Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Migranci w nowej drodze do Europy uwięzieni między granicami

LONDYN: Koalicja organizacji z sektora technologii, edukacji i organizacji charytatywnych połączyła siły, aby zaoferować stypendia technologiczne młodym brytyjskim muzułmanom, które otworzą drzwi do lukratywnych miejsc pracy, które wytrzymają zmiany społeczne.

Stypendia oferowane przez Fundację Aziz i islamską organizację charytatywną Muzułmańscy Twórcy otworzą pożądane możliwości gospodarcze.

W tym roku organizacje charytatywne zapewnią sześciu młodym ludziom stypendia o łącznej wartości 25 000 funtów (33 668 USD) na intensywne obozy szkoleniowe, aby uczyć ich programowania, projektowania oprogramowania komputerowego, uczenia się, jak działa cyberbezpieczeństwo i pracy z danymi.

Kursy będą oferowane przez Makers, pierwszy w Europie bootcamp w zakresie kodowania, oraz Love Circular, organizację zajmującą się tworzeniem możliwości projektowych i technologicznych dla niereprezentowanych grup.

Muzułmańscy twórcy twierdzą, że te umiejętności są bardzo poszukiwane w brytyjskiej gospodarce, więc uczenie się ich jest dla młodych muzułmanów pewnym sposobem na awans w życiu.

“Branża technologiczna zarabia bardzo dobrze. Arafa Farouk, założyciel i dyrektor generalny Muslamic Makers, powiedział Arab News, że dostęp do miejsc pracy na tej ścieżce może przyczynić się do lepszej mobilności społecznej.

Powiedziała, że ​​te miejsca pracy nie tylko dobrze się opłacają, ale także zapewniają, że każdy, kto dołączy do branży, pozostanie zatrudniony do końca życia.

„Lepsze pensje to jedno, ale tak naprawdę wejście w zawód, który udowadnia, że ​​przyszłość pomoże przyszłym pokoleniom”, powiedział Farooq, dodając, że nawet tradycyjne zawody, takie jak medycyna i prawo, są zmieniane i wprowadzane w innowacje przez przemysł technologiczny.

Rzecznik Fundacji Aziz, która od lat finansuje badania nad młodzieżą muzułmańską w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Edukacja stwarza możliwości mobilności społecznej i zdajemy sobie sprawę, że pomimo ciężkiej pracy i wysiłków wielu osób nadal istnieje wiele luk równościowych, które utrudniają mobilność społeczną wielu brytyjskich muzułmanów. Utalentowani, inspirujący i ambitni ludzie. Jako organizacja dążymy do zmniejszenia tych różnic w równości.

READ  KGHM w Polsce zwraca się w stronę energetyki jądrowej jako alternatywnego źródła energii