Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Storm Nicholas podwaja się, ale pozostawia 450 000 domów w Teksasie bez prądu

Burza tropikalna Nicholas osłabła, gdy we wtorek przeniosła się w głąb lądu, przetaczając się przez Teksas po zalaniu nadmorskich miast niebezpiecznymi burzami w południowym stanie USA i pozostawiając prawie pół miliona domów bez prądu.

Nicholas wyleciał na brzeg w nocy i przetoczył się przez wybrzeże jako huragan kategorii 1, po czym szybko skierował swój cel na Houston, największe miasto w Teksasie.

Poza powszechnymi awariami, 2,3 milionowe miasto w dużej mierze uniknęło kuli.

„Myślę, że poradziliśmy sobie całkiem nieźle” – dodał.

Turner, być może zdając sobie sprawę ze szkód wyrządzonych cztery lata temu, postawił miasto w stan gotowości w poniedziałek, wznosząc barykady, aktywując Biuro Zarządzania Kryzysowego, zamykając kanał Houston dla statków w ruchliwym porcie i ostrzegając mieszkańców, aby podjęli dodatkowe środki ostrożności.

Od 10:00 (1500 GMT) maksymalne utrzymujące się wiatry burzy spadły do ​​45 mil (75 kilometrów) na godzinę, z większymi porywami i oczekiwano od 5 do 10 cali (125-250 mm) deszczu. National Hurricane Center powiedział, że wybrzeża Teksasu i Luizjany.

NHC stwierdził, że „zagrażające życiu gwałtowne powodzie spodziewane są w niektórych częściach Głębokiego Południa w ciągu najbliższych kilku dni”, dodając, że zagrożone są również miejskie obszary miejskie.

„Dostaliśmy bardzo silny cios” – powiedział burmistrz Greg Bessou AFP.

Filmy udostępniane w mediach społecznościowych pokazywały gwałtowne wiatry — w jednym klipie przewrócił się dach stacji benzynowej Citgo — i ulewny deszcz, gdy burza przesuwała się wzdłuż wybrzeża w kierunku Houston i dalej.

– Nagły wypadek –

Huragany nie są obce Teksasowi, ale naukowcy ostrzegają, że zmiany klimatyczne powodują, że sztormy stają się silniejsze i stanowią większe zagrożenie dla społeczności przybrzeżnych.

Gubernator Teksasu Greg Abbott wezwał mieszkańców do podjęcia środków ostrożności i „zachowania czujności” w obliczu trudnych warunków pogodowych.

READ  Małpa w RPA w masce Covid w wirusowym wideo

str-bur / mlm / to