Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Linde podpisuje umowę na wodór z HUI | Aktualności

Opracowana przez brytyjską firmę Powerhouse Energy technologia zgazowania, zwana DMG®, może pokryć do 40 ton odpadów z tworzyw sztucznych dziennie w 58 megawatogodzinach odnawialnej energii elektrycznej i czystego wodoru – co stanowi duży krok naprzód dla polskiej gospodarki wodorowej.

Wkrótce wdrożenie technologii miało ruszyć do przodu, a Linde i HUI potwierdziły, że są na ostatnim etapie podpisywania umowy dotyczącej wspólnego oczyszczania gazu syntezowego. HUI nabyło już wyłączne prawa do technologii Powerhouse w Polsce.

Studium wykonalności prowadzone obecnie przez Linde, HUI i Powerhouse przewiduje budowę pierwszego zakładu wspólnie w Koninie w Polsce Centralnej. Oczekuje się, że po uruchomieniu produkowany wodór będzie zasilał autobusy miejskie oraz inne ciężkie pojazdy i samochody osobowe.

Na temat ambicji dyrektor generalna HUI Alexandra Benkovska powiedziała: „Jesteśmy dumni, że Linde, którzy udowodnili, że są ekspertami w dziedzinie wodoru, jest na pokładzie tego projektu. Jeśli DMG zostanie wdrożone w Polsce, wydajność Linde przyspieszy dekarbonizację mojego kraju”.

„Dzięki technologii Powerhouse Energy DMG staramy się również zapewnić realne rozwiązanie ogromnego problemu z odpadami z tworzyw sztucznych, z którym obecnie borykamy się w Polsce”.

Harald Ranke, dyrektor generalny Selas-Linde, dodał: „W Linde jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wnieść nasze technologie oczyszczania gazu i wodoru do tego przyszłościowego projektu. Produkcja wodoru z odpadów z tworzyw sztucznych pomoże rozwiązać problem środowiskowy, jednocześnie promując zdecentralizowane wykorzystanie wodoru”.

Projekt podlega obecnie zatwierdzeniu finansowania przez Fundusz Sprawiedliwej Przemiany, który zostanie uzupełniony odkryciami rządu polskiego na warunkach Funduszu Przejściowego JUST w celu dopasowania funduszy rządowych.

READ  Główna operacja policji w Sydney w celu powstrzymania protestów związanych z blokadą