Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Maxwell jest pod chmurką, a Abbott jest w kadrze na mecz z Bangladeszem

Maxwell jest pod chmurką, a Abbott jest w kadrze na mecz z Bangladeszem

„To zainspiruje następne pokolenie”: MacDonald w Maxwell

Glenn Maxwell wciąż odczuwa skutki wyczerpującego podwójnego stulecia i może zostać wystawiony na lód podczas ostatniego meczu fazy grupowej Australii, podczas gdy Sean Abbott będzie miał swój debiut w Pucharze Świata.

Maxwell wciąż dochodzi do siebie po skurczach całego ciała, które nękały go podczas pamiętnych meczów przeciwko Afganistanowi na początku tygodnia i nie trenował w przededniu starcia z Bangladeszem.

Koncentrując się mocno na półfinale z RPA, który z pewnością zostanie rozegrany w czwartek w Kalkucie, priorytetem jest kondycja człowieka, który jest niewątpliwie najważniejszym zawodnikiem Australii.

Po wygraniu meczu w Wankhede Maxwell wykonał 397 odbić od 260 piłek w tych Pucharach Świata, uzyskując średnio prawie 80 przy najwyższym w turnieju współczynniku trafień wynoszącym 153, będąc jednocześnie najbardziej ekonomicznym melonikiem w swojej drużynie.

Asystent trenera Daniel Vettori powiedział w piątek reporterom: „W ciągu ostatnich kilku dni z pewnością powrócił do pełnej formy. Myślę, że wszyscy widzieliśmy skutki rund, zwłaszcza upał”.

„Dzisiaj jest świetny dzień, aby zobaczyć, jak się poprawia. Zobaczymy, jak się będzie czuł w miarę upływu dnia, ale oczywiście ostatnie kilka dni było dla niego bardzo stresujące.

„To będzie to, co on czuje – nie sądzę, że będzie to scenariusz testów sprawnościowych. Zdajemy sobie z tego sprawę, oczywiście teraz, gdy półfinał w Kalkucie jest tak kluczowy, że będzie to krok w tym kierunku.

Dodał: „Ma doświadczenie w tym, że potrafi bardzo szybko wracać do zdrowia, nawet po dłuższej przerwie w grze”.

Oczekiwany powrót Steve’a Smitha ze spinnerów na mecz z Bangladeszem powinien złagodzić cios związany z utratą Maxwella.

Smith, który w 2017 r. przeprowadził w tym miejscu jeden ze swoich najlepszych stuleci testowych, nie wykazywał żadnych oznak zawrotów głowy, które nękały go w okresie poprzedzającym mecz w Afganistanie.

READ  Francja vs Polska: jak oglądać, transmisja Eurobasket na żywo, kanał telewizyjny, czas rozpoczęcia

Praworęczny dołączył do swoich kolegów z drużyny podczas szeroko zakrojonej sesji w piątkowe popołudnie, zmuszając funkcjonariuszy policji, ochroniarzy i personel naziemny do ukrycia się na uboczu, gdzie uderzał przez ponad dwie godziny.

Fakt, że Smith grał w golfa w ciągu tygodnia, również wskazuje, że jest bliski pełnego wyzdrowienia.

Australijczycy mogą rozważyć podarowanie jednemu lub kilku swoim szybkim melonikom talizmanu, który mógłby wykrwawić Abbotta w jego pierwszym meczu na turnieju.

Kapitan Pat Cummins wraz z Joshem Hazlewoodem i Mitchellem Starcem rozegrali osiem meczów w niecałe pięć tygodni, a Australia na początku turnieju nie sądziła, że ​​będzie to możliwe.

„Jeśli wrócisz do początków prób przeprowadzenia tych trzech szybkich graczy przez dziewięć meczów w krótkim czasie, prawdopodobnie zawsze zakładasz, że będzie to trudne wyzwanie” – powiedział Vettori.

„Sean zawsze był brany pod uwagę jako potencjalny następca jednego z nich, więc myślę, że ponownie pojawi się to w równaniu, oceniając, jak wszyscy poradzili sobie w ciągu ostatnich kilku dni.

