziom sprawności potrzebny do gry w Pucharze Świata co dwa lata

„Jeśli chcesz zaoferować coś wyjątkowego lub innego, potrzebujemy również przerwy.

„Jeśli mamy Puchar Świata co dwa lata, oczekuje się, że piłkarze zejdą na wysoki poziom… To fizycznie i psychicznie niemożliwe”.

Lewandowski otrzymał nagrodę Maradona dla najlepszego strzelca roku oraz nagrodę dla najlepszego gracza w Tik Tok podczas ceremonii, która odbyła się w Dubaju, a Mbappe otrzymał nagrodę dla najlepszego gracza roku.