Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Lynette przyjęła presję jako zaskakująca polska nadzieja Melbourne

Lynette przyjęła presję jako zaskakująca polska nadzieja Melbourne

MELBOURNE (Reuters) – Magda Linette nie spodziewała się, że będzie ostatnim biegunem stojącym na Australian Open, ale nie odczuwa dodatkowej presji, aby utrzymać polską flagę rozwiniętą w Melbourne po tym, jak numer jeden na świecie Iga Świątek i strona męska zostały znokautowane. 10 miejsce Hubert Hurkacz.

Światowa 45 Lynette zaniemówiła po awansie do ćwierćfinału Wielkiego Szlema w poniedziałek, wygrywając 7-6 (3), 6-4 nad czwartą rozstawioną Caroline Garcia na Rod Laver Arena.

Po niedzielnych porażkach Świątka i Hurkacza, nadzieje Polaków całkowicie spoczęły na barkach 30-letniej Linette.

„Nie nakładam na siebie dodatkowej presji” – powiedziała Lynette dziennikarzom. „W ogóle nie patrzyłem na losowanie. Cieszę się, że jestem w turnieju.

„Oczywiście myślisz, że Iga też tam będzie, bo grała naprawdę dobrze.

„Oczywiście zakładałem, że tu zostanie, ale tak się nie stało”.

Lynette przypisała swojej dojrzałości i doświadczeniu najlepszy bieg w Wielkim Szlemie, dodając, że nauka panowania nad emocjami pomogła jej dotrzeć do drugiego tygodnia turnieju głównego po porażce na Wimbledonie i French Open w ostatnich latach.

„Właściwie dużo pracowaliśmy nad moim zarządzaniem emocjami. Radzenie sobie ze stratami, ale niekoniecznie dopasowywanie strat, nawet drobne błędy tu i tam” – powiedziała Lynette.

„Nigdy nie dogadywałem się z nimi zbyt dobrze. Po prostu rozmawiali później o następnym punkcie, a potem kolejnym. Zajęło mi dużo czasu, zanim się z nimi uporałem… Byłem tak negatywnie nastawiony i tak surowy dla siebie, ponieważ czuję się jak Jestem taki wymagający”.

Pozytywne perspektywy dobrze służyły Lynette w Melbourne, kiedy pokonała trzy rozstawione drużyny – Anett Kontaveit, Ekaterinę Alexandrovą i Garcię – i awansowała do głównej ósemki.

Lynette powiedziała, że ​​w ćwierćfinale wesprze się przeciwko innej rozstawionej, byłej światowej czołówce Karolinie Pliskovej, jeśli uda jej się zapanować nad emocjami.

READ  Australijski Snubed tworzy historię tenisa

„To bardzo trudne. Mam 30 lat i dobrze to rozumiem” — powiedziała Lynette. „Naprawdę staram się grać w jedną grę na raz”.

(Raportowanie Hrithiki Sharmy z Bengaluru; Edytowanie przez Eda Osmonda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.