Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Młode małżeństwo z Adelajdy ujawnia, jak wydało ponad 3000 dolarów w ciągu tygodnia

Młode małżeństwo z Adelajdy ujawnia, jak wydało ponad 3000 dolarów w ciągu tygodnia

Influencerka z pokolenia Z opowiedziała, jak wydała ponad 3000 dolarów w ciągu tygodnia, nie robiąc nic nadzwyczajnego.

Ela Magreth27-letnia to twórczyni treści internetowych z Adelajdy, która szczerze omawia swoje finanse, wyjaśniając, w jaki sposób ona i jej partner potrafią wydać 3428,26 dolarów w typowym tygodniu.

Ella pracuje na pół etatu jako biuro podróży, a resztę czasu poświęca swojemu imperium mediów społecznościowych. Tymczasem jej mąż Nick właśnie znalazł swoją pierwszą pracę po ukończeniu uniwersytetu jako młodszy radca prawny.

Łączny dochód pary przed opodatkowaniem wynosi około 180 000 dolarów, ale zmienia się co roku ze względu na rolę Elli w tworzeniu treści.

Nie mają dzieci, mają własny dom i wydają tysiące tygodniowo, a Ella dokładnie wyjaśnia, jak to robią.

Ella wyjaśniła, że ​​nie jest „dumna” z wydania tak dużej kwoty w ciągu tygodnia, ale przypisała to temu, że czasami rzeczy bywają drogie.

Po pierwsze, para spłacała co dwa tygodnie kredyt hipoteczny w wysokości 1783,04 dolarów, a ich rachunki wyniosły 248,13 dolarów.

Ella wyjaśniła, że ​​wydali 42,97 dolara na abonament, 118,57 dolara na jedzenie poza domem, 133,90 dolara na benzynę i kupili artykuły spożywcze za 112,01 dolara.

Jeden z mieszkańców Adelajdy wyjaśnił, że utrzymuje niskie rachunki za artykuły spożywcze, jedząc w tygodniu głównie żywność pochodzenia roślinnego, ponieważ mięso jest drogie, i robi zakupy w Aldi, próbując utrzymać niskie rachunki.

Co ciekawe, jednym z największych wydatków pary nie było nic nadzwyczajnego, ale kawa, która kosztowała 69,85 dolarów.

„Wiem, że nie wszyscy rozumieją naszą obsesję na punkcie kawy, ale szczerze mówiąc, to nasz sposób na wspólne spędzanie czasu” – powiedziała.

W końcu para trochę zaszaleła na artykułach gospodarstwa domowego, w tym na dekoracjach bożonarodzeniowych, i ostatecznie wydała 919,79 dolarów, co oznacza, że ​​ich tydzień wyniósł ponad 3000 dolarów.

READ  Panele słoneczne na dachu, które kosztują tysiące dolarów, są uważane za zagrożenie pożarowe

Ella stwierdziła, że ​​rozumie, że ona i jej partner znajdują się w bardzo „szczęśliwej” sytuacji finansowej, ale mimo że zarabiają 3000 dolarów tygodniowo, starają się trzymać budżetu.

Twórca prowadzi arkusz kalkulacyjny swoich wydatków, aby mógł wiedzieć, na co idą jego pieniądze. Ujawniła, że ​​ich miesięczna dystrybucja wynosi 1000 dolarów na rachunki, 4000 dolarów na koszty dzienne i 4500 dolarów na kredyt hipoteczny i samochodowy.

Ella powiedziała, że ​​chociaż 3000 dolarów brzmi jak kupa pieniędzy, nie jest to ekstrawagancja, jeśli spojrzeć na to, jak wydali pieniądze w danym tygodniu.

„Jeśli rozłożyć nasze wydatki, większość kieruje się potrzebami, a nie pragnieniami” – powiedziała news.com.au.

Koszty życia w kryzysie sprawiają, że prawie niemożliwe jest oszczędzanie, powiedział twórca.

„To staje się coraz trudniejsze, zajmuję się treściami finansowymi od jakiegoś czasu i patrząc wstecz, wszystko nabiera tempa” – powiedziała.

Ponadto Ella ujawniła, że ​​w ciągu ostatniego roku jej kredyt hipoteczny potroił się. Dzięki Bogu, że przeznaczyli budżet na zwiększenie tego.

Graham Cook, dyrektor ds. badań konsumenckich w firmie odkrywca Powiedział, że Australijczycy na całym świecie wydali w tym roku więcej.

„Koszty prawie wszystkiego rosną, co wywiera ogromną presję na budżety gospodarstw domowych. Ludzie wydają znacznie więcej niż 12 miesięcy temu – czy to na czynsz, kredyt hipoteczny, artykuły spożywcze czy rachunki za media” – wyjaśnił.

Cook powiedział, że należy pamiętać, że większe wydatki nie są niczyją winą, ale można podjąć pewne kroki.

„Chociaż większość z nich jest poza Twoją kontrolą, istnieją sposoby na ograniczenie wydatków. Zacznij od stworzenia realistycznego budżetu. Dzięki temu będziesz mógł śledzić, na co idą wszystkie Twoje pieniądze, abyś mógł odzyskać niepotrzebne wydatki.

READ  Polski poseł oczekuje na potencjalną współpracę

„Zastanów się także nad anulowaniem subskrypcji, z których nie korzystasz codziennie – jeśli to tylko kilka dolarów tu i tam każdego miesiąca, to suma w ciągu roku” – poradził.

Przeczytaj powiązane tematy:Adelaida