Mistrzostwa Świata w Pływaniu: Katie Ledecky wygrywa bieg na 1500 m kobiet bez żadnego ujęcia kamery

Pływający świat został zdmuchnięty, gdy kamery telewizyjne pokazały z brutalnymi szczegółami, jak niesamowita jest ta gwiazda.

Katie Ledecky to kod do oszukiwania.

Amerykańska legenda udowodniła to po raz kolejny na Mistrzostwach Świata w Pływaniu w Budapeszcie we wtorek, gdzie zakończyła bieg na 1500 m kobiet bez żadnego startu w tej samej telewizyjnej scenerii.

25-latek jest teraz 17-krotnym niepokonanym mistrzem świata na 1500m.

Ledecky obroniła tytuł mistrza w stylu dowolnym na dystansie 400 m na początku tego tygodnia – przegapiwszy okazję do rywalizacji z Ariarnem Titmusem po raz pierwszy od historycznego zwycięstwa australijskiej gwiazdy na zeszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Titmus pominął Mistrzostwa Świata, aby skupić się na Igrzyskach Wspólnoty Narodów, które rozpoczną się 28 lipca.

Bez Titmusa Ledecky przegapiła swój największy potencjalny moment w spotkaniu, ale stworzyła go dla siebie, pływając na 1500 m, które pozostawiły świat w podziwie.

Ledecky dotknęła ściany ponad 14 sekund przed swoim najbliższym konkurentem. Australijczyk Lanny Pallister pobił rekord życiowy, zdobywając brązowy medal, 18 sekund za Ledeckym.

Liczby od pływania do moich rąk są szalone. Przypadkowy sposób, w jaki to zrobiłem, jest prawdopodobnie bardziej szalony niż liczby.

„Robiłam naprawdę dobrze, a celem było po prostu dotrzymanie kroku” – powiedziała.

A amerykańska strona sportowa SB Nation, która opublikowała na Twitterze Lecky, wyglądała na „znudzoną” w oczekiwaniu na zakończenie swoich zawodów.

Była szóstym najszybszym pływakiem w historii.

Jest teraz 13. najszybszą w historii, która pływa na tym dystansie.

Jej czas 15:30.15 był o ponad dziewięć sekund wolniejszy od jej własnego rekordu świata, ale wciąż o ponad osiem sekund szybszy niż jakakolwiek inna kobieta na świecie kiedykolwiek ustanowiła.

Połączyła swój 20. medal Mistrzostw Świata z Natalie Coughlin jako najwięcej medali, jakie kiedykolwiek zdobyła kobieta.

READ  Elżbieta w Willover "Betty" | Wiadomości, sport, praca

Ledecky zdobyła trzy kolejne tytuły mistrza świata na 1500 m, zanim choroba zmusiła ją do wycofania się z finału 2019 w Gwangju w Korei Południowej. Odbiła się, by zdobyć złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Ledecky, która zdobyła swoje pierwsze złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, jest starą przechodnią standardów pływania na dystans, ale w wieku 25 lat jest o 11 lat młodsza od Chilijki Kristel Koerich, która była ósma.

„Nie zrobię tego, gdy będę miał 36 lat” – powiedział Ledecky.

W środę rano Christoph Milak pobił rekord świata w biegu na 200 metrów, zdobywając pierwsze złoto Węgier w zawodach.

Lokalny tłum ryknął, gdy mistrz olimpijski pobił o 0,39 sekundy rekord świata, który ustanowił, zdobywając ostatni tytuł mistrza świata w 2019 roku.

Pokonał francuskiego Lyon Marchand o 3,03 sekundy

Jego pływanie zostało częściowo przyćmione przez zadrapanie w ostatniej chwili przez amerykańską supergwiazdę Caleba Dressela.

Obrońca tytułu Dressel wycofał się z półfinału sztafety na 100 m stylem dowolnym i mieszanym tuż przed sesją.

Ostatecznie USA Swimming poinformowało, że zostało wycofane z powodów medycznych, a decyzja o udziale w nadchodzących wydarzeniach nie została jeszcze podjęta.

Odmówili podania dalszych szczegółów.

To wywołało pytania o długo oczekiwaną rozgrywkę między tymi dwoma na 100 m stylem motylkowym, ponieważ Dressel jest rekordzistą świata i pokonał Melack w zeszłorocznym finale olimpijskim.

„Niezależnie od tego, czy Dressel tam jest, czy nie, zamierzam tam stać i robić wszystko, co w mojej mocy w 100 ulotkach, aby zdobyć złoty, srebrny lub rekord świata, to wszystko, na czym się skupiam” – powiedział Milak po wygraniu 200-metrowego motyla rekord świata.

„Oczywiście byłoby lepiej, gdyby mój wielki przeciwnik był tutaj, jak w domu, w walce jeden na jednego”.

Dressel brał udział we wtorkowych porannych kwalifikacjach do 100 biegów w stylu dowolnym, zajmując drugie miejsce w najszybszym czasie przed młodym Rumunem Davidem Popovici. Dressel wygrał tę imprezę na ostatnich dwóch Mistrzostwach Świata i zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich.

READ  Golf 2022: zdjęcie Sergio Garcii, BMW PGA Championship, aktualności, DP World Tour jest dobre