Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wyciekły czat właściciela ujawnia niebezpieczeństwa związane z Bożym Narodzeniem

Wyciekły czat właściciela ujawnia niebezpieczeństwa związane z Bożym Narodzeniem

Dyskusja, która wyciekła z grupy na Facebooku dla australijskich właścicieli nieruchomości, ujawniła, że ​​włożono wiele wysiłku w pomysł zapewnienia najemcom ulgi lub prezentów świątecznych.

Minister środowiska i wody Tanja Plibersek broniła swoich wydatków parlamentarnych po tym, jak niedawno ujawniono, że jest jedną z parlamentarzystów wydających najwięcej.

Ten długi wątek został rozpoczęty przez właściciela domu, który zapytał: „Czy ktoś tutaj dał coś swoim lokatorom na Boże Narodzenie, na przykład ulgę w czynszu?”

Odpowiedzi ze strony absolutnego obozu było mnóstwo.

Niektórzy australijscy właściciele nieruchomości są podzieleni co do tego, czy zaoferować najemcom ulgi, czy prezenty świąteczne.

„Nie, to relacja biznesowa, a nie osobista” – napisała jedna z nich.

Inny starszy mężczyzna dodał: „Prowadź działalność komercyjną”. Zarządzając portfelem nieruchomości prowadzisz działalność gospodarczą. Prezenty i prezenty, nie. – Czynsze rynkowe i szybkie naprawy, tak.

Niektórzy właściciele postrzegają to jako relację biznesową, podczas gdy inni oferują najemcom prezenty.

Inny krzyknął: „Nie, bo od lat płacę rachunki za wodę”.

Inny zapytał: „Dlaczego? Bank nie udzieli mi ulgi w kredycie hipotecznym”.

Jednak wiele osób dyskutowało o prezentach, które podarowali swoim najemcom, w tym o obniżeniu czynszu na Boże Narodzenie, puszkach ciasteczek i zabawkach dla ich dzieci i zwierząt domowych.

Inni mówią, że czasami myślą o prezentach

Niektórzy sugerują, że czują się zdenerwowani podczas przerwy świątecznej.

Inni sprzeciwiali się tym, którzy zdecydowali się nie dawać prezentów najemcom.

„Dwóm dużym długoterminowym najemcom dałem tygodniowy darmowy czynsz” – ujawnił jeden z nich.

Jeden z nich powiedział, że w tym roku zrezygnował z ulg lub prezentów w świetle podwyżki stóp procentowych, ale rok wcześniej wręczył „Kartę podarunkową zakazującą”.

W odpowiedzi na brak komentarza właściciel domu, który zadał pytanie, dodał: „Nie ma problemu (komentator), po prostu pomyślałem, że bez najemcy nie miałbyś dodatkowego dochodu”.

READ  Króliki tworzą wspaniałe nowe sklepy, a ich główna premiera jest w toku

Jeden z komentatorów obawiał się, że rozmowa przyciągnie uwagę wirusowego zwolennika najemców PurplePingers, znanego również jako Jordan van den Berg.

Inny zażartował: „Wiele firm wręcza swoim klientom prezenty na Boże Narodzenie z wdzięczności”.

Jeden z nich nawet stwierdził, że post jest „czystą pożywką dla PurplePingers” w związku z wirusowym adwokatem wynajmu nieruchomości Jordanem van den Bergiem, który przez ostatnie lata ostrzegał niedbałych właścicieli i agencje nieruchomości – ostatnio korzystając z internetowej bazy danych zawierającej przypadki zawstydzania i zawstydzania nazwisk.

Średni tygodniowy czynsz za domy i mieszkania w Australii wynosi około 600 dolarów. Między wrześniem 2022 r. a 2023 r. w całym kraju odnotowano wzrost o 13,2% w przypadku domów i 23,7% w przypadku mieszkań.

Niski poziom zasobów do wynajęcia, rosnące stopy procentowe RBA i imigracja to tylko niektóre z czynników obwinianych za rosnące ceny wynajmu.

Według innego Wskaźnik przystępności wynajmu Według raportu pandemia pogorszyła przystępność czynszów we wszystkich stolicach Australii, a rynek jeszcze się nie poprawił.

Posiadacze kredytów hipotecznych odczuwają szczyptę.

Z powodu pandemii przystępność czynszów pogorszyła się we wszystkich stolicach Australii, a rynek jeszcze się nie poprawił. Zdjęcie: NCA NewsWire/Nicholas Egar

Październikowy raport autorstwa Analitycy w Rui MurgaN Okazało się, że w trzecim kwartale 2023 r. 30,3 proc. posiadaczy kredytów hipotecznych, czyli rekordowa liczba 1 573 000, było zagrożonych problemami hipotecznymi.

Jednak szef jednostki ds. stabilności finansowej Banku Rezerw powiedział, że większość posiadaczy kredytów hipotecznych w Australii była w stanie poradzić sobie ze wzrostem stóp procentowych, ujawniając w grudniu, że prawie 99 procent kredytów spłaciono zgodnie z harmonogramem lub przed terminem spłat. .

Andrea Brichetto stwierdziła, że ​​chociaż liczba pożyczkobiorców doświadczających „poważnych trudności finansowych” wzrosła, Większość z nich była elastyczna„Nawet w przypadku pogorszenia koniunktury gospodarczej prawdopodobnie tak pozostanie”.