Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

FIM Speedway dodaje wydarzenia w Wielkiej Brytanii i Niemczech w rozszerzonym sezonie 2024, a Bartosz Zmarzlik walczy o trzy tytuły z rzędu

FIM Speedway dodaje wydarzenia w Wielkiej Brytanii i Niemczech w rozszerzonym sezonie 2024, a Bartosz Zmarzlik walczy o trzy tytuły z rzędu

W sezonie 2024 liczba zawodów FIM Speedway Grand Prix World Championship Series wzrośnie do 11 rund.

W piątek ogłoszono nowy kalendarz na nadchodzący, 101. sezon w historii sportu. Stadion Olimpijski we Wrocławiu powróci 31 sierpnia.

Po raz pierwszy od 1997 roku niemiecki klub Landshut jest gospodarzem FIM Speedway GP w Niemczech. Daje to możliwość zagrania u siebie niemieckiej drużynie Landshut Devils, która w 2021 roku ponownie wejdzie do polskiej ligi.

Ponadto brytyjski stadion narodowy na żużlu w Manchesterze w Wielkiej Brytanii będzie gospodarzem finałów FIM Speedway Championship of Nations w dniach 9–13 lipca.

Czterokrotny mistrz Polski Bartosz Zmartzlik będzie próbował zostać pierwszym zawodnikiem w historii SGP, który zdobędzie trzy tytuły mistrza świata z rzędu, przygotowując się do sezonu Speedway GP rozgrywanego w ośmiu różnych krajach, w którym weźmie udział 15 zawodników z dziewięciu różnych krajów – w tym Andzjes Lebedevs z Łotwy , Niemiec Kai Hockenbeck, Polacy Dominik Kubera i Szymon Woźniak oraz czeski zawodnik Jan Kvec.

Sezon rozpocznie się 27 kwietnia na stadionie Milenium w Donji Kraljevec, a zakończy 28 września na FIM Speedway GP w Polsce – Toruniu.

Dyrektor FIM Speedway Championship Laura Mansette omówiła dodanie Manchesteru i Landshut, mówiąc: „Poszerzenie kalendarza jest kluczowym celem Warner Bros. Discovery Sports Europe i jesteśmy zachwyceni możliwością przeniesienia wydarzeń Speedway GP do ekscytujących 11 obiektów również w 2024 roku jako Speedway of Nations do Wielkiej Brytanii.

„To prawdziwa przyjemność sprowadzić FIM SON do Manchesteru, który ma zasłużoną reputację jednego z najlepszych torów wyścigowych na świecie. Wiem, że brytyjscy fani wciąż świetnie wspominają noc, w której Robert Lambert i Dan Bewley zdobyli złoto w 2021 roku Będą mieć nadzieję, że robiąc ponownie to samo, wiele głównych mocarstw będzie zdeterminowanych odmówić Wielkiej Brytanii trofeum.

READ  Statystyki Bena Simmonsa podczas serii zwycięstw Brooklyn Nets, MVP, Kevin Durant, Kyrie Irving

Obejrzyj najciekawsze momenty z Torunia, gdy Zmarzlik zdobywa mistrzostwo na własnym boisku

„Wspaniale jest widzieć Wrocław – kolejny wspaniały tor wyścigowy – ponownie będący gospodarzem Speedway GP po fantastycznych mistrzostwach Monster Energy FIM SWC zeszłego lata.

„Jesteśmy również podekscytowani wyjazdem do Landshut w 2024 roku. Klub rozwinął się w ostatnich latach na torze i poza nim, a zostanie gospodarzem Speedway GP jest dla nich naturalnym krokiem. Nie możemy się doczekać wizyty w Bawarii w maju.”

„Chciałbym podziękować wszystkim naszym lokalnym organizatorom za ich ciężką pracę i wsparcie i nie mogę się doczekać połączenia z nimi sił w 2024 roku, aby zapewnić niezapomniany sezon FIA MotoGP”.

Kalendarz GP na żużlu na rok 2024

27 kwietnia – FIM Speedway GP w Chorwacji

11 maja – FIM Speedway GP w Polsce – Warszawa

18 maja – FIM Speedway GP, Niemcy – Landshut

1 czerwca – FIM Speedway GP Republiki Czeskiej – Praga

15 czerwca – FIM Speedway GP w Szwecji – Malilla

29 czerwca – FIM Speedway GP w Polsce – Gorzów

17 sierpnia – FIM Speedway GP Wielkiej Brytanii – Cardiff

31 sierpnia – FIM Speedway GP w Polsce – Wrocław

7 września – FIM Speedway GP z Łotwy – Ryga

14 września – FIM Speedway GP w Danii – Vojens

28 września – FIM Speedway GP w Polsce – Toruń

2024 FIM SPEEDWAY OF NATIONS: Manchester, Wielka Brytania

wtorek, 9 lipca – Półfinał FIM Speedway of Nations 1

Środa 10 lipca – Półfinały FIM MotoGP 2

Piątek 12 lipca – FIM Speedway of Nations – SON2

Sobota 13 lipca – Finał FIM Speedway of Nations

Sezon MotoGP 2024 będzie dostępny na żywo i bez reklam Odkryj+.