Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lot testowy Virgin Galactic Richarda Bransona przybywa w kosmos, a samolot oddziela się od statku macierzystego

Poszukiwacz mocnych wrażeń miliarder, Richard Branson, dotarł w kosmos na pokładzie swojego skrzydlatego statku rakietowego podczas swojej najodważniejszej przygody.

Wyczyn ten przechowuje 71-letniego byłego miliardera i rywala Jeffa Bezosa, który za dziewięć dni planuje podróż w kosmos własnym statkiem.

„Całość, to była tylko magia”, powiedział rozpromieniony pan Branson po powrocie do domu na pokładzie błyszczącego, białego samolotu kosmicznego o nazwie Unity.

Krótka podróż w obie strony – część statku rakietowego zajęła tylko około 15 minut – była bezwstydnie zwinną komercyjną propozycją Virgin Galactic, która planuje zacząć przyciągać klientów płacących za przyszłoroczne rejsy.

W tłumie ponad 500 osób, dwukadłubowy samolot z kosmicznym samolotem pana Bransona pod nim wystartował do pierwszego etapu lotu.

Na pokładzie znajdował się pan Branson i pięciu członków załogi z turystyki kosmicznej Virgin Galactic.

Samolot kosmiczny odłączył się następnie od statku macierzystego na wysokości około 13 kilometrów i uruchomił silnik, próbując dotrzeć do krawędzi kosmosu na wysokości około 88 kilometrów.

Miliarder Richard Branson i jego załoga pojawiają się na pokładzie pasażerskiego samolotu pasażerskiego VSS Unity firmy Virgin Galactic.
Samolot kosmiczny oddzielił się od statku macierzystego na wysokości około 13 kilometrów.(

Reuters: Virgin Galactic

)

Widzowie wiwatowali, skakali w powietrze i przytulali się, gdy samolot rakietowy wylądował.

Pan Branson zacisnął pięści, gdy wspiął się na wybieg i pobiegł w kierunku swojej rodziny, obejmując żonę i dzieci oraz trzymając w ramionach trójkę wnucząt.

„Licencja na Thrill”

Urodzony w Londynie założyciel Virgin Atlantic Airways miał podróżować dopiero w tym roku, ale zlecił wcześniejszą podróż po tym, jak Bezos ogłosił plany wystrzelenia własnej rakiety w kosmos z Teksasu 20 lipca, w 52. rocznicę założenia podróż. Apollo 11 ląduje na Księżycu.

Pan Branson, który latał na latawcu nad kanałem La Manche i próbował opłynąć kulę ziemską balonem na ogrzane powietrze, zaprzeczył, jakoby próbował przechytrzyć pana Bezosa.

Załoga lotów kosmicznych Virgin Galactic doświadcza zerowej grawitacji.
Pasażerowie cierpią z powodu zerowej grawitacji.(

Źródło: Virgin Galactic / Twitter

)

Przed wejściem na pokład, pan Branson podpisał dziennik pokładowy astronauty i powiedział sarkastycznie: „Nazwisko Bransona. Sir Richard Branson. Astronauta podwójnie. Licencja na dreszczyk emocji”.

Jeden z głównych konkurentów Bransona w wyścigu turystyki kosmicznej wśród najbogatszych ludzi świata, Elon Musk ze SpaceX, przybył do Nowego Meksyku, aby być świadkiem lotu i życzył Bransonowi na Twitterze „Powodzenia!”

Ładowanie

Bezos przesłał również życzenia bezpiecznej i udanej podróży, chociaż zabrał również na Twittera, aby wyliczyć sposoby, w jakie jego zdaniem podróże jego firmy będą lepsze.

Firma Bezosa Blue Origin zamierza wysyłać turystów tzw. Linią Kermana na wysokość 100 kilometrów nad Ziemią, która jest uznawana przez międzynarodowe stowarzyszenia lotnicze i kosmiczne za próg kosmosu.

Ale NASA, Siły Powietrzne, Federalna Administracja Lotnictwa i niektórzy astrofizycy uważają, że granica między atmosferą a przestrzenią zaczyna się na wysokości 80 kilometrów.

Miliarder Richard Branson uśmiecha się na pokładzie rakietowego samolotu pasażerskiego Virgin Galactic
Lot Virgin Galactic był transmitowany na żywo na prośbę pana Bransona.(

Reuters: Virgin Galactic

)

Zagrożenia dla Bransona i jego załogi zostały podkreślone w 2007 r., kiedy podczas testów silników rakietowych na pustyni Mojave w Kalifornii zginęło trzech pracowników, a w 2014 r., kiedy samolot rakietowy Virgin Galactic rozbił się podczas lotu testowego, zabijając jednego pilota i raniąc jednego. inny.

Jak zawsze, Branson nalegał na globalną transmisję na żywo niedzielnego lotu i zaprosił gwiazdy i byłych astronautów do bazy firmy Spaceport America w Nowym Meksyku.

Virgin Galactic ma już ponad 600 rezerwacji od potencjalnych turystów kosmicznych, z początkowym kosztem 250,00 USD (334 000 USD) za sztukę. Blue Origin czeka na lot Bezosa przed ogłoszeniem cen biletów.

Samolot pasażerski z rakietą VSS Unity firmy Virgin Galactic rozpoczyna nieskrępowane wznoszenie się na skraj kosmosu
Około 600 osób zarezerwowało lot w kosmos.(

Reuters: Virgin Galactic

)

Firma Muska, SpaceX, która już wysyła astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną NASA i buduje statki na Księżycu i Marsie, rywalizuje o dolary z turystyki kosmicznej.

SpaceX twierdzi, że kapsuły zrobią więcej niż tylko krótkie, żmudne loty; Wejdą na orbitę okołoziemską, z siedzeniami kosztującymi miliony, a pierwszy prywatny lot zaplanowano na wrzesień.

Sam Musk nie zobowiązał się w najbliższym czasie udać się w kosmos.

AP

READ  „Jedyny sposób”: Australijczycy utknęli w Nowej Zelandii czarterują prywatne odrzutowce, aby wrócić do domu | Nowa Zelandia