Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Michael van Gerwen pokonuje Nathana Aspinalla i wygrywa piąte mistrzostwa świata w darcie w Amsterdamie |  Wiadomości o strzałkach

Michael van Gerwen pokonuje Nathana Aspinalla i wygrywa piąte mistrzostwa świata w darcie w Amsterdamie | Wiadomości o strzałkach

Michael van Gerwen pokonał Nathana Aspinalla 11:4 w finale AFAS Live w Amsterdamie i zdobył swój piąty tytuł mistrza świata w darcie. „Największym wyzwaniem dla mnie była presja związana z grą przed kibicami gospodarzy, ale oni robili ogromne wrażenie” – powiedział Van Gerwen.


22:41, Wielka Brytania, niedziela 17 września 2023 r

Michael van Gerwen zdobył swój piąty tytuł mistrza świata w darcie przed własną publicznością w Amsterdamie.

Trzykrotny mistrz świata pokonał w finale Nathana Aspinalla.

Van Gerwen pokonał Aspinall 11-4 w finale na AFAS Live.

Aspinall pozostawał w kontakcie przez całą pierwszą połowę, strzelając oszałamiające double-double 86 po tym, jak Van Gerwen nie trafił w strzałkę na górze i wyszedł na prowadzenie 4-1.

Jednak Van Gerwen wykorzystał cztery z pięciu kolejnych meczów, aby zwiększyć swoją przewagę do 7-3, strzelając 14 rzutkami i oszałamiającymi 160 checkami.

Van Gerwen przedłużył swoją passę zwycięstw do pięciu prostych meczów. Chociaż Aspinall zatrzymał go na chwilę w 14. meczu, faworyt gospodarzy zakończył klinicznym wynikiem 63 dwie rzutki.

Van Gerwen, poprzedni mistrz tego turnieju w latach 2015, 2016, 2017 i 2019, zachwycił amsterdamskich kibiców tym zwycięstwem.

„Najważniejsze dla mnie jest zdobycie kolejnego tytułu na scenie” – powiedział Van Gerwen, który na początku tego roku wygrał zawody mistrzostw świata w Nowym Jorku i Polsce, zapewniając sobie miejsce w finałach kończących sezon.


zdjęcie:
Van Gerwen przy wsparciu swoich domowych fanów

„Zawsze chcesz dać dobry występ, a robienie tego przed swoją publicznością daje dobre uczucie.

„Myślę, że największym wyzwaniem dla mnie była presja związana z grą przed kibicami gospodarzy, ale oni byli absolutnie fantastyczni w ten weekend”.

Zwycięstwo w finale nastąpiło po tym, jak wcześniej pokonał Dimitriego van den Bergha 10:8, a następnie odniósł porywające zwycięstwo 11:10 w czwartej rundzie nad Luke’em Humphriesem, co było pierwszym w historii finałów.

READ  Gwiazda Matildas, Alanna Kennedy, nie pojawia się w smutnych wiadomościach

W półfinale Aspinall pokonał Keegana Browna 10:5, a następnie Petera Wrighta 11:9.

Oglądaj najlepsze rzutki na żywo w Sky Sports lub Streamuj teraz.