Mistrzostwa Świata 2023: Jak Toni Gustafsson poprowadził Matildasa Sama Kerra do półfinału

Australia zakwalifikowała się do półfinału mistrzostw świata – ale ich oszałamiającego zwycięstwa nie był świadkiem kibic, który w kuriozalnym scenariuszu został odprawiony przez policję po tak oszałamiającym zwycięstwie.

W dziwacznym post-scenariuszu historycznego ćwierćfinałowego zwycięstwa Australii nad Francją pojawił się materiał filmowy przedstawiający kibica wyrzuconego ze stadionu, najwyraźniej za wywieszenie flagi narodowej Iranu.

Dziennikarz weteran Mark Gottlieb zamieścił wczoraj wieczorem na Twitterze wideo, na którym widać mężczyznę w australijskim szaliku wyciąganego z miejsca na stadionie Suncorp przez dwóch policjantów.

Nie jest jasne, dlaczego został zwolniony, ale Gottlieb zauważa, że ​​fan „pokazał irańską flagę” w okresie poprzedzającym incydent.

Zgodnie z przepisami FIFA kibice mogą wnosić „małe flagi, banery i naklejki”, o ile są one wykonane z niepalnego materiału.

Jednak „elementy o charakterze politycznym, obraźliwym, seksualnym, dyskryminacyjnym lub komercyjnym są surowo zabronione i mogą skutkować wydaleniem ze stadionu”.

8.30: Zdjęcie pasujące do nastroju Australii

To obraz, który ucieleśnia uczucia 25 milionów Australijczyków.

Gwiazda Matildas, Ellie Carpenter, pośród radosnego zgromadzenia po niezwykłym zwycięstwie Australii nad Francją w rzutach karnych, obserwowała bohatera chwili – bramkarza Mackenziego Arnolda – a jej twarz mówiła wszystko.

Arnold był zbawcą Australii, dokonując kluczowych przystanków, gdy Matildas triumfowali 7: 6, aby zarezerwować sobie miejsce w półfinale Mistrzostw Świata – przeciwko Anglii w środę – po raz pierwszy.

A Carpenter wiedziała, kogo należy pochwalić, ponieważ natychmiast wyróżniła Arnolda, biegnąc, by dołączyć do imprezującej paczki.

Carpenter sama oddała decydujący rzut karny, aby utrzymać rzuty karne i marzenia Australii przy życiu.

8 rano: Gustafsson prezentuje „Najwspanialszą decyzję” na MASTERSTROKE Matilda

Trener Matildas, Tony Gustafsson, był nieugięty, że miał rację, podejmując „najważniejszą decyzję”, jaką podjął w ćwierćfinałowym zwycięstwie Australii w maratonie na Mistrzostwach Świata FIFA Kobiet – kiedy wzywa kapitana Sama Kerra.

READ  Wioska Dziadka do Orzechów nabiera świątecznego nastroju w deszczu | Wiadomości, sport, praca

Matildas pokonali Francję 7:6 w epickim spotkaniu na stadionie Suncorp, które przerwało dwie godziny akcji – w tym dogrywkę – w sobotnią noc po tym, jak żadna ze stron nie mogła znaleźć bramki.

Bramkarz Matildas, Mackenzie-Arnold, zdobył nagrodę zawodnika meczu po obronie trzech rzutów karnych, a także zabłysnął w meczu serią obron dla Francji.

Arnold również nie wykorzystał rzutu karnego, ale Kerr, który wszedł na boisko w 55. minucie, nie.

Gustafsson rozważała rozpoczęcie swojej supergwiazdy jako napastnik, ale poszła za radą lekarską, która wskazywała, że ​​nie może wytrzymać z powodu kontuzji łydki, która ograniczyła czas gry w turnieju do mniej niż 20 minut przed epicką kwartą. Ostatnia walka.

„Najważniejszą decyzją było sprowadzenie Sama” – powiedział Gustafsson.

– To była poważna decyzja, jeszcze przed meczem, żeby zostawić ją na ławce.

To już czas. Chcesz mieć właściwy czas. Powiedziano jej, że ma ograniczoną liczbę minut w ciągu dnia, a potem musieliśmy uwzględnić dodatkowy czas… ponieważ prawdopodobnie było to kolejne 30 minut, więc jakie jest ryzyko wyciągnięcia łydki i ile minut ma.

„To była ogromna decyzja, aby zrobić to dobrze. Myślę, że zrobiliśmy to dobrze.”

Kerr wywarła natychmiastowy wpływ po tym, jak w 10. minucie drugiej połowy zastąpiła Emilie van Egmond. Jej wpływ pomógł Matildom stworzyć dwie szanse w krótkim odstępie czasu.

„Mieliśmy to, a kiedy wszedł Sam, wpakowaliśmy ich w kłopoty. Naprawdę nabraliśmy rozpędu, a także od publiczności, i byliśmy bardzo blisko zdobycia dwóch bramek w tym okresie” – powiedział Gustafsson.

„Naprawdę chciałeś wejść i wpłynąć na grę, co zrobiłem, ale możesz też zobaczyć trochę zmęczenia w trakcie gry, co jest normalne.

„Przez jakiś czas nie była w stanie trenować konsekwentnie i intensywnie, ale sam fakt, że może awansować, a następnie awansować jako kapitan, zwłaszcza po tym, jak wicekapitan (Steve Catley) przegapił ten (karny) wcześniej dobrze, zakopuje – to po prostu klasyczny moment Sama Kerra”. Jak niesie drużynę na swoich barkach.

READ  Podsumowanie: Steelers rzucają na Browna w grze NFL | Sporty

Podobnie jak Arnold, której rzuty karne obejmowały trzy rzuty karne i jeden obronny, ponieważ poruszyła się za wcześnie, jej kopnięcie – które zakończyłoby rzut karny wcześniej niż zdobyłaby bramkę – trafiło w słupek.

„Brak Maki (rzut karny) i możliwość pozostania w grze, aby być tą zawodniczką, która wygrywa dla nas mecz, jej siła psychiczna jest niespotykana” – powiedział Gustafsson.

„Jestem naprawdę szczęśliwy z tego powodu.

„Ilość ducha, ducha i pasji, jaką wykazał ten zespół… Istnieją różne sposoby definiowania sukcesu, ale dla mnie sukces jest wtedy, gdy zostawiasz wszystko na swoim miejscu, bez względu na wynik.

„Prawdopodobnie jestem teraz jednym z najbardziej dumnych i najszczęśliwszych trenerów, ponieważ cieszę się z tak wielu innych ludzi”.

Trener Francji Hervé Renard nazwał Arnolda „goliatem” i nakazał Matyldzie wrócić do domu.

„Tego wieczoru było 50-50, ale los wybrał Australię… Myślę, że mogą wygrać Puchar Świata” – powiedział Reynard. — Marco Monteverdiego