Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

United Cup może wypełnić pustkę po australijskich kibicach spragnionych rywalizacji drużynowej Tenis ziemny

Alex De Minaur strzelił do zwycięzców forhendem obok legendy i machnął pięścią w zaciekły sposób, podnosząc morale w Pucharze Anglii, którego potrzebowali w poniedziałkowy wieczór w Sydney.

Przed zachwyconym tłumem na stadionie Ken Rosewall Arena Australijczyk pokonał utarty dystans na swoim ulubionym stadionie i wymknął się Rafael Nadal 3-6 6-1 7-5 po raz pierwszy. Ale jego ekscytujące zwycięstwo w inauguracyjnym konkursie przypomniało, czego brakuje australijskiemu tenisowi, gdy Puchar Davisa i Billie Jean King zostały ponownie sformatowane w ostatnich latach.

Te wydarzenia zapewniały kiedyś najlepszą atmosferę w tenisie. Imprezowe tłumy prawie zawsze wzmacniają okazję. Oglądanie ich bohaterów w patriotycznych barwach zainspirowało pokolenia graczy w linkach od Melbourne do Mildury i od Perth do Cairns. Ale centralizacja zawodów osłabiła tę pasję. Bez tych relacji marzenia mogą zostać zniszczone.

Na przykład australijskie drużyny osiągnęły imponujący wynik, docierając do finału obu drużyn Puchar Davisa oraz Billie Jean King Cup w listopadzie. Mężczyźni zostali pobici przez Kanadę w Hiszpanii. Kobiety wpadły do ​​Szwajcarii w Glasgow. Ale oba finały zostały rozegrane w środku nocy, poza zasięgiem wzroku młodych Australijczyków i nie przyciągnęły nawet uwagi, jaką kiedyś przyciągały w całym kraju.

Jako finaliści Australia automatycznie kwalifikuje się do finałowych etapów obu imprez w 2023 roku, co oznacza, że ​​drużyny Daviesa i Billie Jean King będą tęsknić za ojczyzną przez co najmniej kolejny rok. Daje Puchar Narodów szansę na wypełnienie ogromnej luki wśród Australijczyków pragnących regularnie oglądać swoich najlepszych mężczyzn i kobiety w tradycyjnych rozgrywkach drużynowych.

Tłumy, które oglądały mecze Australii z Wielką Brytanią i Hiszpanią w Kean Rosewall Arena w ciągu ostatniego tygodnia, po raz kolejny pokazują, jak silny może być apetyt.

Puchar Stanów Zjednoczonych mógł zajść tylko do tej pory, a Australia zmieniała się między Sydney, Perth i Brisbane co trzy lata. Ale co trzy lata kibice w tych miastach mogą kibicować lokalnym mistrzom. Młodzi fani, którzy mieli szczęście oglądać występ De Minaura w poniedziałek, muszą poczuć inspirację, jaką dawali Australijczykowi ci, którzy go atakowali.

De Minor powiedział: „Ciesz się atmosferą, tłumem, [where] Prawie chcesz zaangażować publiczność po każdym punkcie i podekscytować po każdym punkcie” dodaje się do ekscytacji.

Wyzwaniem dla każdego z pucharów jest przyciągnięcie fanów i odtworzenie tego rodzaju ognistej pasji relacji, które łączą kraje bez możliwości gry u siebie. Zwycięstwo De Minaura poprzedziła silna obrona ceremonii otwarcia Tenis ziemny Dyrektor naczelny Australii Craig Tiley we wtorek w Melbourne.

Tiley wierzy, że istnieją dowody na to, że wydarzenie odniesie sukces w Australii, zauważając, że 40 000 fanów wzięło udział w meczach, które odbyły się w trzech miastach-gospodarzach w poniedziałek. Akceptując ten punkt, należy zauważyć, że na początku turnieju oferowane były dwie oferty na jeden bilet w związku z doniesieniami, że sprzedaż była niska.

„United Cup jest absolutnie fantastyczny. Jeśli oglądałeś zeszłej nocy, mieliśmy pełne stadiony. Przez bramę przeszło już ponad 120 000 ludzi”, powiedział Tiley. „To świetnie. Wcześniej tego nie mieliśmy. Pokonuje większość najważniejszych wydarzeń tenisowych na świecie pod względem jednodniowej frekwencji”.

Ale wycofanie najlepszych graczy Australii Nicka Kyrgiosa a Ajla Tomljanovic był wielkim hitem, a reakcja okazała się daleka od jednolitości, chociaż Tiley stwierdził „fantastyczne, niezwykle udane pozytywne opinie graczy”.

Nadal jest najlepszym wyrazem konfliktu między tymi, którzy widzą potencjał Pucharu Narodów, a tym, czym jest obecnie. Radość z oglądania jego wsparcia dla kolegów z drużyny jest jak dotąd jedną z najważniejszych atrakcji. Oglądanie, jak Nadal krzyczy na poparcie Badosy, „rozgrzewa moje serce”, zauważył amerykański wielki Chris Evert. Podobne wsparcie było widoczne na ławkach drużyn przez cały czas trwania zawodów.

Były gracz deblowy nr 1 na świecie, Paul McNamee, współzałożyciel Pucharu Hopmana, który odbywał się w Australii do 2019 roku, od dawna jest zwolennikiem mieszanych imprez drużynowych. Uważa on, że debel mieszany jest największym atutem zawodów i uważa, że ​​należy go rozegrać na początku remisu, aby zwiększyć jego znaczenie. Jednak krytyka Nadala dotycząca złożonej formuły w poniedziałek wieczorem jest jednym z powodów, które zmusiły Tile do obrony United Cup we wtorek.

Poprzednie porażki z Wielką Brytanią obniżyły remis między Australią a Hiszpanią, biorąc pod uwagę nadzieje obu krajów na tytuł (chociaż warto zauważyć, że stawką w meczach były punkty rankingowe i nagrody pieniężne). Paula Badosa i Zoe Heaves zdecydowały się nie grać w kauczuk zaplanowany na wtorkowy wieczór, powołując się odpowiednio na kontuzje ramion i brzucha jako środki ostrożności przed Australian Open.

„[The] Konkurencja jest świetna. [The] świetny pomysł. „To nie jest wspaniałe, że gramy dzisiaj za nic” – powiedział Nadal. Sam Tiley przyznał, że niektóre aspekty Pucharu Narodów wymagają remontu, ale powiedział, że niektóre problemy były spowodowane pośpiechem, aby przesunąć wydarzenie o rok do przodu od pierwotnej daty 2024 r.

Zrobimy odprawę [on] Co można poprawić na rok 2024.” „To będzie wspaniałe wydarzenie. Skończy mocno w finale w Sydney.

READ  Wycofanie się Novaka Djokovica z Madrid Open