Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Mohamed Salah zrobi „wszystko, co w jego mocy”, aby dołączyć do Egiptu

Mohamed Salah zrobi „wszystko, co w jego mocy”, aby dołączyć do Egiptu

Mohamed Salah rozpoczął proces rehabilitacji ścięgna podkolanowego i powiedział w czwartek, że zrobi „wszystko, co możliwe”, aby dołączyć do Egiptu na Puchar Narodów Afryki.

Salah wrócił w środę do Liverpoolu, aby poddać się leczeniu kontuzji, której doznał tydzień temu podczas remisu 2:2 Egiptu z Ghaną.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Salah napisał na swoich kontach w mediach społecznościowych: „Wczoraj rozpocząłem program leczenia i rehabilitacji i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jak najszybciej być gotowym i wrócić do kadry narodowej, tak jak ustalano od początku”.

Trener Liverpoolu Jurgen Klopp powiedział, że Salah na pewno wróci na Puchar Narodów Afryki, jeśli na czas wyzdrowieje po kontuzji i Egipt zakwalifikuje się do finału.

Asystent trenera Liverpoolu Pepijn Lijnders powiedział, że Salah ma powrócić do gry w ciągu trzech do czterech tygodni, jeśli nie będzie żadnych problemów z rekonwalescencją.

Finał Pucharu Narodów Afryki już 11 lutego.

„Egipt i Liverpool mają ten sam interes. Chcemy, aby Mohamed Salah był gotowy tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Klopp beIN SPORTS po tym, jak jego zespół dotarł do finału Pucharu Ligi, pokonując w dwumeczu Fulham w środę.

Dodał: „Jeśli pozostanie w Afryce i nie będą mogli zapewnić mu odpowiedniego leczenia, wszystko to opóźni, zwłaszcza jeśli Egipt zakwalifikuje się do turnieju”.

„Sprowadziliśmy go tutaj nie dlatego, że chcemy go wyprowadzić z Egiptu, ale po prostu, aby zapewnić mu najlepsze leczenie.

„Wszystko jest uzgodnione. Jeśli Salah będzie gotowy, a Egipt zakwalifikuje się do finału, zawsze było jasne, że wróci na 100%. On tego nie chce i my tego chcemy”.

Egipt, rekordowy siedmiokrotny mistrz, zajął drugie miejsce w grupie B z trzema punktami po trzech kolejnych remisach 2:2. W niedzielę w 1/8 finału zagrają z Demokratyczną Republiką Konga.

READ  Justin Olam podpisuje kontrakt z Tigers, Seanem Blore'em, Luke'em Garnerem, Zakiem Hoskingiem, Transfer Whispers, limitem wynagrodzeń, Jarome Luai, dokąd pójdą, Canberra Raiders, WWOS, Reakcja

Klopp skrytykował także krytykę skierowaną pod adresem decyzji Salaha o powrocie na leczenie, ponieważ niektórzy krytycy i byli zawodnicy stwierdzili, że jako kapitan powinien był pozostać w reprezentacji Egiptu.

„Jeśli ktoś wątpi w lojalność Mohameda Salaha, powinien zadać sobie pytanie, czy jego lojalność jest słuszna, ponieważ Mohamed Salah jest zdecydowanie najbardziej lojalnym Egipcjaninem, jakiego kiedykolwiek spotkałem” – powiedział.

Do powstania tego raportu przyczyniły się informacje pochodzące z agencji Reuters i Associated Press.