„Nie sądzę, że będzie to przypadek próby zagrania w grę tylko dla niej – będzie to kwestia tego, czy jeden z trzech szybkich meloników potrzebuje trochę odpoczynku”.

Jeśli mnie nie znasz: Sean Abbott

Abbott wywarł wrażenie na nowym australijskim meloniku w serii ODI w ostatnich latach, po tym jak stał się jednym z najbardziej płodnych strzelców bramek w krajowym krykiecie.

„W przeszłości grał we wszystkich bazach Australii. Myślę, że wracając jakiś czas temu do serii Top End (z Nową Zelandią i Zimbabwe), myślę, że otworzył kręgielnię i wykonał wyjątkowo dobrą robotę”.

„Znamy jego mocne strony z Big Bash, czyli możliwość dokończenia rund. Myślę, że najbardziej podobała nam się rola naszych szybkich meloników, to możliwość powrotu do gry w środkowych overach i bycia opcją ataku”.

„Myślę, że jeśli dostanie szansę, na pewno przyjmie tę rolę – być może poza Powerplay i będzie dla nas opcją strzelca bramek”.

Nowa Zelandia ściga się o wielkie zwycięstwo w górnej połowie, jeśli nie liczyć na kartkę

Adam Zampa również grał we wszystkich meczach turnieju i stawił czoła większej liczbie wyzwań fizycznych niż jakikolwiek inny zawodnik, w tym skurczowi pleców, który prawie wykluczył go z meczu w Pakistanie.

READ  2022 French Open TV, harmonogram transmisji na żywo — OlympicTalk

Jest najczęstszym strzelcem bramek wśród zawodników obecnego Pucharu Świata, mimo że w pierwszych dwóch meczach zdobył 1-123.

„Oczywiście początek gry był bardzo trudny ze względu na kontuzje i choroby, aby móc grać” – powiedział Vettori, były tradycyjny wicketkeeper- odbijający, który pozostaje czołowym nowozelandzkim melonikiem ODI wszechczasów.

„Jego kontrola długości była najlepsza, jaką widziałem w tym okresie, zwłaszcza podczas tych trzech meczów (ze Sri Lanką, Pakistanem i Holandią), w których zdobył cztery bramki z rzędu.

„Wszyscy znamy jego umiejętności i wszechstronność, ale jego umiejętność ciągłego uderzania piłki z miejsca dawała większości drużyn ograniczone możliwości ataku.

„Wszystko zależy od tego, jak dużą kontrolę będzie miał, ponieważ dostępne są wszystkie inne umiejętności. Jednak gdy połączysz to z tym aspektem gry, jest to prawie nie do zagrania”.

Harmonogram meczów Pucharu Świata ODI 2023 w Australii

8 października: Przegrana z Indiami sześcioma bramkami

12 października: Przegrał z RPA różnicą 134 punktów

16 października: Pokonaj Sri Lankę pięcioma bramkami

20 października: Pokonała Pakistan różnicą 62 punktów

25 października: Pokonał Holandię 309 runami

28 października: Wygrał Nową Zelandię pięcioma runami

4 listopada: Pokonaj Anglię różnicą 33 punktów

7 listopada: Wygrał Afganistan 3:0

11 listopada: vs Bangladesz, Pune, 16:00 czasu AEST

15 listopada: Półfinał 1, Mumbai (D/N), 19:30 AEST

16 listopada: Półfinał 2, Kalkuta (DEN/N), 19:30 AEST

19 listopada: Finał, Ahmedabad (N/N), 19:30 AEST

Skład Australii: Pat Cummins (c), Sean Abbott, Alex Carey, Cameron Green, Josh Hazlewood, Travis Head, Josh Inglis, Marnus Labuschagne, Mitchell Marsh, Glenn Maxwell, Steve Smith, Mitchell Starc, Marcus Stoinis, David Warner, Adam Zampa.

Klasyfikacja Pucharu Świata 2023