Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Matka Borisa Johnsona, Charlotte Johnson, umiera w wieku 79 lat

Jej rodzina ogłosiła śmierć matki brytyjskiego premiera Borisa Johnsona „nagle i spokojnie” w wieku 79 lat.

Jej rodzina ogłosiła śmierć matki premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, która miała 79 lat.

Charlotte Johnson Wahl, profesjonalna ilustratorka, zmarła „nagle i spokojnie” w londyńskim szpitalu w poniedziałek wieczorem (czasu lokalnego).” słońce.

Wyrazy uznania spłynęły do ​​pana Johnsona i jego rodziny jako lidera opozycji Sir Keira Starmera, przywódcy Partii Pracy, napisał na Twitterze: „Bardzo mi przykro, słysząc utratę premiera. Moje kondolencje dla niego i jego rodziny”.

Konserwatywny poseł Andrew Rosendale również przesłał pozdrowienia, tweetując: „Tak smutno słyszeć o odejściu matki premiera.

„Moje myśli i modlitwy są z Borisem Johnsonem w tym smutnym czasie”.

Premier określił matkę jako „najwyższą władzę” w swojej rodzinie i pochwalił ją za wpajanie wartości każdego ludzkiego życia, telegraf wzmiankowany.

W 2019 roku, na pierwszej konferencji Partii Konserwatywnej Johnsona jako premier powiedział delegatom, że jego matka nauczyła go wierzyć w „równą wagę, równą godność i równą wartość każdej istoty ludzkiej na tej planecie”.

W tym samym przemówieniu ujawnił również, że jego matka głosowała za „wyjściem” w referendum UE.

W zeszłym roku podczas konferencji prasowej Covid-19 pan Johnson powiedział Brytyjczykom, że ma nadzieję zobaczyć swoją matkę w Dzień Matki – zanim Downing Street musiało jasno powiedzieć, że porozmawia z nią przez Skype.

Charlotte Johnson Wahl urodziła się w Oksfordzie w 1942 roku.

Była córką sir Jamesa Fawcetta, który był przewodniczącym Europejskiej Komisji Praw Człowieka, a swoich rodziców określił jako „zamożnych socjalistów”.

Poznała ojca Borisa, Stanleya Johnsona, na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie studiowała angielski.

W wieku osiemnastu lat była już zaręczona z innym uczniem, Winfordem Hicksem, którego opisała jako „bardzo pięknego z wyglądu, ale w rzeczywistości bardzo nudnego”.

Zrezygnowała, gdy starszy pan Johnson dostał pracę w Nowym Jorku – gdzie urodził się jego niedoszły syn premiera – ale wróciła, aby ukończyć studia będąc w ciąży ze swoją siostrą Rachel, z panem Johnsonem „w wózku przed salą egzaminacyjną”. .

READ  Twitter wyłącza konta, próbując uniknąć zakazu Trumpa

Ona i Stanley mieli czworo dzieci: 57-letniego Borisa, 56-letniego dziennikarza Rachel, 53-letniego działacza na rzecz ochrony środowiska Liu i 49-letniego byłego sekretarza Joe. Rozwiedli się w 1979 roku.

U pani Wahl zdiagnozowano chorobę Parkinsona w wieku 40 lat, ale nadal malowała i wyszła ponownie za mąż w 1988 roku.

Kiedyś publicznie ujawniła, jak przyszły premier otrzymał swoje imię.

„Kiedy byłam w trzecim miesiącu ciąży, pojechaliśmy do Mexico City autobusem Greyhound” – powiedziała.

„To było bardzo niewygodne, byłem bardzo chory.

Powiedziała: „Zostaliśmy z facetem o imieniu Boris Litwin, odciągnął mnie na bok i powiedział:„ Nie możesz wrócić w ten sposób, są dwa bilety pierwszej klasy”.

„Byłem bardzo wdzięczny, powiedziałem: ‘Czymkolwiek jest to dziecko, będę go nazywał Borysem.

Mówiąc o swoim synu jako premierze, pani Wahl powiedziała, że ​​był bardzo miłym i bardzo uczciwym człowiekiem”, chociaż powiedziała, że ​​stanowisko premiera wydawało się „okropną pracą”.

Powiedziała też, że nie jest tak „śmieszny”, jak się wydaje, nazywając swoją publiczną osobowość „haniebną”.

Zanim pan Johnson został wybrany, powiedziała o swoich ambicjach zdobycia szczytu: „Martwię się o to, co do cholery zamierza zrobić dalej.

Interesuje się kierowaniem Partią Konserwatywną, ale może też przejść na emeryturę, by zostać malarzem.

“Jest bardzo dobrym malarzem. Jeśli dotrze na szczyt, będę dumny, ale bardzo się martwię. To okropna praca być premierem”.

Ta historia pojawiła się po raz pierwszy w słońce Jest powielany za zgodą.