Niemcy pod wodzą Zvereva pokonują Polskę pod wodzą Świątka i zdobywają Puchar United – Sport

Sporty

Alexander Zverev pomógł Niemcom pokonać najwyżej rozstawioną Polskę i zdobyć pierwszy tytuł United Cup.

SYDNEY (AFP) – Alexander Zverev obronił dwa punkty meczowe w zaciętym, trzysetowym zwycięstwie nad Hubertem Hurkaczem, pomagając Niemcom pokonać najwyżej rozstawioną Polskę i zdobyć w niedzielę w Sydney swój pierwszy tytuł United Cup.

Siódma rozstawiona na świecie utrzymała remis dzięki zwycięstwu, które nigdy nie miało miejsca 6:7 (3/7), 7:6 (8/6), 6:4 po tym, jak czołowa Iga Świątek pokonała Angelique Kerber 6:3, 6 -0.

Zverev powrócił do swojej partnerki, Laury Siegemund, aby zdobyć tytuł po zwycięstwie 6:4, 5:7, 10:4 nad Świątkiem i Hurkaczem w decydującym meczu debla mieszanego.

„Zostanie mistrzem było dziś dla Was (Polsko) kwestią milimetrów” – powiedział Zverev podczas ceremonii wręczenia nagród.

„Dla mojego zespołu było to wspaniałe i dające dużo frajdy. Nie mógłbym być szczęśliwszy”.

Hurkacz i Zverev nie spotkali się od finałów ATP w 2021 r., podczas których Niemiec ostatecznie został mistrzem.

Zarówno 26, jak i mocny serwis, różnica między nimi w meczu pojedynczym była niewielka, a Hurkacz sprostał wyzwaniu w dogrywce w pierwszym secie.

Dystans ponownie pokonano w drugim secie, po tym jak Polak obronił dwa sety Zvereva przy stanie 5:6.

Tym razem jednak stracił nerwy w tie-breaku i zmarnował dwa punkty mistrzowskie, co pozwoliło Zverevowi zakwalifikować się do decydującej grupy pomimo oznak zmęczenia.

READ  Europejska Liga Koszykówki

Gdy w meczu Hurkacza zaczęły pojawiać się błędy, Zverev w trzecim secie przełamał prowadzenie 4:3, pokonał skurcze i znalazł sposób na zwycięstwo.

„Byłem wyczerpany” – powiedział Zverev, gdy półfinał Niemiec zakończył się w niedzielę o 2:18.

Dodał: „W połowie drugiego seta byłem naprawdę zmęczony, a w trzecim secie przez dłuższy czas utrzymywałem się na boisku i jakoś udało mi się odpocząć”.

Dodał: „Jest oczywiste, że było to bardzo trudne pod względem psychicznym i fizycznym, ponieważ gra przez trzy kolejne dni, zarówno indywidualnie, jak i mieszanie, jest trudna”.

Naprawdę dumny

Świątek jest w dobrej formie przed Australian Open, ponieważ straciła tylko jednego seta w turnieju drużyn mieszanych, co pozwoliło jej osiągnąć passę 16 zwycięstw z rzędu, która rozpoczęła się od kampanii w Pekinie i Cancun, a zakończyła w zeszłym sezonie.

Była na innym poziomie niż była numer jeden na świecie Kerber, która wróciła po 18-miesięcznej nieobecności spowodowanej porodem i wygrała swoje ostatnie dziewięć meczów z rzędu.

„Czuję, że naprawdę zrobiłem postęp w okresie przygotowawczym i cieszę się, że rozegrałem tutaj tak dobre mecze” – powiedział 22-latek.

„Jestem z siebie naprawdę dumny, ponieważ udało mi się wygrać wszystkie moje single.

Dodała o Kerber: „Miałam wrażenie, że wybiera właściwe miejsca do zabawy i czasami zaskakiwała mnie swoimi decyzjami i wyborami”.

„Wiedziałem, że potrafi tak grać, ale nie miałem zbyt wiele czasu, aby złapać rytm, ponieważ czasami uderzała piłki na lewą stronę.

„Po zmianie piłki poczułem, że moja gra może być bardziej dynamiczna i mogę wywrzeć większą presję na Angelique po prowadzeniu 4:3 (w pierwszym secie).”

Kerber wywarła presję na Świątku, który obronił dwa break pointy i wyrównał wynik na 3-2.

READ  Aktualizacja kontuzji Ricciardo i ostatnie miejsce w AlphaTauri F1 w 2024 roku

Ale mecz się odwrócił, gdy Polka pokonała serwis Kerber, przełamując jej serwis i prowadząc 5:3. Od tego momentu było już ciężko, bo Świątek błyszczał.

Do Australian Open pokonuje Caroline Garcię, Beatriz Haddad Mayę, Sarę Sorribes Tormo i Cheng Qinwen oraz Kerber.

'; var i = Math.floor(r_text.length * Math.random()); dokument.write(r_text[i]);