Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Magnus Carlsen wygrywa turniej Superbet Rapid and Blitz Poland 2023

Magnus Carlsen wygrywa turniej Superbet Rapid and Blitz Poland 2023

Pięciokrotny mistrz świata w szachach Magnus Carlsen wygrał Superbet Rapid & Blitz Poland 2023, drugi etap Grand Chess Tour (GCT) w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Norweski arcymistrz, zajmujący pierwsze miejsce na świecie, zakończył z wynikiem 24/36, zabierając do domu nagrodę za pierwsze miejsce w wysokości 40 000 $ w czwartek wieczorem.

Zajmując drugie miejsce za lokalnym faworytem i obrońcą tytułu Jana Krzysztofa Dudy, który prowadził do ostatniego dnia i zakończył zaledwie jeden punkt straty z wynikiem 23/36, prawie wygrywając finał z Carlsenem, który wymusiłby baraże.

Zremisował o trzecie miejsce z Amerykaninem Wesleyem Soo i Francuzem Maxime Vacher-Lagrave z notą 21,5 punktu, podczas gdy Levon Aronian był wyraźnie piąty z wynikiem 20,5 punktu.

Dzień Carlsena rozpoczął się od zwycięstwa nad Vachier-Lagrave, przedłużając jego imponującą passę zwycięstw z poprzedniego dnia do siedmiu.

Następnie uległ remisowi z wielkim rumuńskim Bogdonem Danielem Deckiem, po czym pokonał Radosława Wojtaska (Polska), Kirilla Szewczenkę (Rumunia) i Rumuna Richarda Routha w rundach jeden po drugim i objął prowadzenie.

Następnie zremisował z Anishem Giri (Holandia) i Levonem Aronianem (USA), co dało Carlsenowi cały punkt przewagi nad prowadzącym poprzedniego dnia, Dudą.

Wchodząc do rundy finałowej, Duda musiał pokonać Carlsena czarnymi kotletami, aby dogonić i wymusić dogrywkę. Mimo przegranej wymiany po otwarciu, Duda zdołał przetrwać końcówkę i całkowicie ją odwrócić.

Ale w momencie szarpaniny Polak zmarnował kilka okazji i Carlsen był w stanie utrzymać się po 124 ruchach z gry, zdobywając tytuł.

Kontynuacja Grand Chess Tour 2023 z SuperUnited Rapid & Blitz w Zagrzebiu w Chorwacji, 3-10 lipca i St. Louis, USA (12-19 listopada).

Zakończy się klasycznym turniejem finałowym, Sinquefield Cup, który odbędzie się od 19 listopada do 3 grudnia w St. Louis, Missouri, USA.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel News18 i została opublikowana z konsorcjalnego kanału agencji informacyjnej – Ian)

Raytian BasuRitayan Basu, starszy redaktor pomocniczy Sports at News18.com, zajmuje się badmintonem… Czytaj więcej

Opublikowane po raz pierwszy: 26 maja 2023 r. o godzinie 15:22 czasu wschodniego

READ  Wypożyczenie Romelu Lukaku do Interu Mediolan, Chelsea, Premier League, opłata transferowa, opłata za wypożyczenie, ile to kosztuje, pensja, gole, najnowsze, plotki, szepty, transfery

Ostatnio zaktualizowany: 26 maja 2023 r. o godzinie 15:22 czasu wschodniego