Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Luka Doncic z Mavericks przechodzi do historii z triple-double 60-21-10 w wygranej w dogrywce | Dallas Mavericks

Luka Doncic zdobył rekord franczyzy – 60 punktów, 21 zbiórek i 10 asyst w historycznym triple-double, m.in. Zremisował kosz po celowo niecelnym rzucie wolnym Aby wymusić dogrywkę, gdy Dallas Mavericks wygrali 126-121 z New York Knicks we wtorkowy wieczór.

Dallas stracił dziewięć punktów z 33 sekundami do końca regulaminowego czasu, zanim doprowadził do remisu w sekwencji tam iz powrotem, a Doncic celowo nie wykorzystał rzutu wolnego, luźna piłka skończyła się na odbiciu, a birdie trafił na remis 115-115 pozostało 1,0 sekundy.

Pierwszy 60-punktowy mecz w historii Dallas obejmował również wysokie zbiórki w karierze Doncica i był pierwszym meczem 60-20-10 w Dallas. NBA Historia. 23-letni gwiazdor osiągnął swoje siódme triple-double w tym sezonie.

Mavericks przesunęli się o trzy mecze powyżej 500, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu, co oznaczało ich najlepszy sezon.

Quentin Grimes zdobył 33 punkty w karierze, a Julius Randle z Dallas miał 29 punktów i 18 zbiórek dla Knicks, którzy przegrali czwarty mecz z rzędu po ośmiu zwycięstwach z rzędu, najdłuższy od prawie dziewięciu lat.

Jalen Bronson opuścił mecz z powodu kontuzji pachwiny i nie był w stanie zagrać w swoim powrocie do Dallas.

Po tym, jak Miles McBride spudłował jeden z dwóch rzutów wolnych na 11,5 sekundy przed końcem meczu, Spender Dinwiddie, który zdobył 25 punktów, trafił za trzy punkty, dając Dallas wynik 113-112.

McBride wykonał oba rzuty wolne w następnym meczu, prowadząc 115-112 na 7,7 sekundy przed końcem, po czym Grimes Dončić sfaulował, zanim gwiazda Dallas zdążyła spróbować potencjalnej trójki.

Mavericks wystawił rzadko używanego środkowego JaVale’a McGee do zbiórki, a Dallas utrzymał piłkę przy życiu po celowym faulu Dončicia. Piłka odbiła się od słoweńskiej gwiazdy, a on uderzył 11-metrowego skoczka i wyrównał.

Dallas jechał poniżej minuty w regulaminowym czasie, ale nigdy nie przegrał w dogrywce. Doncic zapewnił prowadzenie Mavs na stałe przy stanie 118-116 po dwóch rzutach wolnych w połowie dogrywki.

Bronson przegapił swój pierwszy mecz sezonu podczas swojej pierwszej wizyty w Dallas, gdzie spędził pierwsze cztery sezony przed podpisaniem kontraktu z Knicks w wolnej agencji latem ubiegłego roku.

Dwukrotny mistrz NCAA Villanova miał szansę zagrać przeciwko swojej byłej drużynie na początku grudnia w Nowym Jorku, kiedy Mavericks odnieśli zwycięstwo 121-100.

READ  Dlaczego nauka o sporcie wspiera sukces Indii w młodzieżowych mistrzostwach świata w strzelectwie: Sanjiva Singh