Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

United Cup to okazja dla męskiego i żeńskiego tenisa do zaprezentowania United Front | Tenis ziemny

drPodczas pierwszego tygodnia Wimbledonu w 2019 roku, mimo dwóch tytułów Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, większość zainteresowania pojawiła się wcześnie z nieoczekiwanego kierunku. Serena Williams i Andy Murray ogłosili w ostatniej chwili, że będą rywalizować razem w grze podwójnej mieszanej, a gdy awansowali we wczesnych rundach, to gra podwójna zdominowała kiedyś reflektory. Williams skręcił z zadziwiającą prędkością 138 mil na godzinę, aby wysłać swoich pierwszych czystych zwycięzców Kiedy Murray spokojnie poruszał się po sieci, to nieoczekiwane spotkanie dwóch wielkich mistrzów wywołało radosną atmosferę, która wydawała się bardziej radosna niż wiele innych słynnych chwil, które miały miejsce przed nimi.

Kilka miesięcy wcześniej Williams i Roger Federer rozpoczęli sezon od pierwszego starcia w grze mieszanej podczas Pucharu Hopmana, dzięki czemu trafili na pierwsze strony gazet na całym świecie, mimo że była to tylko wystawa.

Oba wydarzenia pokazały jeden z unikalnych aspektów profesjonalnego tenisa, cechy, których ten sport tak naprawdę nie obejmował od zarania ery open. Kobiecy tenis zawsze był największym sportem kobiecym na świecie, a tenis jest głównym lukratywnym sportem światowym, w którym gwiazdy płci męskiej i żeńskiej mogą zyskać podobną popularność, rywalizując na tych samych kortach i scenach.

Puchar Hopmana był jednym z niewielu miejsc, w których ci gracze spotykali się w rywalizacji, ale chociaż był zabawny i popularny, ostatecznie był nieistotną wystawą. Jej usunięcie z kalendarza po 2019 roku miało niewielki wpływ na sport, a jej powrót w tym roku, na glinie po Wimbledonie, prawdopodobnie zakończy jej ześlizgiwanie się w nieistotność.

Jednak w nowym sezonie tenisowym pierwsza próba wykorzystania połączonej siły tenisa mężczyzn i kobiet wraz z otwarciem Pucharu Federacji, pierwszej mieszanej imprezy na poziomie turniejowym, której przewodniczą ATP i WTA, która jest prowadzona we współpracy z ATP. Tenis ziemny Australia.

Wydarzenie odbędzie się w Brisbane, Perth i Sydney, z sześcioma rotacyjnymi trzyosobowymi pulami, nagrodami pieniężnymi w wysokości 15 milionów dolarów i maksymalnie 500 punktami WTA i WTA. Proponowaną formułę otaczają jednak znaki zapytania. Zamiast rywalizacji o remis w trzech najlepszych meczach, wydarzenie odbędzie się w systemie najlepszych z pięciu meczów z 18 drużynami, a walki będą trwały dwa dni. Każda drużyna składa się z maksymalnie ośmiu graczy, po trzech grających w pojedynkę mężczyzn i kobiet oraz po jednym deblu.

Późne wycofanie się Nicka Kyrgiosa z turnieju Nations Cup to cios dla turnieju. Zdjęcie: Francois Niel/Getty Images

W rezultacie perspektywa zobaczenia Rafaela Nadala z Hiszpanii obok Pauli Badusy, Igi Swatek i Huberta Horkacza z Polski lub Stefanosa Tsitsipasa z Grecji z Marią Sakkari jest dorównywana przez wielu graczy z niższej półki. Chociaż jest to świetna okazja dla graczy takich jak Michail Pervolarakis z numerem 504 na świecie, niektóre mecze nie spełniają oczekiwań ATP, WTA i Tennis Australia, które mogą zamienić się w duże wydarzenie zespołowe.

Był taki czas, nie tak dawno temu, kiedy tenis męski i damski wciąż uważali się za przeciwników. Witryna ATP i kanały społecznościowe często wydają się robić wszystko, aby powstrzymać się od wzmianki o WTA lub jej zawodnikach. Podczas współturniejów uzyskanie podstawowych informacji, takich jak pełna kolejność gier, było rutyną samą w sobie, ponieważ strony internetowe ATP i WTA tylko sporadycznie publikują czasy graczy na boisku.

Sytuacja zmieniła się w ciągu ostatnich kilku lat, szczególnie pod rządami Andrei Gaudenziego, który został dyrektorem generalnym ATP w 2020 roku. Chociaż obecnie nie ma perspektyw na fuzję między trasami, a Gaudenzi agresywnie realizuje swój nowy plan strategiczny dla ATP, podkreślił. większa chęć do współpracy z WTA. W czasach, gdy rośnie społeczna i finansowa wartość sportu kobiecego, WTA pozostaje najbardziej lukratywnym Wśród nich wszystkich jest to również korzystne dla ATP, prezentując bardziej zjednoczony front.

Z punktu widzenia publiczności pary mieszane, w których biorą udział najlepsi gracze singlowi, mogą być niezłą zabawą. Mężczyźni często dominują, grając przeciwko swoim przeciwniczkom, ale podwojenie zmniejsza inne fizyczne różnice między mężczyznami i kobietami.

Wielu najlepszych graczy lubi chłonąć większe tempo oferowane przez graczy z linii podstawowej, od Angelique Kerber, która pokonała Federera w wymianie forhendowej podczas finału Pucharu Hopmana 2019, po Anastasię Pavlyuchenkova, co czyni ją niekwestionowaną najlepszą zawodniczką podczas zawodów w grach mieszanych w Igrzyska Olimpijskie w Tokio w zeszłym roku. , gdzie wraz z Andriejem Rublowem zdobyli złoty medal, mieszana dynamika gry podwójnej pomiędzy zawodnikami wysokiej klasy czyni ją wyjątkowo ekscytującą. Pytanie w pierwszym tygodniu nowego sezonu tenisowego brzmi: czy Puchar Narodów naprawdę to odzwierciedli.

W środę, w przededniu imprezy i nowego sezonu, impreza rozpoczęła się od informacji o wycofaniu się Australijczyka Nicka Kyrgiosa z powodu nieokreślonej kontuzji, co oznacza odwołanie jego spodziewanego meczu z Nadalem. Wielka Brytania jest ostatnią drużyną w trzyosobowej grupie każdy z każdym, z Cameron Norrie, Harriet Dart, Danem Evansem, Katie Swan, Janem Choynskim i Raną Stoeber GB jako graczami pojedynczymi, a Johnny O’Mara i Ella McDonald jako deble. uczestnicy. Wielka Brytania spotka się z Australią w czwartek i piątek, a Nuri rozpocznie się o 8:00 BST przeciwko Alexowi de Minaurowi, zanim będzie czekał na Nadala w sobotę.

READ  Usman Khawaja mówi, że Justin Langer zasługuje na zachowanie swojej pracy w Pucharze Świata T20 i Ashes