Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Migawka Hostplus SANFL – finał kwalifikacyjny

Migawka Hostplus SANFL – finał kwalifikacyjny

Adelaide zaliczyła oszałamiający powrót, pokonując Sturt Peak siedmioma punktami w finale kwalifikacyjnym Ligi Hostplus SANFL w Adelaide Oval.

Wciąż grając bez uznanego ruckmana pod nieobecność Kierana Strachana (nadgarstek), Crows przegrywali aż o 35 punktów, gdy Ruckman Sturt Daniel Fahey-Sparks wykorzystał swój strzał głową w pięć minut przed drugą sesją.

W połowie drugiej zwrotki deficyt mógł sięgać nawet 39 punktów, gdy Oliver Greville ze Sturt uderzył mocno, ale kopnął do tyłu.

Był to końcowy wynik Double Blues przez ponad kwadrans, gdyż podopieczni Michaela Goodena pokazali mnóstwo serca, aby zmniejszyć deficyt do trzech punktów, gdy Brayden Cook z Crewe podkręcił piłkę ponad krawędzią w 15. minucie trzeciej tercji.

Po zdominowaniu przystanków w pierwszej połowie, prowadzenie Sturta zostało skrócone, gdy Amos Doyle doznał kontuzji kolana w tym samym secie, przez co zabrakło im jednego okrążenia.

Pomógł drużynie Adelaide pokonać Double Blues, która objęła pierwsze prowadzenie 14 minut przed ostatnią sesją, kiedy kapitan Matt Wright zdobył swój drugi ważny tytuł.

Crewe Luke Nankervis, prawdopodobnie najlepszy zawodnik swojej drużyny w pierwszych trzech tercjach, nie był w stanie wznowić gry po kontuzji kostki w 22. minucie trzeciej tercji, ale to nie przeszkodziło Tariqowi Newchurchowi i Rileyowi Clampowi w zdobyciu kolejnych bramek. Bramki przypieczętowują zwycięstwo 24. Minuta czwartej kwarty

Adelaide ma teraz nadzieję, że Nankervis, który po meczu doznał oblodzenia lewej kostki, wróci do zdrowia na czas, aby w przyszłą niedzielę zmierzyć się z Glenelgiem w drugim półfinale, a Strachan również będzie ubiegał się o selekcję.

Pomimo tego, że opuścił cały ostatni semestr, Nankervis zakończył mecz z 22 wyrzuceniami i sześcioma punktami, ale został przyćmiony przez kolegę z drużyny Tylera Browna z 24 dotknięciami w arkuszu statystyk Crows.

Jackson Hateley i Patrick Parnell zebrali po 21 zbiórek, podczas gdy Brayden Cook miał wpływ na grę, dokonując 18 zbiórek i dwa gole dla Adelajdy.

READ  Szczegóły dotyczące śmierci Prezydenta RP zostaną ogłoszone | Wiadomości, sport, praca

Kluczowy obrońca Crows, James Borlase, wykonał imponującą robotę, grając na pozycji bez pozycji pod nieobecność Strachana, kończąc grę z 15 wyrzuceniami, pięcioma wybiciami, czterema wślizgami i 27 wślizgami.

Sturt będzie się pocił, gdy Doyle będzie to sprawdzał, podczas gdy doświadczony obrońca Jay Page doznał kontuzji ścięgna podkolanowego po ostatniej syrenie, co stawia go pod znakiem zapytania przed pierwszym półfinałem przeciwko Central w przyszłą niedzielę.

Kapitan drużyny Blues, James Battersby, jak zwykle zachowywał się jak zwykle, gdy miał do dyspozycji 10 zrzutów, za co otrzymał 32 podania i osiem punktów.

Pomocnicy Sturt, Jarryd Dakin (27 przyjęć, jeden gol) i Tom Lewis (25 przyjęć, osiem przechwytów, siedem odbiorów) również dobrze przetrzymywali piłkę, a Casey Voss miał 26 wyprzedań i 10 punktów z obrońcy.

Swingman Sturt, Connor McFadyen, okazał się zwycięzcą meczu na początku rozgrywek, kiedy strzelił dwa ze swoich trzech goli w pierwszej połowie po tym, jak został wybrany pomocnikiem w drużynie roku reklamodawcy SANFL.

Długie gole Double Blues Lachlan Burrows i Daniel Fahey-Sparks strzelili po dwa gole.