Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Miasto Pafos zamierza wykorzystać Europę Środkową w celu dywersyfikacji rynku turystycznego

Miasto Pafos zamierza wykorzystać Europę Środkową w celu dywersyfikacji rynku turystycznego

Pafos dąży do wzmocnienia swojej pozycji turystycznej, starając się wykorzystać rynek środkowoeuropejski w sezonie turystycznym jesienno-zimowym.

Jak podaje portal Velennews, lokalni przedsiębiorcy twierdzą, że miasto przygotowuje się do pomyślnego sezonu zimowego po inicjatywach mających na celu dywersyfikację promocji turystyki, skierowanych głównie do Wielkiej Brytanii.

Oczekuje się, że napływ turystów z Wielkiej Brytanii i wielu krajów Europy Środkowej do Pafos utrzyma się na wysokim poziomie przez całą zimę i nadchodzące miesiące. Kraje takie jak Polska, Węgry, Austria i kraje bałtyckie, a także w mniejszym stopniu kraje Europy Południowej, takie jak Francja i Włochy, stają się coraz bardziej centralnymi graczami na scenie turystycznej regionu, mogąc pochwalić się stałym napływem turystów przez cały rok.

Lokalne zainteresowane strony z branży turystycznej wskazują, że siłą napędową wzrostu liczby turystów z regionu Europy Środkowej jest program Ryanair. Tani przewoźnik łączy Pafos z wieloma lotniskami w tych krajach przez cały rok.

Według danych liczba przyjazdów z Polski wzrosła z 80 tys. w 2019 r. do 120 tys. w ubiegłym roku, przy oczekiwaniach wskazujących na większą liczbę w tym roku. W sezonie zimowym 2022-2023 Ryanair obsługiwał co najmniej 12 lotów tygodniowo z pięciu polskich lotnisk.

Ponadto na lato zapowiedziano rozszerzony program lotów, obejmujący ponad 14 lotów tygodniowo z sześciu polskich lotnisk.

READ  UE musi przejść do gospodarczej i geopolitycznej kontrofensywy, mówi premier - The First News