Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wykładowca SETU Waterford zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Polsce

Wykładowca SETU Waterford zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Polsce

Dr Eoin Everard, wykładowca na South East Technological University (SETU), jest nowym mistrzem świata, który pokonuje oszałamiający bieg w Polsce, by zdobyć złoto dla Irlandii.

Eoin, wykładowca na Wydziale Nauk o Sporcie i Ćwiczeniach na kampusie SETU w Waterford, niedawno wrócił z Halowych Mistrzostw Świata Weteranów w Toruniu po wygraniu biegu na 3000 m w klasie M35.

Mówiąc o wyścigu, Eoin powiedział: „Byłem bardzo szczęśliwy, że wygrałem mistrzostwa świata. Amerykański biegacz Mark Husted w przeszłości biegł 1,47 na 800 m, więc wiedziałem, że będzie bardzo blisko. przebiegnij 26 sekund na ostatnich 200 metrach i odnieś zwycięstwo.

Eoin uważa, że ​​bycie aktywnym w swoim sporcie jest bardzo ważne, jeśli chodzi o kształcenie uczniów. „Pracownicy SETU mają duże praktyczne doświadczenie w szkoleniach lub zawodach i myślę, że pomaga nam to w nauczaniu naszych uczniów.

„Studenci i pracownicy byli tak pomocni od czasu wygranej, co sprawia, że ​​​​wygrana jest o wiele słodsza”.

Członek Kilkenny City Harriers, Eoin był wybitnym sportowcem na szczeblu seniorów narodowych przed rozpoczęciem kariery Masters. W 2022 roku wygrał tę samą imprezę na European Masters in Athletics w Bradze w Portugalii.

Eoin jest certyfikowanym fizjoterapeutą i wykłada moduły obejmujące medycynę sportową, monitorowanie sportu, planowanie wydajności, siłę i kondycję oraz biomechanikę sportu i ćwiczenia w programach SETU.

„Wspaniale było dodać Eoina do naszego zespołu” — powiedział dr Michael Harrison, przewodniczący Wydziału Nauki o sporcie i ćwiczeniach. „Programy treningu, wyników sportowych, sportu i nauki o ćwiczeniach naprawdę korzystają z jego doświadczenia akademickiego w połączeniu z jego doświadczenie jako elitarny sportowiec.

„Eoin znalazł również czas w pierwszym semestrze, aby zaoferować doświadczenie w zakresie nauk o sporcie szkołom w okolicy, które oferują wychowanie fizyczne jako przedmiot na maturze. Elitarni sportowcy są zwykle bardzo dobrze zorganizowani i zdyscyplinowani, co pozwala im zrównoważyć wiele zobowiązań”.

READ  Morristown High School zbiera fundusze dla ukraińskich uchodźców w Polsce

Ogłoszenie – czytaj poniżej