McTominay, Fernandez 8/10 jako wygrana Evertonu

Danny’ego Lewisa5 minut na przeczytanie

Jak bardzo martwi się kontuzja Rashforda w Manchesterze United?

Janusz Michalik wyjaśnia, jak bardzo Man United tęskni za Marcusem Rashfordem po tym, jak napastnik został wykluczony z gry z powodu kontuzji w wygranym 2:0 meczu z Evertonem.

Manchester United je wzmocnił Liga Mistrzów nadzieje z wygrana 2:0 zagrożonego spadkiem Evertonu Premier League.

Czerwone Diabły musiały uzbroić się w cierpliwość w pogoni za otwieraczem, który w końcu nadszedł Scotta McTominaya w 36 minucie.

Antoniego Marciala Następnie zszedł z ławki i zdobył drugiego gola dla United, zapewniając to Newcastle United Nie mam nadziei na wyprzedzenie Czerwonych Diabłów na punkty później w sobotę.

Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

pozytywy

Czerwone Diabły stworzyły całe mnóstwo obiecujących okazji, często z łatwością przecinając drogę Evertonowi, a późne piłki okazały się szczególnie skuteczne w pierwszej połowie.

Byli również w stanie utrzymać okresy dobrego posiadania. Ponadto zespół wyglądał pewnie w obronie przez cały czas i radził sobie szczególnie dobrze, gdy radził sobie z dośrodkowaniami w pole karne.

Misja stała się rutyną po drugim celu i będzie plusem Christiana Eriksena Z powrotem na boisku.

Negatywy

Możliwe, że Erik ten Hag był sfrustrowany tym, że w pierwszej połowie nie padło więcej bramek, a poważny brak koncentracji pozwolił Ellis Sims Aby dostać się do bardzo obiecującej lokalizacji strzeleckiej. United nie dominowali na początku drugiej połowy i będzie niepokój po kontuzji Rashforda na koniec.

Ocena menedżera na 10

9- Ten Hag dokonał trzech zmian w swoich czterech obrońcach bez żadnych oznak kłopotów, a jego drużyna zachowała czyste konto w drugim meczu z rzędu. Atak holenderskiego trenera również wyglądał ekscytująco, a Martial strzelił gola krótko po wejściu z ławki.

Oceny graczy (1-10; 10 = najlepsze, gracze przesłani po 70 minutach nie otrzymują oceny)

David de Gea, 6 Nie musiał wiele robić i zagrał dla niego świetne podanie Antoni Aby uruchomić na nim, ale trzepotanie na krzyżu. Wygodnie obronił strzał z dystansu Seamusa Colemana.

armata Aaron Wan-Bissaka8 – Szansa została zmarnowana, gdy strzał Anthony’ego odbił się od słupka, ale poza tym momentem było świetnie, zwłaszcza dobrze rozgrywając kilka wyimaginowanych podań i piłek obronnych w kierunku tylnego słupka. Widziałem instynktowny strzał obroniony w drugiej połowie.

armata Harry’ego Maguire’a8 – Wyglądał na wygodnego, mimo że był to jego piąty start w lidze w tym sezonie, rozgrywał kilka świetnych piłek na boisku i utrzymywał własne Demari Grey Po postawieniu w niezręcznej sytuacji.

armata Lisandra Martineza7 – Został przecięty na 1:2 pomiędzy Sims i Colemanem, by mieć wielką szansę Evertonu, ale poza tym był w dużej mierze decydujący, zaliczył kilka fantastycznych asyst. Oddaj strzał daleko od celu.

armata Malacia Tyrellów6 Czasami był nierówny w pierwszej połowie i nie śledził Simsów pod kątem dużej szansy napastnika, ale wyglądał na mocniejszego w defensywie w drugiej połowie. Oddaj ambitne uderzenie z łatwością.

MF Scott McTominay, 8 Wykonał kilka imponujących kopnięć na obiecujące pozycje, co ostatecznie doprowadziło do tego, że pomocnik przełożył swoją formę strzelecką Szkocja do klubu piłkarskiego, gdzie strzelił pierwszego gola z pięknym wykończeniem. Wykonał dobrą robotę, przerywając grę Evertonu.

Scott McTominay świętuje po umieszczeniu Manchesteru United na szczycie.Mike Egerton/PA Obrazy za pośrednictwem Getty Images

mf Bruno Fernández8 – Zagrał mnóstwo fantastycznych podań, w tym kilka po to, by wypuścić Anthony’ego i Rashforda za obronę Evertonu. Wykonał również świetny wślizg, aby zatrzymać Graya przed biegiem w kierunku bramki. Mógł spisać się lepiej podwójnym uderzeniem głową w polu karnym.

MF Antoni, 6 Zrobił wiele dobrych biegów za obroną Evertonu, ale nie był wystarczająco kliniczny po osiągnięciu obiecujących pozycji. Zagrał piłkę za Rashfordem, długo czekał i puścił Bena Godfryda Zajął się rekonwalescencją, jednocześnie będąc powstrzymywanym przez dwie świetne akcje obronne Pickforda.

mf Marcel Sabitzer6 – Stał się zwinnym wbiegnięciem w pole karne, co przyniosło mu kilka obiecujących okazji strzeleckich, ale nigdy nie zwiększyło zasięgu Pickforda. Zagrał świetne podanie do szansy na główkę Fernandeza.

mf Jadona Sancho7 – Miał kilka naprawdę błyskotliwych momentów, w tym kiedy pozwolił dwóm graczom Evertonu upaść na ziemię dzięki swoim umiejętnościom i dodał niezwykle ważne końcowe podanie, gdy przerzucił piłkę nad McTominaya, aby otworzyć wynik.

napastnik Marcusa Rashforda7 Nie był w stanie świętować swojego 350. meczu dla United golem, ponieważ czasami był marnowany, ale spisał się dobrze i wykonał dobrą robotę, utrzymując piłkę w przygotowaniu do bramki McTominaya, a następnie wykorzystał błąd Colemana w ustawianiu Martiala.

alternatywy

Antoni Martial 7 – Zastąpił Anthony’ego w 60. minucie i zakończył spokojnie, mając na celu dać swojemu zespołowi więcej miejsca na oddech.

unikalnyN/R – Zmieniony Sabitzer w 77. minucie, miał dobrze piłkę i utrzymywał piłkę, zanim ją spudłował. Toma Daviesa.

Christian Eriksen, N/R – Zmieniony Sancho w 77. minucie po powrocie po kontuzji i dobrze strzelił, rozegrał kilka świetnych podań, ale zobaczył dwa zablokowane strzały.

Wouta WesthorstaN/R – Zastąpił Rashforda w 81. minucie i dobrze naciskał, ciężko pracując z drużyną.