Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Metricon zaprzecza, że ​​​​istnieje problem z wypłacalnością, przygotowując się do rozmów rządowych po śmierci założyciela Mario Biasina

„Mario był tak bardzo kochany i podziwiany, a jego strata była szczera przez wielu w rodzinie Metricon. Nikt nie planuje takich rzeczy „, powiedział Langfelder.

„Proszę naszych klientów o cierpliwość i uwagę, podczas gdy nasi dyrektorzy i pracownicy radzą sobie z ich stratą. Jak można się spodziewać, zarządzanie zapytaniami może zająć trochę więcej czasu.”

Rzeczniczka rządu stanowego potwierdziła, że ​​Mitricon poprosił o spotkanie na początku tego tygodnia. Powiedział, że Metricon nie zażądał ratowania, ale wskazał, że firma znajduje się pod presją finansową.

Źródła zaznajomione z sytuacją finansową Metricon twierdzą, że grupa nie miała jeszcze do czynienia z żadnymi specjalistami ds. niewypłacalności.

Commonwealth Bank generalnie woli, aby zmartwieni klienci współpracowali z firmą konsultingową KordaMentha, jeśli istnieje zarząd. Rzecznik banku odmówił komentarza.

Źródła branżowe podały, że Metricon stara się odkupić kontrakty od klientów, które zostały zawarte przed wzrostem kosztów towarów, pracy i materiałów w wyniku presji inflacyjnej i ograniczeń w łańcuchu dostaw.

Powiedzieli, że istnieje nadzieja, że ​​firma będzie mogła renegocjować niektóre z większych kontraktów, aby odzwierciedlić znaczny wzrost kosztów.

Inflacja i problemy z łańcuchem dostaw szczególnie dotknęły branżę budowlaną. Jeden z największych firm budowlanych w kraju, Probuild, mianował dyrektorów na początku tego roku po jego upadku.

Biazin powiedział wiek W grudniu zawieszenie globalnego łańcucha dostaw wydłużyło o miesiąc czas budowy typowego parterowego domu o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Powiedział, że nigdy nie był w takiej sytuacji przez prawie 50 lat w branży.

Dyrektor generalny Master Builders Victoria, Rebecca Casson, powiedziała, że ​​Biasin jest wyjątkowo silnym orędownikiem branży.

Pobierać

„Podczas pandemii Metricon był kluczowym zwolennikiem kampanii promujących MBV COVID-19, aby zapewnić, że wiktoriański przemysł budowlany pozostanie bezpieczny i otwarty dla firm, a setki tysięcy miejsc pracy są chronione.

READ  Detaliści wydają świąteczne ostrzeżenie, ponieważ idealna burza powoduje opóźnienie

„Śmierć Mario pozostawia ogromną pustkę w naszej branży, za którą Master Builders Victoria będzie bardzo tęsknić” – powiedział Casson.

Ostrzegał przed generowaniem „narracji plotek” na temat przyszłości Metricon i wezwał klientów i dostawców do wsparcia, gdy „przechodzą przez te bezprecedensowe wyzwania”.

Graham Wolf, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Przemysłu Mieszkaniowego, określił Byasina jako „prawdziwego dżentelmena”.

Wsparcie jest dostępne w Beyond Blue pod numerem 1300 22 4636, headspace pod numerem 1800650890, Head to Health pod numerem 1800595212 i Lifeline pod numerem 13 11 14.