Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Loteria Vax Million Dollar oferuje nagrody osobom, które zostały zaszczepione

Wiktoriański premier Daniel Andrews powiedział, że popiera wszelkie środki, które mogłyby podnieść wskaźniki szczepień, mówiąc, że wysoki poziom szczepień jest „naszym jedynym wyjściem z tej pandemii”.

pobieranie

„Wspaniale… wszystko, co możemy zrobić, aby zachęcić ludzi” – powiedział dziennikarzom w niedzielę.

„Nie przejmuję się tym, co cię motywuje, czy chodzi o twoje zdrowie, czy o zdrowie ludzi, których kochasz, aby chronić swój system zdrowotny… lub zarobić milion dolarów. Po prostu idź się zaszczepić”.

W amerykańskim stanie Ohio odbyła się loteria oferująca milion dolarów (1,38 miliona dolarów) osobom, które otrzymały co najmniej jeden zastrzyk szczepionki na koronawirusa.

Na początku przystąpiło ponad 2,7 miliona mieszkańców Ohio, którzy otrzymali pełne stypendium uniwersyteckie dla dzieci w wieku 12-17 lat.

Pomysł zyskał popularność w całym kraju, stany takie jak Kolorado, Maryland i Oregon również zaoferowały podobne zachęty do zwiększenia malejących wskaźników szczepień.

Pracownik służby zdrowia w centrum szczepień w Witten Oval w sobotę.przypisane mu:Daniel Bouquet/Getty Images

Australijska wersja programu oferuje również cotygodniowe wypłaty w wysokości 1000 USD.

Dyrektor generalny Charity Australia, Jack Heath, powiedział, że kampania była „znaczącą, wspólną interwencją, która uratuje życie, odciąży pracowników służby zdrowia i przyniesie korzyści szerszej społeczności”.

Kwalifikują się Australijczycy w wieku 18 lat lub starsi, w tym osoby, które zostały już zaszczepione. Zwycięzcy muszą być w pełni zaszczepieni na sześć tygodni przed 31 października.

Newsletter Morning Edition to nasz przewodnik po najciekawszych codziennych historiach, analizach i spostrzeżeniach. Rejestracja tutaj.

READ  Pracownik supermarketu Woolworths ujawnia łatwą do przeoczenia funkcję na wszystkich wózkach Woolies w nowym filmie TikTok