Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mohamed Salah podpisuje umowę z Al Ittihad, aktualności, najświeższe wiadomości, Arabia Saudyjska, Liverpool, aktualności transferowe, oferta kontraktu, płace, honoraria, pensja

Mohamed Salah podpisuje umowę z Al Ittihad, aktualności, najświeższe wiadomości, Arabia Saudyjska, Liverpool, aktualności transferowe, oferta kontraktu, płace, honoraria, pensja

wart miliardy dolarów atak Arabii Saudyjskiej na tradycyjny system piłkarski na rynku transferowym został przeniesiony na inny poziom, a federacja zrobiła bombę w sprawie gwiazdy Liverpoolu Mohameda Salaha.

Al-Ittihad, jeden z czterech klubów należących do krajowego Funduszu Inwestycji Publicznych, pozyskał już w tym sezonie Fabinho z Liverpoolu za 40 milionów funtów, a także francuską gwiazdę Karima Benzemę (zdobywca Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika świata). zawodnik) i N’Golo Kante.

Jednak 31-letni Salah z Egiptu został uznany za cel numer jeden, mimo że Liverpool i Salah odrzucili ten ruch wcześniej w oknie transferowym.

Transmituj na żywo ponad 50 dyscyplin sportowych na żądanie dzięki Kayo. Dołącz teraz i od razu rozpocznij nadawanie>

Salah wystąpił w obu meczach Liverpoolu w tym sezonie i nie osiąga celu, jeśli chodzi o zdobywanie punktów.Źródło: Getty Images

Więcej zasięgu

Wartość tytułu miasta 109 milionów dolarów po podpisaniu kontraktu z 21-letnią gwiazdą; Gwiazda dokonuje transferu o wartości 45 milionów dolarów do Arabii Saudyjskiej: transakcja jest sfinalizowana

Ange’s Spurs powiązani z szokującym posunięciem Chelsea: pięć dużych ruchów w Premier League, które wciąż mogą się wydarzyć

„To takie dobre”: gwiazda ujawnia oszałamiającą reakcję szatni na Anjebol

„Never Get Away”: mistrz Pucharu Świata atakuje prezydenta Hiszpanii z powodu brzydkiego pocałunku podczas interwencji rządu

Agent Salaha, Ramy Abbas, na początku tego miesiąca napisał w mediach społecznościowych: „Jeśli rozważamy opuszczenie Liverpoolu w tym roku, nie przedłużymy kontraktu zeszłego lata. Mohamed pozostaje związany z Liverpoolem”.

Salah jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w historii Liverpoolu z umową wartą około 350 000 funtów tygodniowo, a umowa obowiązuje jeszcze przez dwa sezony (łącznie z tym rokiem).

Jednak perspektywa astronomicznych podwyżek płac zdawała się kusić gracza.

Ekspert ds. transferów Fabrizio Romano powiedział dziś, że Salah na początku tego miesiąca „nie miał zamiaru rozpoczynać żadnych negocjacji”, ale w tym tygodniu federacja znacząco poprawiła swoją ofertę.

READ  Aktualizacje na żywo F1 Grand Prix Azerbejdżanu 2022, Baku, Australia czas rozpoczęcia, czas, wyniki, siatka, pole, Daniel Ricciardo, wiadomości, wideo

Dodał: „Aby podnieść ofertę dla zawodnika… Pakiet finansowy zaoferowany przez federację Mohamedowi Salahowi jest teraz znacznie większy, prawie dwukrotnie wyższy od oferty z początku sierpnia”.

„Z tego, co słyszę, zespół Salaha kontaktował się z Liverpoolem w celu omówienia tej kwestii” – kontynuował, ale ogłosił, że odpowiedź klubu jest stanowcza – że Salah nie będzie mógł odejść.

W czwartek „The Athletic” doniósł, że Liverpool powiedział „Etihad”, że Salah „nie jest na sprzedaż”, a Sky Sports poinformowało, że The Reds nie sprzedają zawodnika niezależnie od oferowanej kwoty.

Według wielu raportów lepsza oferta wynagrodzeń wynosi około 65 milionów funtów, czyli 127,6 miliona dolarów australijskich rocznie przez trzy sezony, nie licząc premii i wyróżnień, które mogłyby sprawić, że jego zarobki będą jeszcze wyższe niż Cristiano Ronaldo. Inne raporty twierdziły, że liczba ta była jeszcze wyższa.

Głównym czynnikiem komplikującym sytuację Liverpoolu i innych angielskich klubów jest to, że ich okno transferowe kończy się 1 września, podczas gdy okno transferowe Saudi Professional League jest otwarte do 20 września, co oznacza, że ​​drużyny Premier League mogą stracić zawodników i nie mieć szans na ich zastąpienie.

A na początku tego miesiąca Jurgen Klopp, trener Liverpoolu, poskarżył się na ten fakt.

„Wpływ Arabii Saudyjskiej jest obecnie ogromny” – powiedział Klopp.

„Zdecydowanie najgorsze jest to, że w Arabii Saudyjskiej okno transferowe jest otwarte o trzy tygodnie dłużej. Jeśli mam rację, słyszałem coś takiego, przynajmniej w Europie nie jest to zbyt pomocne.

UEFA czy FIFA muszą znaleźć na to rozwiązanie. To naprawdę na nas wpływa, ale będziemy musieli nauczyć się sobie z tym radzić.