Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sąd sportowy wyznacza lipiec jako datę odwołania od zakazu piłki nożnej w Rosji

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

GENEWA – W lipcu Sąd Arbitrażowy ds. Sportu ma rozpatrzyć apelacje Rosji przeciwko zakazowi międzynarodowej piłki nożnej w związku z wojną tego kraju na Ukrainie.

5 lipca sąd wysłucha apelacji Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej przeciwko wspólnej decyzji Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (FIFA) i Europejskiego Związku Piłki Nożnej (UEFA) o zawieszeniu pracy jego drużyn narodowych i klubów kilka dni po inwazji Rosji Ukraina w lutym.

Sportowy Sąd Arbitrażowy rozpatrzy na drugiej rozprawie 11 lipca odwołanie czterech rosyjskich klubów, w tym mistrza kraju Zenita Sankt Petersburg, przeciwko wykluczeniu z nadchodzących rozgrywek klubowych UEFA.

Komitet Wykonawczy UEFA wydał to odrębne orzeczenie 2 maja między rezolucjami Wpływa na ponad 15 europejskich konkursów. Reprezentacja Rosji kobiet odpadła także z mistrzostw Europy, które rozpoczynają się w przyszłym miesiącu w Anglii.

Prawnicy i urzędnicy zaangażowani w sprawy potwierdzili daty rozprawy przed Sportowym Sądem Arbitrażowym (CAS), których sąd formalnie jeszcze nie wskazał.

Kluby mogą zażądać pilnych decyzji przed zaplanowanymi meczami w rundach kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów UEFA i innych rozgrywek UEFA.

Sprawy piłkarskie na wysokim szczeblu mogą nadać ton podobnym sprawom apelacyjnym toczącym się w Sądzie Arbitrażowym ds. Sportu między Rosją a organami zarządzającymi sportami olimpijskimi.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski stwierdził, że zawieszenie rosyjskich sportowców i drużyn jest Intencją nie jest ich karanie, ale ochrona Bezpieczeństwo i zabezpieczenie wydarzeń w czasach „głęboko antyrosyjskich” nastrojów.

– Piłka nożna jest tutaj całkowicie zjednoczona iw pełnej solidarności ze wszystkimi dotkniętymi nią ludźmi na Ukrainie – poinformowały UEFA, FIFA i FIFA w swoim zakazie 28 lutego.

Rosyjscy urzędnicy piłkarscy próbowali zamrozić zakaz FIFA przed meczem play-off mundialu 24 marca, ale sędzia Sądu Arbitrażowego ds. Sportu odrzucił to. Zaplanowany przeciwnik Rosji, Polska, odmówił rozegrania meczu, powołując się na inwazję na Ukrainę.

READ  Cardiff City 0-2 Brighton & Hove Albion: Mewy w trzeciej rundzie Pucharu Carabao

Prawnicy FIFA wspierają ruch Polski i nie tylko Wskazał na ryzyko „nieodwracalnych i niechlujnych” konsekwencji dla mistrzostw świata W Katarze, gdyby Rosja mogła zagrać, a następnie awansowała do turnieju finałowego w listopadzie.

Organ zarządzający Związku Piłki Nożnej argumentował przed sądem w marcu: „Po rozważeniu wszystkich tych czynników, FIFA musi działać, aby zapewnić skuteczną organizację i płynny przebieg rozgrywek”.

Prawnicy Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej argumentują, że zakaz jest „ukrytą sankcją dyscyplinarną”, ponieważ odmawia się mu prawa do bycia wysłuchanym w Radzie FIFA.

Polska w końcu zakwalifikowała się do finałów Mistrzostw Świata, a 1 kwietnia losowanie trafiło do grupy z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.

Nawet jeśli Rosyjska Federacja Piłki Nożnej wygra swój apel w CAS, wydaje się mało prawdopodobne, że drużyny mężczyzn i kobiet powrócą na Mistrzostwa Świata lub Mistrzostwa Europy Kobiet w 2022 roku.

Zwycięstwo rosyjskich klubów w apelu z 11 lipca powinno doprowadzić do powrotu do klubowych rozgrywek UEFA 2022-23 wartych dziesiątki milionów euro (dolarów).

Zenit wszedł bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Mistrzów, która rozpoczęła się we wrześniu.

Soczi, wicemistrzowie ligi, zagra 18 lipca, by wziąć udział w losowaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze meczowe zaplanowano na 2-3 sierpnia.

Zarówno CSKA Moskwa, jak i Dynamo Moskwa przyłączyły się do apelacji złożonej w połowie maja przed końcem sezonu. Dynamo, Krasnodar i Spartak Moskwa później zajęli miejsca w europejskich kwalifikacjach.

Wśród trzech sędziów na przesłuchaniu w klubach, amerykański adwokat Jeffrey Benz. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Benz był członkiem Komitetu CAS, który Rosyjska łyżwiarka figurowa Camila Valeeva udowadnia swoją konkurencję Pomimo trwającego śledztwa w sprawie dopingu.

Więcej o piłce nożnej AP: https://apnews.com/Soccer i https://twitter.com/AP_Sports