Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Międzynarodowy obrońca Brighton kończy swój całosezonowy transfer do Bundesligi 2

Gordon Greer, kierownik ds. rozwoju ścieżki w The Seagulls, powiedział: „Michel spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Olympiacos i jest to dla niego kolejna dobra okazja, aby zdobyć ważne doświadczenie z pierwszym zespołem.

„Michel jest w wieku, w którym musi grać regularnie i będziemy uważnie obserwować jego postępy w Niemczech. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłym sezonie. „

Porozmawiaj z FortunąKarponic powiedział: „Wszyscy w Fortunie przywitali mnie z otwartymi ramionami. Moje pierwsze wrażenia z klubu są bardzo pozytywne i nie mogę się doczekać, aby zacząć. Chcę zrobić swoją część, aby zapewnić nam udany sezon. „

Obrońcy Brighton i Hove Albion oraz reprezentant Polski Michal Karbaunik dołączyli do zespołu Fortuna Düsseldorf 2, który został wypożyczony na cały sezon. Harriet Lander/Getty Images

Manchester United vs Brighton: czy to na Sky Sports, MBT czy Amazon? Czas rozpoczęcia, sędzia i wiadomości o drużynie

Christian Weber, dyrektor sportowy w Dusseldorfie, dodał: „Dzięki Michai Karbonic zyskujemy wiele nowych opcji. Jest bardzo elastycznym zawodnikiem i potrafi grać jako obrońca, ale dobrze czuje się też na środku boiska. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy sprowadzić Michaia do Düsseldorfu.”

Karpaonic przeszedł do Brighton z Legii Warszawa w październiku 2020 roku, a zadebiutował w Albionie w lutym 2021 roku, grając pełne 90 minut w przegranym 1:0 meczu z Leicester City w FA Cup.

21-latek po raz drugi wystąpił w Albionie w wygranym 2:0 meczu z Cardiff City w Pucharze Carabao w sierpniu zeszłego roku, zanim w tym samym miesiącu przeszedł do Olympiakosu, gdzie wystąpił w 19 występach dla mistrzów Grecji.

Karpnik grał także trzy razy w seniorskiej drużynie Polski, ostatnio w wygranym 3:0 meczu z Bośnią i Hercegowiną w październiku 2020 roku.

READ  Tor wyścigowy kobiet Harding wysyła pięć do obywateli na zewnątrz