Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Elon Musk mieszka w malutkim domu, który kosztuje mniej niż samochód Tesli

Elon Musk jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie, ale okazało się, że mieszka w domu typu pop-up, który jest wart tylko 50 000 dolarów (67 000 AUD).

Według magazynu Forbes miliarder, właściciel producenta samochodów elektrycznych Tesla, zgromadził fortunę w wysokości 163 miliardów dolarów (217 miliardów dolarów), ale jego skromny dom jest mniej wartościowy niż niektóre modele Tesli.

Dyrektor generalny SpaceX ujawnił, że sprzedał większość swojego portfela nieruchomości o wartości 100 milionów dolarów (134 miliony AU), spadając w maju 202 roku, że zaczął sprzedawać cały swój fizyczny dobytek, z listą swojej ostatniej rezydencji z 9 sypialniami w zeszłym miesiącu.

Związane z: Musk ostrzega przed Bitcoinem i Ethereum w najnowszym tweecie

Powiedział, że 14 czerwca wystawił swój dom w San Francisco na rynek, gdzie posiadłość została wynajęta na „okazje” za 37,5 miliona dolarów (50 milionów AU). Pan Musk początkowo kupił dom w 2017 roku za 23,4 mln USD (31,2 mln AUD).

Ale ujawnił w tweecie, że obecnie mieszka w skromnym domu o wartości 67 000 dolarów, który podobno wynajmuje od SpaceX w miejscu startu w Boca Chica w Teksasie.

Dom, który został zbudowany z pudła w ciągu zaledwie jednego dnia, mierzy 35 metrów kwadratowych i zawiera podstawowe elementy, takie jak część dzienna, łazienka, łóżko i kuchnia.

Uważa się, że mały dom Muska został wyprodukowany przez Boxable. Domy firmy z siedzibą w Las Vegas są zaprojektowane z myślą o przystępnej cenie, łatwości budowy i wyglądają jak apartamenty typu studio, chociaż można je również dostosowywać.

Związane z: Cena Dogecoin rośnie po tym, jak Elon Musk wspiera zmianę

Współzałożyciel firmy, Galliano Tiramani, powiedział, że pomysł na pierwszy dom początkowo miał na celu obejście problemów z ładowaniem, ale wkrótce zdali sobie sprawę z jego ogromnego potencjału.

READ  Następstwa szoku cenowego gazu

„Celem firmy jest masowa produkcja mieszkań po kosztach, których nigdy wcześniej nie robiono” – powiedział Galeano. Poczta w Nowym Jorku.

„Chcemy, aby mieszkania były niezwykle przystępne cenowo dla świata”.

Pierwszy projekt Boxabla, nazwany Casita, został narysowany przez Teslę Model X w filmie promocyjnym, chociaż firma ostrzegała widzów, aby nie próbowali go w domu.