Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lionel Messi będzie grał w Arabii Saudyjskiej w przyszłym sezonie, który klub, wielkość kontraktu, najnowsze wiadomości

Źródło poinformowało we wtorek Agence France-Presse, że argentyńska gwiazda Lionel Messi zagra w Arabii Saudyjskiej w przyszłym sezonie w ramach ogromnego kontraktu i możliwe, że dołączy do swojego arcy-rywala Cristiano Ronaldo w czasie, gdy królestwo wydaje swoje bogactwo naftowe przeznacza na sport.

Źródło, bliskie negocjacjom, które miały miejsce zaledwie kilka miesięcy po tym, jak 35-latek podniósł mundial w Katarze, powiedziało, że Messi podpisze „ogromną” umowę z jeszcze nienazwanym klubem.

„Messi jest skończony. Będzie grał w Arabii Saudyjskiej w przyszłym sezonie” – powiedziało źródło, które prosiło o zachowanie anonimowości.

Oglądaj najlepszych piłkarzy na świecie co tydzień dzięki beIN SPORTS na Kayo. Relacje na żywo z niemieckiej Bundesligi, Ligue 1, Serie A, Carabao Cup, English Football League i Premier Soccer League. Nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny teraz>

Umowa jest wyjątkowa. to jest ogromne. Źródło, które nie jest upoważnione do wypowiadania się w mediach, dodało.

Nie było potwierdzenia od obecnego klubu Messiego, Paris Saint-Germain, który po prostu wskazał, że ma ważny kontrakt do 30 czerwca, kiedy skontaktował się z nim AFP.

Osobne źródło PSG powiedziało: „Gdyby klub chciał odnowić jego kontrakt, zrobiłby to wcześniej”.

Leicester spada do strefy spadkowej | 01:01

Zaledwie pięć lat po dopuszczeniu pierwszych niemuzułmańskich turystów i umożliwieniu kobietom prowadzenia samochodu Arabia Saudyjska próbuje otworzyć się na swoje konserwatywne społeczeństwo i zdywersyfikować swoją zależną od ropy naftowej gospodarkę.

Największy na świecie eksporter ropy przelał setki milionów dolarów na kontrakty sportowe, w tym podpisanie kontraktu z Ronaldo, Formułą 1 Jeddah i dzielącą trasę golfową LIV, co wywołało powtarzające się zarzuty, że „pranie sportu” w zakresie praw człowieka.

Messi został zawieszony w zeszłym tygodniu przez należący do Kataru Paris Saint-Germain za nieautoryzowaną podróż do Arabii Saudyjskiej w połowie sezonu, gdzie pracuje jako ambasador turystyki.

READ  Paris Saint-Germain potwierdza transfer Lionela Messiego z Barcelony

Jego oczekiwany przyjazd idzie w ślady długoletniego partnera sparingowego Ronaldo, który dołączył do klubu Saudi Professional League Al-Nasr w przeboju w styczniu.

Mówi się, że umowa Ronaldo do czerwca 2025 roku opiewa na ponad 400 milionów euro (439 milionów dolarów), co czyni go najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie według Forbesa.

Źródło podało, że obie transakcje – wraz z innymi, takimi jak LIV Golf i zakup Newcastle United Football Club w 2021 roku – są finansowane przez Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF), jeden z największych państwowych funduszy majątkowych na świecie.

„Negocjacje nie trwały tak długo, jak te z Ronaldo. Ponieważ teraz znamy przepis na pozyskanie światowej klasy graczy” – powiedziało źródło.

„To Arabia Saudyjska go sprowadziła, a nie konkretny klub. Pieniądze pochodzą z jednego miejsca – Funduszu Inwestycji Publicznych.”

Skok w dżungli za darmo ze strefy lądowania | 00:58

Pomimo licznych doniesień łączących Messiego z Al-Hilal, jedną z najlepszych drużyn saudyjskich, źródła klubowe powiedziały AFP, że nie miały bezpośredniego kontaktu z argentyńską drużyną.

„Jest zawodnikiem u schyłku swojej kariery i nie jest tu tylko dla piłki nożnej. Jest tutaj, aby zapewnić królestwu międzynarodową atrakcyjność” – powiedziało źródło po negocjacjach Messiego.

„Plan obejmuje nie tylko Messiego i Ronaldo, plan polega na sprowadzeniu świetnych graczy, takich jak ta dwójka, a także przyszłych młodych graczy, którzy mają obiecującą przyszłość.

„Chcemy, aby ludzie odwiedzali Arabię ​​​​Saudyjską, aby oglądać gwiazdy futbolu” – dodało źródło. „Kto by pomyślał, że krajowe mecze ligowe przyciągną obcokrajowców? To tylko wpływ Ronaldo.”

Messi, który w czerwcu skończy 36 lat, spędził dwa słabe sezony w Paryżu po chwalebnej epoce w Barcelonie, gdzie zdobył cztery tytuły Ligi Mistrzów i 10 tytułów La Liga i pozostaje fanem.

READ  Super Netball 2022: Kate Walsh wzywa do nadużyć w mediach społecznościowych po incydencie z Sophie Fawns i Sunshine Coast Lightning

Siedmiokrotny Piłkarz Roku FIFA, dołączając do wspaniałego ataku z udziałem Kyliana Mbappe i Neymara, strzelił zaledwie 11 goli w swoim pierwszym sezonie, pomagając PSG w zdobyciu tytułu Ligue 1.

Ale PSG nie było bliżej swojego pierwszego zwycięstwa w Lidze Mistrzów, dwukrotnie odpadając w ostatnich 16 meczach, nawet z ekstrawaganckim Argentyńczykiem w swoim składzie.

Frustracja wrzała w zeszłym tygodniu, kiedy protestujący z Paris Saint-Germain zapalili flary i śpiewali antagonistyczne pieśni wycelowane w Messiego, Neymara i włoskiego pomocnika Marco Verrattiego.

Wściekłe sceny kontrastowały z ukoronowaniem Messiego w grudniu, kiedy poprowadził Argentynę do zwycięstwa w finale mistrzostw świata nad Mbappe i Francją w Doha, wypełniając największą lukę w swoim CV.

Urzędnicy poinformowali, że Arabia Saudyjska prowadziła rozmowy z Egiptem i Grecją w sprawie wspólnej kandydatury na mundial. W najbliższych latach na sztucznym śniegu odbędą się Mistrzostwa Azji w Piłce Nożnej Mężczyzn, Igrzyska Azjatyckie, a nawet Zimowe Igrzyska Azjatyckie.

Państwowy gigant naftowy Saudi Aramco odnotował we wtorek kwartalny zysk w wysokości 31,9 miliarda dolarów, czyli ponad trzy czwarte przychodów głównych koncernów naftowych BP, Shell, ExxonMobil, Chevron i Total Energy razem wziętych.