Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Milik opuścił kadrę Polski na Euro 2020 z powodu kontuzji

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził, że polski napastnik Arkadiusz Milik opuści Euro 2020 po wycofaniu się z kadry z powodu kontuzji kolana. Napastnik Olympique Marsylia doznał niewielkiego rozdarcia łąkotki w lewym kolanie w ostatnim meczu Ligue 1 sezonu przeciwko Metz pod koniec maja. Od tego czasu nie wrócił do normalnego treningu.

– Kontuzja, z jaką 27-letni napastnik przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski w Opalnicy, wyeliminowała zawodnika z rozgrywek – poinformował w komunikacie PZPN. Ponieważ Polska przygotowuje się do meczu otwarcia grupy E ze Słowacją 14 czerwca, Milik przez ostatnie dwa tygodnie był leczony, aby przywrócić go do pełnego treningu.

Jednak z obozu treningowego w Polsce wyszedł późno w poniedziałek, by wrócić do swojego klubu, który podejmie dalsze kroki w celu leczenia kontuzji. Federacja dodała, że ​​nie zdecydowała się na powołanie zastępcy Milika, który rozegrał 70 meczów międzynarodowych.

„Objawy, których doświadczył podczas treningu i dodatkowe testy przeprowadzone później, potwierdziły, że kontuzja nadal uniemożliwiała mu pełne trenowanie i rozgrywanie meczów” – czytamy w oświadczeniu. „Jak przyznał sam zawodnik, pomimo przeprowadzonej rehabilitacji, nie czuł się w 100% gotowy do rywalizacji z pełnym zaangażowaniem w Euro 2020”.

Nieobecność Milika ogranicza możliwości ofensywne trenera Paulo Sousy, który wcześniej stracił napastnika Herthy Berlin, Krzysztofa Piątka ze złamaną kostką, i będzie bardziej obciążać bramkę napastnika Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego.

(Ta historia nie została edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

READ  Tusk mówi, że piractwo to kryzys demokracji w Polsce