Matildas vs Szwecja: wynik, relacja z meczu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020

Dziki i wysoki remis w innym meczu grupowym dał Matildzie awans w ćwierćfinale po tym, jak pozornie odpadł po ciężkiej przegranej ze Szwecją.

Australia była bliska zapewnienia sobie bezpiecznego przejścia do ćwierćfinału olimpijskiego pomimo brutalnej porażki ze Szwecją, w której Sam Kerr dramatycznie nie trafił z rzutu karnego, który uniemożliwił im zdobycie inspirującego hat-tricka.

Kerr była w najlepszej formie, strzelając bramki po obu stronach pierwszej połowy, ale straciła, gdy miała szansę wyrównać 20 minut przed końcem – tylko po to, by obronić oszałamiający rzut karny przez Szwedkę Hedviga Lindahla, zanim ostatni sztylet został obcięty na do domu, aby przypieczętować 4. zwycięstwo.

Jednak remis 4-4 Chin z Zambią umieścił Matildasa na miejscu ćwierćfinałowym, podobnie jak dwie najlepsze drużyny z każdej grupy – dwie najlepsze drużyny również awansują na trzecie miejsce.

Kayo to Twój bilet do najlepszych lokalnych i globalnych transmisji sportowych na żywo i na żądanie. Nowy w Kayo? Wypróbuj teraz przez 14 dni za darmo>

Gdy Australia znajduje się bezpiecznie w trzech punktach, potrzeba będzie serii wielkich wstrząsów – takich jak zwycięstwo Chin nad numerem 4 w świecie Holandią – aby Australia znalazła się poza strefą bezpieczeństwa, chociaż nadal jest to możliwe.

Sobotnia porażka w Saitamie była trudna dla trenera Tony’ego Gustafsona, którego pozytywne nastawienie przenikało jego zespół. Jego postawa pozostała optymistyczna podczas konferencji prasowej po meczu, ale to z pewnością bolało.

„To musiał być zabawny mecz do oglądania, to na pewno. Nie jest fajnie przegrywać, zwłaszcza gdy robi się tak dobrze…” zaczął.

Gustafsson odniósł się do statystyk po meczu, który jego zdaniem pokazał, że jego zespół jest lepszym zespołem, który, gdyby nie 10-minutowy okres, w którym stracili dwa razy i straciliby 3-2, zasłużyłby na zwycięstwo.

READ  Jacob Preston Sean Penn, wślizg biodrowy Isaac Thompson, Bulldogs kontra Rabbitohs, runda 6

Powiedział: „Po tym zebrałem wszystkich graczy w kółko i powiedziałem: 'Nie pozwól, aby ta strata przeszkadzała ci w występie.

„Później przyjrzałem się niektórym statystykom z pomocą naszego analityka – a statystyki mówią, że musieliśmy wygrać mecz.

„Ilość szans, które stworzyliśmy… pierwsza godzina jest bliska ideału, Szwecja miała jedną szansę i strzeliła gola w tej godzinie”.

Ta okazja padła w ręce Fridoliny Rulfo, która otworzyła wynik w 20. minucie i wyprowadziła Szwecję na prowadzenie z 63. trafieniem w bramkę Tejana Miki.

Rulfo był genialny na światowym numerze 5, podobnie jak Sofia Jacobson – która ukończyła dwa podania w potężnym wykonaniu, które pociągnęło za sznurki szwedzkiego ataku.

Gol Steny Blackstein osiem minut przed końcem nie budził wątpliwości co do wyniku i nadszarpnął pewność siebie i różnicę bramek Australijczyków w ostatnim meczu grupowym przeciwko Stanom Zjednoczonym we wtorek – zwycięstwo, które rozwieje wszelkie wątpliwości co do ich ćwierćfinałowych wyników.

Ale Australia była również imponująca, ponieważ Kerr nie zmarnowała niefortunnego rzutu karnego, który zmarnował jej ciało w akcji w nocy.

Dwa gole, oba z główkami, które były świetnymi dośrodkowaniami przez atakujących partnerów w ataku, Keah Simon i Caitlin Forward, były tylko nagrodą za wyczerpujący wieczór.

Być może mieli wrażenie, że wygrana prześlizgnęła im się przez palce, ale biorąc pod uwagę zwycięstwo Szwecji 3:0 nad Stanami Zjednoczonymi w pierwszym dniu rozgrywek, Gustafsson miał powody do optymizmu.

„(Szwecja) zdominowała Stany Zjednoczone w meczu otwarcia, a my zdominowaliśmy je dzięki ofensywnej pewności siebie, z jaką graliśmy” – powiedział.

„Jestem naprawdę sfrustrowany, że nie zdobyliśmy choćby punktu, ale jestem dumny z tego występu”.

Matildas wyjaśnia, dlaczego nie uklękną

Na drugi mecz z rzędu drużyna Matyldy zdecydowała się nie klękać przed meczem olimpijskim ze Szwecją – ale teraz wiemy dlaczego.

READ  Anand pokonuje Kasparowa w Grand Chess Tour w Chorwacji

Kluczowy gracz grany przez Toniego Gustafssona po raz kolejny stanął obok siebie na skraju środkowego kręgu, gdy ich przeciwnicy, w tym przypadku Szwecja, wycofali się do znanej osoby, aby zaprotestować przeciwko rasizmowi w momentach poprzedzających rozpoczęcie meczu.

Rodzina Matyldy, która przed zwycięstwem nad Nową Zelandią stała z aborygeńską flagą, wydała oświadczenie, w którym wyraziła swoje stanowisko wobec ruchu Black Lives Matter – mówiąc, że „ich gest jest pokazem jedności i solidarności dla wszystkich Australijczyków”.

„Stając razem, chcemy rozpocząć dyskusję dla nas wszystkich, aby pracować na rzecz bardziej sprawiedliwego i reprezentatywnego społeczeństwa dla wszystkich Australijczyków” – powiedziała bramkarz Matildas i kobieta Nungar, Lydia Williams.

Kyah Simon dodał: „Chcemy zrobić naszą część, aby uczynić to jeszcze lepszym dla następnego pokolenia”.