Matteo Berrettini stawia Włochy przed Polską;  Jessica Pegula daje Stanom Zjednoczonym przewagę nad Wielką Brytanią

Matteo Berrettini stawia Włochy przed Polską; Jessica Pegula daje Stanom Zjednoczonym przewagę nad Wielką Brytanią

Ostatnio zaktualizowany: 4 stycznia 2023 o 16:18 IST

Włoch Matteo Berrettini pokonał Włochów w finale Pucharu Ligi Futbolu Amerykańskiego w Brisbane, gdzie w środę w ekscytującym trzysetowym pojedynku pokonał w Brisbane Polaka Huberta Hurkacza.

Berrettini pokazał, że będzie prawdziwym pretendentem do Australian Open, wygrywając 6-4, 3-6, 6-3 z numerem 10 na świecie.

Przeczytaj także | Lorenzo Musetti serwuje włoskie jedzenie na United Cup, Madison Keys posuwa Stany Zjednoczone do przodu

Wcześniej rozstawiona z numerem jeden Iga Świątek wyprzedziła Martinę Trevisan i wyrównała remis po tym, jak wschodząca gwiazda Lorenzo Musetti zagrał niemal bezbłędnie i dał Włochom prowadzenie w pierwszym meczu dnia.

Magda Linette po raz kolejny spróbuje wyrównać w finale dla Polski, kiedy zmierzy się z Lucią Bronzetti w drugim turnieju gry pojedynczej kobiet przed grą mieszaną.

Były sześciokrotny mistrz świata, Brittini, wypadł z pierwszej dziesiątki, ale pokazał, że jest na najlepszej drodze.

„Jestem naprawdę zadowolony ze swojego występu – myślę, że poziom był naprawdę wysoki, to świetny zawodnik” – powiedział Berrettini. „Walczyliśmy w przeszłości i jestem pewien, że będziemy walczyć w przyszłości”.

W meczu otwarcia Musetti stracił zaledwie trzy punkty po swoim podaniu, pokonując Polaka Daniela Michalskiego 6:1, 6:1 w zaledwie 57 minut.

Zwycięzcy finałów miejskich w Brisbane, Sydney i Perth awansują do półfinałów inauguracyjnych Mistrzostw Mieszanych Drużyn wraz z najlepszym wynikiem przegranym.

20-letni Musetti, który w 2022 roku awansował na 23. miejsce na świecie, miał zbyt dużą siłę ognia dla swojego przeciwnika, strzelając 17 zwycięzców, wyprzedzając Michalskiego z 260. miejsca.

„Dzisiaj byłem bardzo skoncentrowany na grze, a serwis był naprawdę dobry”, powiedział. „Ale z każdym strzałem miałem świetne wyczucie piłki, więc myślę, że rozegrałem najlepszy mecz do tej pory”.

Jednak Polska kontratakowała, gdy Świątek pokonał Trevisan 6-2, 6-4.

READ  Gundogan atakuje Barcelonę za reakcję na porażkę w El Clásico

Trzykrotny zwycięzca Wielkiego Szlema ścigał się w pierwszym secie, ale musiał walczyć w drugim, ostatecznie przypieczętowując zwycięstwo w 1 godzinę i 51 minut.

„Pod koniec była ciasna i czułem, że też miała swoje szanse” – powiedział Świątek. „Moim celem jest być bardziej konsekwentnym i utrzymać ten sam poziom tenisa do samego końca”.

A w Sydney trzecia na świecie Jessica Pegula ze Stanów Zjednoczonych objęła prowadzenie 2: 1 nad Wielką Brytanią, pokonując Harriet Dart 6:2, 6:0.

Pegula była bezwzględna w swoim 57-minutowym zburzeniu 98. rankingu Dart.

„Myślę, że dzisiaj zrobiłam wszystko naprawdę dobrze – w niektóre dni wychodzisz z ognia i czujesz się naprawdę dobrze” – powiedziała.

Nieustępliwa Madison Keys dała USA wczesną przewagę nad Wielką Brytanią, zanim Cameron Norrie odpowiedział, wygrywając wysokiej jakości mecz z Taylorem Fritzem.

Keys przegrała pierwszego seta z Katie Swan, po czym odzyskała siły i wygrała wyczerpujący mecz 2:6, 6:3, 6:4 w 2 godziny i 18 minut.

Nouri i Fritz rozegrali porywające spotkanie, które było wyrównane, dopóki Brytyjczyk nie przełamał 4-4 w ostatnim secie, a następnie zaserwował, wygrywając 6-4, 5-7, 6-4.

Francis Tiafoe spróbuje przypieczętować remis, kiedy zmierzy się z Danem Evansem w finałowym pojedynku singlowym.

Chorwacja zdobyła swój pierwszy punkt w Perth, kiedy Donna Vekic pokonała Greczynkę Despinę Papamichael 6:2, 6:0, a Stefanos Tsitsipas wyrównał, pokonując Bornę Coricia 6:0, 6:7 (4/7), 7:5.