Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

La French Tech w CEE: polski ekosystem

La French Tech to inicjatywa zainicjowana przez francuski rząd w 2014 roku w Paryżu, której celem jest przekształcenie Europy w społeczeństwo nosorożców, które może konkurować z innymi dużymi społecznościami startupowymi na całym świecie, takimi jak Dolina Krzemowa. Do inicjatywy dołączyło już 150 głównych europejskich graczy technologicznych, ponad 23 000 sprawdzonych startupów, 280 firm venture capital i 4K firm.

Celem programu w 2022 r. jest zbudowanie mapy drogowej dla skalowania ekosystemu technologicznego, rozwijania dobrze prosperujących gospodarek, osiągania spójności społecznej i osiągania celów transformacji klimatycznej. Do tej pory La French Tech pomogła 24 mistrzom technicznym zdobyć status jednorożca i osiągnąć cel na 2025 r., wyznaczony z trzyletnim wyprzedzeniem przez prezydenta Francji.

„Na początku naszych wysiłków na rzecz budowania społeczności La French Tech w Krakowie musieliśmy wykonać dużo pracy, aby lepiej zrozumieć lokalny rynek, aby być ściśle powiązanym pomostem między rządem francuskim a polskim ekosystemem. Trzy lata później zbudowaliśmy rozdział z ponad 250 startupami i wykonawcą założonym przez francuskich i polskich biznesmenów, z czego 13 mierników jest częścią kolejnej 40 rankingu dla ekspansji szacowanych na około 1 miliard euro lub które pozyskały ponad 100 milionów euro w ciągu ostatnich trzech lat” – komentuje Roman Ribor.

Oprócz tworzenia synergii technologicznych między Polską a Francją, La French Tech Kraków zbudowała silne partnerstwa z takimi organizacjami jak Business France, agencja odpowiedzialna za wspieranie francuskich firm w ich rozwoju międzynarodowym, a także Konsulat Generalny Krakowa, Ambasada Francji w Polsce oraz CCI France-Poland.

Brak francuskiego dla techniki Kraków Jest także zdecydowanym zwolennikiem łączenia ludzi. W 2022 roku klasa organizuje cztery wydarzenia na żywo ze słowami kluczowymi oraz konkursy promocyjne dla startupów. Ponadto nie Kraków Udostępnij innym organizatorom wydarzeń, aby członkowie społeczności mogli występować jako gościnni prelegenci, członkowie jury i moderatorzy.

READ  Boom w sprzedaży e-commerce zwalnia, co jest ważnym sygnałem dla bardziej powściągliwego konsumenta w dużych miastach

Lista działań podejmowanych przez La French Tech Kraków Zaangażowany trwa i trwa. Zajęcia zapewniają 5 godzin bezpłatnego mentoringu dla startupów i firm, które potrzebują porady założyciela. Istnieje również program miękkiego lądowania we współpracy z La French Tech Lyon Saint-Etienne. Każdego roku (przy braku ograniczeń Covid) mają 5 firm z oddziału lyońskiego, które przyjeżdżają do Polski, aby eksplorować polski ekosystem; Następnie wysłali 5 firm z Polski, aby zbadały francuski ekosystem. Według Romana Ribora, inicjatywa ta okazała się skutecznym sposobem tworzenia silnych i długotrwałych partnerstw.