Koszykówka 3×3 – Serbia wygrywa z Polską, aby utrzymać perfekcyjną pozycję w kategorii mężczyzn

TOKIO (Reuters) – Czołowe rozstawienie Serbia utrzymała swoje miejsce w turnieju koszykówki mężczyzn 3×3 na igrzyskach olimpijskich w Tokio w niedzielę, pokonując Polskę po trzecim zwycięstwie z rzędu.

Rosyjski Komitet Olimpijski, rozstawiony z numerem dwa, przegrał 21-16 z Belgią, która po sobotnim spotkaniu z silną Łotwą prowadzi teraz 2:1.

– To tylko trzy mecze, więc w ciągu najbliższych trzech dni zagramy jeszcze cztery. Dlatego nie skoncentrowaliśmy się – powiedział Serb Dejan Magstorovic, który zdobył cztery punkty w wygranym 15-12 meczu z Polską w niedzielę. „Każdy może pokonać każdego”.

W porannych meczach Japonki poprawiły się do 2:1 po wygranej 19:10 z niepokonaną Mongolią, co zostało dopingowane na korcie przez premiera Japonii Luvsanamsrin Oyun Erden, jedną z niewielu głośnych postaci, które dotarły do ​​gry. mini. Pandemia COVID-19.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i pierwsza dama USA Jill Biden uczestniczyli w sobotę w meczu pomiędzy swoimi zespołami, w którym koszykówka 3×3 zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich.

Włochy pokonały Rumunię 22-14 z Raelinem D’Alie pięć do pięciu z linii dwupunktowej. Włosi mają teraz 2-1, a Rzymianie 0-3.

Rosjanie i Amerykanie, którzy rozegrali mecze później w niedzielę, górują w tabeli po wygranych dwóch pierwszych meczach.

Wraz z debiutem igrzysk olimpijskich, 3×3 chce umocnić swoją globalną pozycję jako szybsza, bardziej kompaktowa alternatywa dla koszykówki. Mecz jest rozgrywany na połowie kortu, a drużyna wygrywa osiągając 21 punktów lub mając najwięcej koszy do końca 10-minutowego zegara czasu gry. Zwykły kosz jest wart jeden punkt, a ten poza zewnętrznym łukiem jest wart dwa punkty.

DJ-e ​​grają w hip-hop we wszystkich rozgrywkach 3×3, zgodnie z miejskimi korzeniami tego sportu.

Mecze medalowe zostaną rozegrane w środę.